reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Pyśka pomidorówka jest ok tylko że ryżu nie za dużo i najlepiej taki al dente, to samo tyczy się kasz i makaronów. Ja mogę zjeść 3 szkl takiej zupki. Bo mam 6ww na obiad , dzisiaj mam krupnik zobaczymy jak cukier po nim . Marchew gotowana ma wysokie IG ale ja na przykład mogę ją jeść i u mnie cukier po niej ok, musisz popróbować

a jak macie diete ustaloną bo ja mam na wymienniki 4-3-owoc-6-3-4-owoc-2

jak któraś ma na wymienniki to mogę przesłać broszurkę
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja na obiady jem mięso jakieś nie smażone oczywiście plus surówka, najczęściej jest w niej kapusta równego typu. Chudy bigos bez boczku na samym mięsie był ok, kapuśniak "oszukiwany" był ok, zupa z soczewicy była ok. Staram się unikać jednak ziemniaków gotowanych i gotowanej marchewki- więc wszelkie wywaru i rosoły- bez marchewki. Unikam tez kukurydzy w każdej postaci (uwaga na wafle) i buraków... Ziemniaki, gotowana marchew, buraki i kukurydza mają wysoki indeks glikemiczny...

U mnie super działa kapusta więc pod różną postacią ja zjadam. Wczoraj np. była wątróbka z cebulką i kapusta- taka ze słoika, kupna, więc pewno z cukrem w zalewie a po posiłku było 95 :) Dziś kurczak bez skóry duszony i znów kapusta, jutro- gołąbki bez zawijania- oczywiście z mięsem z indyka...

Mnie mówili, że mierzyć godzinę po jedzeniu, ewentualnie w drugiej godzinie po jedzeniu. Czyli kończę ostatni kęs o 12, mierzę np. o 13:10...
Normalny cukrzyk mierzy 2 godziny po ale normy dla kobiet w ciąży- zarówno czasowe jak i wysokości poziomu cukru są bardziej restrykcyjne...
 
a ja włośnie mogę ziemniaki , marchewkę i buraczek mimo ich wysokiego IG mam cukier w normie , po kukurydzy mam wyższy ale nie tam jakoś strasznie ale i tak jej unikam

Ide wszamać krupniczek zobaczymy jaki cukier będzie
 
Ostatnia edycja:
Witam, dołączam do "gorzkiego" grona cukrowych ciężarówek. Jestem w 31 tygodniu ciąży. O cukrzycy dowiedziałam się miesiąc temu; kopara mi opadła u lekarza i się załamałam bo jestem okropną głodzillą na słodkie.
Niestety sama dieta w moim przypadku nie wystarczyła i przyjmuję insulinę, na szczęście póki co 2 jednostki do I śniadania.
Dodatkowo rozchodzi mi się spojenie łonowe i mam zakaz zbytniego poruszania.
Generalnie błędne koło bo jak się ruszałam to cukry miałam lepsze a teraz to masakra.
 
Dodatkowo rozchodzi mi się spojenie łonowe i mam zakaz zbytniego poruszania.
Generalnie błędne koło bo jak się ruszałam to cukry miałam lepsze a teraz to masakra.
Witaj w klubie :) nie dalej jak wczoraj miałam USG miednicy z powodu spojenia- rozłazi się na 75 mm, będzie cesarka. Insuliny też mam niewiele bo 4, 2 i 2 ale cóż- no powiedzmy sobie szczerze- wolałabym jej nie mieć wcale ale co robić:)
pozdrawiam Cię ciepło:)
 
a u mnie po obiedzie 117:-) czyli kasza jeczmienna mi pasuje.a zjadlam jej calkiem sporo. na podwieczorek kisiel i jabłuszko. a tak bym sobie zjadla czekolady. ciekawe jaki cukier po czekoladzie;-) ktoś próbowal???
 
Witaj w klubie :) nie dalej jak wczoraj miałam USG miednicy z powodu spojenia- rozłazi się na 75 mm, będzie cesarka. Insuliny też mam niewiele bo 4, 2 i 2 ale cóż- no powiedzmy sobie szczerze- wolałabym jej nie mieć wcale ale co robić:)
pozdrawiam Cię ciepło:)

Ja mam ortopedę dopiero w poniedziałek, zobaczymy jak bardzo się rozeszło. Był moment że tak mnie "tam" naparzało że chodzenie mnie bolało. Przerzuciłam się na spanie na boku, wkładam między nogi i pod brzuszek taką długą poduchę i tak śpię. Staram się też nie chodzić długo, jak spacer to max 30 minut żółwim tempem ;) no i nie dźwigać w ogóle. Aha i jak się ubieram to na siedząco żeby nie stać na jednej nodze.
Trochę pomogło i nie boli już jak jeszcze tydzień temu.

Również pozdrawiam
 
Kisiel można? ;D bo mam ;D ale pewnie bez cukru? ;/ oooo czekolada :-D ja wcześniej nie jadłam to dziś cały dzień za mną chodzi! i snikres :-D
 
reklama
za snikersa to bym sie oddala hehe

a kieisl jadlam juz ten nawet slodka chwila z cukrem i bylo ok.
 
Do góry