reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Pyśka witaj :) muszą Cię pewno położyć żeby przebadać, zrobić profil glikemii... będzie dobrze :*
U mnie się sprawa z porodem rozwiązała- będzie cesarka, rozchodzi się spojenie łonowe... i dupa zbita... :szok:
 
reklama
Boli. Cukrzyca ma jedynie tyle, że nie będą czekać do 40 tc ale zrobią w pierwszym możliwym terminie czyli zdaje się po ukończonym 38 tc. Sama cukrzyca jeśli dzidziuś nie za duży to nie jest wskazaniem z tego co wiem.

Pyśka a czemu tak wcześnie robiłaś krzywą? Jesteś zdaje się w 20 tc?? Wchodziłaś na stronę słodkich mam? Wiele cennych wskazówek, rad, jadłospisów...

Pozdrawiam...
 
I byłam u gina...jednak muszę rodzić w Krakowie na Kopernika. Na szczęście mały ma 1800 g i 34 cm, więc podobno w porządku...mimo że znów schudłam to może on rośnie.
 
MartaH1985 na pewno rośnie i jest ok :) ja byłam tydzień temu i mój Ludzik miał 1820 :) idą łeb w łeb... moja waga się nie zmienia a Ludzik rośnie :) już niedługo nam zostało...
ja brałam pod uwagę szpital Ujastek ale jednak pozostanę w Katowicach :)

a wiesz, jakoś po porodzie będę się przeprowadzać do Krakowa... :)
 
Tak mi lekarka zleciła żeby już zrobić. Ale z tego co pamiętam to w pierwszej ciąży też tak miałam.
U mnie prawdopodobnie będzie 2 cc ze względu na pierwsze, choć ja bym chciała rodzić sn.

Jeszcze nie wchodziłam nigdzie ale nadrobię to ;)
Byłam w aptece i dostałam darmowy glukometr więc już jestem trochę spokojniejsza

A jak to jest z insuliną? Po jakim czasie miałyście decyzję, że będziecie musiały ją brac?
 
Ostatnia edycja:
Ja po wynikach krzywej od razu trafiłam do szpitala, tam zrobili mi hemoglobinę glikowaną i po jej wynikach zasugerowali, że będzie pewno insulina. Wyszłam w czwartek, w poniedziałek miałam wizytę u diabetologa i jeszcze tego samego dnia- insulinę ...
 
Cześć Dziewczyny:)
Piszę żeby Was wesprzeć bo sama przechodziłam to co Wy. Teraz jestem szczęśliwą mamą zdrowego, słodkiego:) chłopczyka.
Gdy mój ginekolog powiedział że mam cukrzycę to się popłakałam. Dowiedziałam się już w 16 tygodniu. W moim przypadku wystarczyła dieta ale stres związany z chorobą towarzyszył mi do końca ciąży. Bałam się czy z dzieckiem będzie dobrze, czy będzie duży a może za mały itd. Ja w trakcie ciąży schudłam 20 kg!!! Nikt za bardzo nie umiał tego wytłumaczyć, jedni lekarze mówili że dziecko małe, drudzy że duże i komu tu wierzyć. Miałam rodzić naturalnie, skończyło się cesarką. Antoś urodził się zdrowy, dostał 10 pkt, robiliśmy już badanie glukozy, jest zdrowy a u mnie też wszystko wróciło do normy. Trzymajcie się zatem, nie zamartwiajcie, wszystko będzie dobrze.
 
Smutna ale z tego co czytałam, to Ty chyba miałaś ponad 260 tak?
Ja będę mierzyć od jutra i zapisywać i już z takimi moimi wynikami pójdę do gina i może mi odpuści ten szpital ;/
 
reklama
Pyśka zgadza się- miałam po 2 h 263... i hemoglobinę glikowaną 6,3. Teraz po miesiącu spadła do 6,1 więc miło z jej strony, że ma tendencję spadkową ;)
W szpitalu była kicha... głównie z dieta... porażka jakaś...
 
Do góry