reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

pytam bo nie mam pojecia czy takie cos nie bedzie falszowalo moich wynikow cukru... z tymi posilkami to jest dziwnie bo ja np. nie jestem w stanie jesc az 6 razy. chyba ze faktycznie przesadzam i zjadam za duzo w tych głównych...
 
reklama
Hej!
aniołek... dzieki za nazwiska ,nie znam tych lekarzy. Ja mam gdzieś reklamę lekarzy .Chodze do dr. Banaszewskiej ,ogólnie miła i sympatyczna .Nie mam z nią jednak dłuzszych kontaktów ,bo chodze dopiero od początku ciąży. Sama jestem ciekawa co będzie jutro.Nastawiam się na cały dzień czekania , a mam być na 7 rano.
botanica... ja raqno też miałam podobny problem ,zjadłam 2 kromki chleba razowego z plasterkiem szynki ,sera żółtego ,masłem i jajko i glukoza po 1 godz. 129 mg/dl .Więc poleciałam zaraz z psem na spacer ( 25 min) i zmierzyłam po 2 godz. i wynik 69 mg/dl. Wydaje mi się ,że za duze to śniadanie i nie mogę łączyć jajka z chlebem razowym.
Czyli jest to jakis sposób na zbicie cukru.
Pewnie trochę się jeszcze pouczę .
Trochę się uspokoiłam jak wyznaczyli mi szkolenie na Polnej w tej poradni . Mam gdzieś opinię mojej lekarki, podobnie jak ona mnie . Uważam ,że nawet jeśli idzie teraz na 2 tygodniowy urlop , to mogła pnie komuś powierzyć na swoim oddziale .
 
O własnie, ja też tak robiłam na początku jak się objadłam :-D W sensie szybkie 15min spaceru i wynik ok :-D

Współczuję, z tymi lekarzami. Ja się zapisałam do mojej lekarki zupełnie nieświadoma tego, że będę miała cukrzycę i to zwykły zbieg okoliczności, że ona się akurat specjalizuje w tej cukrzycy.
 
margo25 to masz szczescie... przynajmniej nie musisz czekac w kolejkach. dziewczyny robilam cukier po obiedzie po h 117 jakis sukces jest- ale nie zadawalający...postanowilam sie bardziej zmobilizowac...ale i tak juz lepiej...
 
Awena, jeśli mogę coś doradzić, to jeśli chodzi o Twoje śniadanie, to dorzuciłabym tam jakieś warzywa. Mnie jak uczyli diety, to mówili, że do jednej kanapki powinno być jedno warzywo, czyli np. jeden pomidor, a nie tylko plasterek. No i miałaś na kanapce żółty ser - nabiał zwykle nie zalecany na I śniadanie. Jajka nam zwykle nie powodują problemów :-)
Myślę, że skoro masz przyjść tak rano, to zostaniesz przyjęta bez kolejki, trzymam kciuki:-)

Botanica - 117 to bardzo dobry wynik:tak:
 
Botanica nie :-D jeśli chcesz osiągać za każdym razem poniżej 100 to trochę mało. Poza tym musisz przyjmować węglowodany a one zawsze podnoszą i wydaje mi się, że ciężko Ci będzie utrzymać poniżej 100 przyjmując węglowodany. Mi się często zdarzało/ zdarza się osiągać wynik w okolicach 115 a hemoglobinę glikowaną mam na granicy dolnej normy więc bez stresu.
 
Ostatnia edycja:
botanica... dzieki za sugestie .To jest właśnie mój problem,brak mi przeszkolenia i instruktarzu. Wszystko robię na czuja.Uczę się z netu ,bazuję na niskim indeksie glikemicznym i obserwacji. Nie nie wiem co z czym moge łączyć ,a to jest ważne.
Jeśli chodzi o jutrzejsza wizytę to ta poranna wizyta związana jest z rejestracją do 8:00 a kiedy będę przyjęta , tego nie wiem. Podejrzewam ,że trochę się naczekam.
 
reklama
Do góry