reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

ja też nie mogę sie juz doczekać końca ciazy, mam po dziurki tej diety i róznych wyników po zjedzeniu tego samego... Z czego to wynika?
Izi a to, że z różnych palców sa rózne wyniki znam i nie wiem skąd to sie bierze. Czasami łapie doła przez to.. Wczoraj po kolacji z jednego palca 146 z drugiego 100. Powoli mam dosyć...
 
reklama
ja też nie mogę sie juz doczekać końca ciazy, mam po dziurki tej diety i róznych wyników po zjedzeniu tego samego... Z czego to wynika?
Izi a to, że z różnych palców sa rózne wyniki znam i nie wiem skąd to sie bierze. Czasami łapie doła przez to.. Wczoraj po kolacji z jednego palca 146 z drugiego 100. Powoli mam dosyć...

Nie wiem co ma na to wpływ. Może pasek jakoś zanieczyszczony. W organizmie poziom przecież taki sam nie zależny od części ciała. PARANOJA Pozostaje przy wyczesanych wynikach sprawdzać drugi raz. Ja też mam już dość diety. Wychodzi na to że mogę jeść jak wróbelek. Jeszcze ta waga mnie wnerwia ehhh
 
na pocieszenie napiszę, że pod koniec ciąży zaczyna cukier się normować i np. u mnie jeżeli nie urodziłam do terminu porodu to kazli mi sie zgłosić do szpitala na wywolanie takze żadna prawdopodobnie nie przenosi także aby do terminu porodu i powodzenia i wytrwałości
 
a z tym normowaniem się cukrów pod koniec ciąży to u mnie się sprawdza... jak sie dowiedziałam tydzień temu że mam 2 cm rozwarcia to pomyślałam że mogę sobie już trochę odpuścić tą dietę (ale tylko trochę...) wiec zaczełam jeść zwykły chleb zamiast żytniego ciemnego i zaczełam pić mój ulubiony sok pomarańczowy i co .... okazało się że moje cukry sa w porzadku ... np. na II śniadanie zjadam 2 kromki białego pieczywa + masło + wędlina + szklanka soku a cukier na poziomie 110, na obiady to nawet teraz nie zwracam uwagi - jem to co reszta rodziny i wszystko ok
Ale słodycze nadal omijam szerokim łukiem - nie dałam się skusić :no:
2 dni temu jak byłam u diabetologa i powiedziałam o tym normujacym się cukrze to stwierdziła że to nie prawda że sie przed porodem normuje a wręcz odwrotnie szaleją ..... ale ja to chyba jakaś inna jestem.
 
Ostatnia edycja:
hej słodkie mamusie kiedyś pisałam tu z Wami ;)

no i teraz mam pytanie: czy z tą cukrzycą ciążową nie można być po terminie nie? gdzieś to czytałam ale nie pamiętam gdzie... ja mam termin na 20.9
 
Witajcie Slodkie Mamuski.
Ja jestem przysla Mama blizniaczek i od tygodnia mam zalecenie diety bez cukru i soli.
Chodze glodna i zla bo nie wiem co moge a co nie... Co do diety bez cukrowej to nie mam wiekszego problemu ale jak to polaczyc z dieta bez soli to zglupiec mozna.
Czy ktoras z Was miala podobne zalecenia?
Po obciazeniu glukoza 75g wynik po 2h mialam 142 wczesnejsze w normie.

Pozdrawiam,
 
Martusia ja w pierwszej ciąży miałam termin na 28 stycznia ale, że porodu nic nie zapowiadało to położyli mnie do szpitala 1 lutego i wywoływali. Z tego co wiem, z cukrzycą nie będą zbyt długo po terminie trzymać, bo to jednak strach.
A tak z innej beczki, żadnej z was wywoływania nie życzę i mam nadzieję, że wasze maluszki same się na świat wypchają jak najbliżej terminów

Justyna-malina, Iza na was diabetolodzy nie krzyczą, że za mało przybrałyście?? Ja przytyłam 6 kg i już diabetolog na mnie krzywo patrzy i podniosła mi wartość kaloryczną diety a to dopiero 28 tydzień - z czego cukrzycę mam zdiagnozowaną od 16;/
 
Witajcie Slodkie Mamuski.
Ja jestem przysla Mama blizniaczek i od tygodnia mam zalecenie diety bez cukru i soli.
Chodze glodna i zla bo nie wiem co moge a co nie... Co do diety bez cukrowej to nie mam wiekszego problemu ale jak to polaczyc z dieta bez soli to zglupiec mozna.
Czy ktoras z Was miala podobne zalecenia?
Po obciazeniu glukoza 75g wynik po 2h mialam 142 wczesnejsze w normie.

Pozdrawiam,

witaj, ja miałam bardzo podobny wynik, bo po 2 h 141, skierowali mnie do diabetologa, ale zanim miałam wizytę zaczęłam sobie mierzyć cukry glukometrem,
krzywa robiona w 27 tygodniu, teraz jestem w 32, dieta z wyłączeniem węglowodanów prostych, ale bez szaleństw, najważniejsze żebyś wiedziała jaki masz cukry po poszczególnych posiłkach,
z rana lekko przekraczam 90, ale jest ok, ze śniadaniem muszę uważać, mała kanapeczka, zero nabiału bo trzustka słabo wyrzuca insulinę z rana i 1h po śniadaniu łatwo przekroczyć 120;
ale juz obiad spokojnie zjadam normalny, oczywiście pod względem wielkościowym bo zamiast ziemniaków jem kaszę, ryż brązowy, mięso bez panierki itp... i jest ok :) to samo z kolacją, oczywiście zdarzają się małe grzeszki :)
diabetolog powiedział, że jak zdarzy mi się przekroczyć 100 rano i 140 po posiłku to mam się zgłosić, a tak to obserwować wymiary na usg czy są w normie i są na szczęście

dieta bez soli na prawdopodobnie związek ze zmniejszeniem ryzyka obrzęków oraz nadciśnienia, ciężko bez soli, warto stopniowo zmniejszać solenie, łatwiej kubki smakowe przyzwyczaić, dodawaj więcej innych przypraw, uważaj jaką wodę pijesz (powinna być niskosodowa)
 
reklama
Diabetolog nic nie mówiła na to że mało przytyłam tylko abym nie chudła i nie miała ciał ketonowych...
za to ginekolog wręcz mnie chwali że tak mało przytyłam a dziecko dobrze się rozwija i rośnie tak jak powinno (mały waży teraz w 38 tc 3200 )

Nie wiem czy to tak dobrze bo ja przytyłam tylko 3 kg. - a samo dziecko waży już 3200, a jeszcze wody, macica itp. czyli ciąża "bierze" ze mnie ... czyli po urodzeniu będę ważyła mniej niż przed ciążą ...:szok:
 
Do góry