reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
no ale cóż trzeba zrobić wszystko dla naszyn dzieciaczków:tak: chciałabym już mieć chociaż 3 z przodu w tych tygodniach...a tu dopiero 28...jeszcze kawał czasu przede mną...
 
pompolinka co do pokrzywy,to jutro zapytam doktora i zaraz kupuję,bo podobno naprawdę działa...a powiedz mi ile filiżanek dziennie jej pijesz? znalazłam w necie coś takiego o ziołach obniżających cukier,może komuś się przyda:

Do stabilizacji poziomu glukozy w surowicy krwi wykorzystywane są najczęściej:
Owocnia fasoli - pobudza ona wydzielanie insuliny z wysp trzustkowych. Zwiększa ponadto ilość wydalanego moczu co ma znaczenie w cukrzycy. Niektórzy autorzy porównują siłę działania 1 filiżanki naparu z surowca z 3 jednostkami insuliny.
Liść morwy białej - obniża poziom glukozy w surowicy poprzez hamowanie wchłaniania węglowodanów z jelit. Zapobiega także poposiłkowemu wzrostowi poziomu glukozy w surowicy krwi. Liść morwy zwiększa ponadto ilość wydzielanej insuliny. Podawany jako napar łącznie z liściem borówki czarnej i owocni fasoli obniżał zarówno poziom glukozy w surowicy krwi jak i poziom hemoglobiny glikozylowanej HbA1c.
Liść pokrzywy - podobnie jak liść morwy hamuje wchłanianie się węglowodanów w jelitach i ten mechanizm jest prawdopodobnie odpowiedzialny za jego nieznaczne hypoglikemizujące działanie na organizm. Liść pokrzywy pomocny jest w utrzymaniu w prawidłowym stanie dróg moczowych, gdyż wykazuje nieznaczne działanie moczopędne.
Korzeń żeń-szenia jest surowcem zielarskim, który wpływa na metabolizm glukozy poprzez stymulację wydzielania insuliny oraz zwiększenie magazynowania glukozy w postaci glikogenu w wątrobie. Powoduje on także redukcję wchłaniania się glukozy z przewodu pokarmowego do krwi. Powyższe własności żeń-szenia znajdują odzwierciedlenie w badaniach poziomu glukozy i stężenia hemoglobiny glikozylowanej (HbA1c) we krwi. Oba te parametry w wyniku stosowania korzenia żeń-szenia ulegały obniżeniu.

ja gotuje sobie tak ze 3 łyżki suszu zalane szklanką wody, więc po ugotowaniu wychodzi tak 3/4 naparu.
Ale tak jak mówiłam najlepiej skonsultować z lekarzem bo w ciąży trzeba bardzo ostrożnie z ziołami.
 
tak tak pompolinka,zapytam o tą pokrzywę lekarza,bo jutro mam wizytę... u mnie dziś cukry super:-) po porządnym obiedzie 98:-)
Tigla czyli sok 100% pomarańczowy np z tymbarku mogę pić? pisze,że bez dodatku cukru... ale z tyłu w tej tabelce z wartościami odżywczymi jest tak "węglowodanyw 100 ml 10,2g w tym cukry 10,2g... więc myślałam,że takiego nie można...
 
Anet ja tam żadnym ekspertem od cukrzycy nie jestem, przekazuję tylko co mi powiedziano : że soki można-zresztą mam je nawet na rozpisce od położnej. Musisz tylko uważać na skład soków. Nie ma być żadnych dodatków, syropów....I uważaj na ten napis 100%, ZAWSZE czytaj skład.

Dziewczyny co macie na obiad ?? Jecie smażone ?
 
ok.dziękuję za radę...ja w poradni nie dostałam nawet rozpiski,mam wrażenie,że zostałam trochę "zbyta"...
ja dziś na obiadek rosołek z lanym ciastem ziemniaczki i ryba duszona z marchewką...po czym 98:-)
a co do smażonego...po schabowym w panierce smażonym na oleju miałam cukry w granicach 89-95:-)
 
hej. czytałam o pokrzywie same superlatywy ale wyczytalam tez ze nie nalezy stosowac w ciazu ze względu na to iż nikt nie robił badan jaki wpływ moze miec na płód. ale ogolnie sama bym sie skusiła bo naprawde o pokrzywie same dobre rzeczy łacznie z tym ze działa przecibakteryjnie!

co do soków to mozna szklanke dziennie ale najlepiej rozcienczyc jeszcze z wodą. np na podwieczorek. ale chyba lepiej zjesc pomarańczę,.

anet ja po takim obiedzie jak twój mialabym cukru ze 190;-)
 
ja dzis na sniadanie zjadlam jajecznice z 2 jaj malych i jedną kromke chleba i 119.z insuliną. nie moge zjesc 2 kromek. a jakbym do tego wypila kawe z mlekiem to masakra.

na podwieczorek dzis jem kawalek sernika:-)
 
Tigla a dlaczego nie możesz pić inki ? ja pije jej mnóstwo ale mleka 2 -3 łyżeczki i wtedy nie mam tego liczyć do wyznaczników

co do soków to ja nie piję wolę zjeść owoc a poza tym strasznie podnoszą mi cukier

ja dzisiaj na podwieczorek moją ukochaną kaszkę manną z cynamonem :) a cynamon też obniża cukier
 
reklama
Do góry