reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
no ale cóż trzeba zrobić wszystko dla naszyn dzieciaczków:tak: chciałabym już mieć chociaż 3 z przodu w tych tygodniach...a tu dopiero 28...jeszcze kawał czasu przede mną...
 
pompolinka co do pokrzywy,to jutro zapytam doktora i zaraz kupuję,bo podobno naprawdę działa...a powiedz mi ile filiżanek dziennie jej pijesz? znalazłam w necie coś takiego o ziołach obniżających cukier,może komuś się przyda:

Do stabilizacji poziomu glukozy w surowicy krwi wykorzystywane są najczęściej:
Owocnia fasoli - pobudza ona wydzielanie insuliny z wysp trzustkowych. Zwiększa ponadto ilość wydalanego moczu co ma znaczenie w cukrzycy. Niektórzy autorzy porównują siłę działania 1 filiżanki naparu z surowca z 3 jednostkami insuliny.
Liść morwy białej - obniża poziom glukozy w surowicy poprzez hamowanie wchłaniania węglowodanów z jelit. Zapobiega także poposiłkowemu wzrostowi poziomu glukozy w surowicy krwi. Liść morwy zwiększa ponadto ilość wydzielanej insuliny. Podawany jako napar łącznie z liściem borówki czarnej i owocni fasoli obniżał zarówno poziom glukozy w surowicy krwi jak i poziom hemoglobiny glikozylowanej HbA1c.
Liść pokrzywy - podobnie jak liść morwy hamuje wchłanianie się węglowodanów w jelitach i ten mechanizm jest prawdopodobnie odpowiedzialny za jego nieznaczne hypoglikemizujące działanie na organizm. Liść pokrzywy pomocny jest w utrzymaniu w prawidłowym stanie dróg moczowych, gdyż wykazuje nieznaczne działanie moczopędne.
Korzeń żeń-szenia jest surowcem zielarskim, który wpływa na metabolizm glukozy poprzez stymulację wydzielania insuliny oraz zwiększenie magazynowania glukozy w postaci glikogenu w wątrobie. Powoduje on także redukcję wchłaniania się glukozy z przewodu pokarmowego do krwi. Powyższe własności żeń-szenia znajdują odzwierciedlenie w badaniach poziomu glukozy i stężenia hemoglobiny glikozylowanej (HbA1c) we krwi. Oba te parametry w wyniku stosowania korzenia żeń-szenia ulegały obniżeniu.

ja gotuje sobie tak ze 3 łyżki suszu zalane szklanką wody, więc po ugotowaniu wychodzi tak 3/4 naparu.
Ale tak jak mówiłam najlepiej skonsultować z lekarzem bo w ciąży trzeba bardzo ostrożnie z ziołami.
 
tak tak pompolinka,zapytam o tą pokrzywę lekarza,bo jutro mam wizytę... u mnie dziś cukry super:-) po porządnym obiedzie 98:-)
Tigla czyli sok 100% pomarańczowy np z tymbarku mogę pić? pisze,że bez dodatku cukru... ale z tyłu w tej tabelce z wartościami odżywczymi jest tak "węglowodanyw 100 ml 10,2g w tym cukry 10,2g... więc myślałam,że takiego nie można...
 
Anet ja tam żadnym ekspertem od cukrzycy nie jestem, przekazuję tylko co mi powiedziano : że soki można-zresztą mam je nawet na rozpisce od położnej. Musisz tylko uważać na skład soków. Nie ma być żadnych dodatków, syropów....I uważaj na ten napis 100%, ZAWSZE czytaj skład.

Dziewczyny co macie na obiad ?? Jecie smażone ?
 
ok.dziękuję za radę...ja w poradni nie dostałam nawet rozpiski,mam wrażenie,że zostałam trochę "zbyta"...
ja dziś na obiadek rosołek z lanym ciastem ziemniaczki i ryba duszona z marchewką...po czym 98:-)
a co do smażonego...po schabowym w panierce smażonym na oleju miałam cukry w granicach 89-95:-)
 
hej. czytałam o pokrzywie same superlatywy ale wyczytalam tez ze nie nalezy stosowac w ciazu ze względu na to iż nikt nie robił badan jaki wpływ moze miec na płód. ale ogolnie sama bym sie skusiła bo naprawde o pokrzywie same dobre rzeczy łacznie z tym ze działa przecibakteryjnie!

co do soków to mozna szklanke dziennie ale najlepiej rozcienczyc jeszcze z wodą. np na podwieczorek. ale chyba lepiej zjesc pomarańczę,.

anet ja po takim obiedzie jak twój mialabym cukru ze 190;-)
 
ja dzis na sniadanie zjadlam jajecznice z 2 jaj malych i jedną kromke chleba i 119.z insuliną. nie moge zjesc 2 kromek. a jakbym do tego wypila kawe z mlekiem to masakra.

na podwieczorek dzis jem kawalek sernika:-)
 
Tigla a dlaczego nie możesz pić inki ? ja pije jej mnóstwo ale mleka 2 -3 łyżeczki i wtedy nie mam tego liczyć do wyznaczników

co do soków to ja nie piję wolę zjeść owoc a poza tym strasznie podnoszą mi cukier

ja dzisiaj na podwieczorek moją ukochaną kaszkę manną z cynamonem :) a cynamon też obniża cukier
 
reklama
Do góry