reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Tak mi się wlas je wydaje,że się tak nie najem 😅
Sprawdzony glukometr tzn ?
A co można zabrać do pieczywa do szpitala ? Żeby było ok ?
Widziałam na stronie szpitala,że trzeba zabrać leki ,które się zażywa w oryginalnym pudełku ,więc rozumiem,że daje się je pielęgniarce.
Ciekawa jestem ile jest posiłków ,bo jak 3 bądź 4 z podwieczorkiem to lipa.

Swoj glukometr ktorego uzywasz.

3 posilki z czego kolacja jest zazwyczaj o 16. Oczywiscie zalezy od szpitala takze powodzenia w byciu najedzona :-p sa szpitalne lodowki wiec zawsze moze byc to szynka ser czy warzywo czy jogurt. Co tam lubisz.

Ja nie mialam lekow w oryginalnym pudelku wiec jak widzisz tez zalezy 🤷‍♀️
 
reklama
Swoj glukometr ktorego uzywasz.

3 posilki z czego kolacja jest zazwyczaj o 16. Oczywiscie zalezy od szpitala takze powodzenia w byciu najedzona :-p sa szpitalne lodowki wiec zawsze moze byc to szynka ser czy warzywo czy jogurt. Co tam lubisz.

Ja nie mialam lekow w oryginalnym pudelku wiec jak widzisz tez zalezy 🤷‍♀️
Dopytam swojej gin. Zaczęłam spisywać pytania,bo na wizycie nigdy nie pamiętam 🤷
 
Tylko ja póki co nic nie mam ...ani mi wody nie odeszły...ani czop...a w obu poprzednich tak miałam napięte czop odszedł a po kilku dniach odeszły mi wody w domu i na.porodowke...dlatego jest mi bardzo dziwnie że idę na oddział bez oznak porodu
No i martwię się przede wszystkim czy to wywołanie jest dobre ...czy konieczne...czy nie lepiej czekać aż samo się zacznir...czy Wy też macie mieć tydzień wcześniej wywołany?
No właśnie u mnie nie było takiej informacji, ale do porodu jeszcze daleko 🤷
 
Sama się ostatnio trochę zastanawiam nad porodem chociaż to odległy termin.
Chodzę prywatnie do kliniki i pewnie od razu zrobią mi cc, gdyby to była pierwsza ciąża to czekaliby aż się zacznie albo wywoływali bo tak było poprzednio ale po jednym cc to raczej pewniak ( a jeszcze cukrzyca💁).
Ogólnie strasznie się boję i sn i cc ( bo pierwsza jednak była niespodziewana) no więc staram się myśleć o tym jak najmniej.
A z drugiej strony biorąc pod uwagę moją historię m.in. szyjkę która się nie rozwierała, zero skurczy i wywołanie w 41 tc ... to jakoś wątpie, że teraz miałoby być inaczej.
A jeszcze lekarza w terminie porodu nie będzie bo sezon urlopowy, cc od kiedymogą chcieć zrobić 38 tc?
 
Powiem Wam że wcześniej źle urodzić ale przenosić też źle . Zobaczcie jednym szyjka się skraca za wcześnie innym jak sadness nie chciała się skrócić do samego końca Wszytskie opcje źle ...
 
A tak się zastanawiam będąc w szpitalu powinnyśmy dostawać odpowiednie jedzenie z niskim indeksem glikemicznym? Bazy cukier tak zawsze jak w domu,kontrolujemy to same czy lekarz bądź pielęgniarki będą w jakiś sposób kontrolować jakie mamy pomiary ?
U nas w szpitalu niby jest dieta dla kobiet z cukrzycą ale oni wtedy zamiast białego chleba dają..trochę mniej biały 🤣 ja miałam straszne cukry po tym jedzeniu u nich. Najgorzej jak sobie mierzyłam i miałam po 160 i teraz idź i powiedz pielęgniarce 🥲 lepiej mieć swój glukometr ale dużo kobiet nie miało więc przychodziły pielęgniarki i im mierzyły same.
 
No i cukrzyca na diecie a na insulinie to chyba inna opieka. Jak pojechałam na porodówkę to już gdzieś mieli poziom mojego cukru i po porodzie też nikt mi krwi nie pobierał 😆
Edit a dziecku chyba tylko raz zbadali poziom glukozy. Nie jestem pewna
 
Tak. Cukrzycowym dzieciom badaja poziom cukru po porodzie. Jak jest ok to ok, jak nie to dzialaja.
Ja nie widzialam roznicy w opiece nad slodka mama na diecie a na insulinie to zapewne zalezy wszystko od procedur szpitala:-)
 
Tak. Cukrzycowym dzieciom badaja poziom cukru po porodzie. Jak jest ok to ok, jak nie to dzialaja.
Ja nie widzialam roznicy w opiece nad slodka mama na diecie a na insulinie to zapewne zalezy wszystko od procedur szpitala:-)
Ja również nie widziałam różnicy. Lezalysmy we 3 na sali i 2 z nas miały cukrzycę i jedyne co nas różniło to chleb i nic więcej
 
reklama
Do góry