reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

ninotchka ja bym bardziej ufała badaniom laboratoryjnym z żyłki. Przez dwa dni miałam dostęp do 2 glukometrów i one w tym samym czasie pokjazywały inny wynik, także jak chcesz sprawdzić glukometr to musisz iść do przychodni i w tym samym czasie poprosić o pobranie z żyły i zapisać sobie wynik z glukometru i wówczas będziesz miała pewność czy glukometr nie oszukuje.

zrobiłam jeszcze raz HbA1C w przychodni z żyłki, wyszło 4,6%! (poprzedni wynik sprzed 2 tyg 7,2) także coś musieli po prostu pomylić w laboratorium, a już miałam stresa, że hej!
czyli glukometr aż tak nie kłamie i cukier się trzyma
 
reklama
Witam.
*martusia*, na ogół cukrzyca mija po ciąży, ale trzeba się pilnować i chyba po 2 miesiącach jeszcze raz się robi krzywą cukru. I czytałam gdzieś, że niestety taka kobieta jest bardziej narażona w przyszłości na cukrzycę typu 2, więc dietę trzeba będzie trzymać, choć może już nie tak rygorystyczną jak teraz, zależy od wyników.
Ja dzisiaj miałam wizytę, pobrano mi krew, chyba to badanie HbA1C, dostałam insulinę, ale jeszcze kilka dni mogę się wstrzymać i zobaczyć jak dalej cukier będzie się zachowywał, bo ostatnie dwa dni był dobry. I będę jeszcze czekać na wynik badania. Kolejna wizyta za tydzień.
 
hej,
ostatnio nie zaglądałam tutaj, bo zajęta byłam, ale przeczytałam wpisy Wasze i przykro mi, że tak cukry Wam skaczą:no:. Trzymam kciuki, by się unormowały.
Poczyniłam pewną obserwację, a mianowicie, najlepsze wyniki mam po obiedzie, w granicach 80-100, a najbardziej się najadam wtedy. Doszłam do wniosku, że to dlatego, że najwięcej białka spożywam na obiad i to ono powoduje zmniejszenie poziomu glukozy we krwi. Warzywa jem prawie do każdego posiłku prócz podwieczorku. Dlatego polecam rybki, jajeczka i soję :-D(mięsa nie jadam, z wyjątkiem ryb właśnie). Czasem sobie pozwolę na lody i cukier max. 100;-).
Aha, w ciągu ostatnich 3 tygodni tylko 1 raz miałam powyżej 120 (126) po kromce chleba graham właśnie, i stąd go nie polecam, razowy jest lepszy.
Powodzenia w dietach:-)
 
Dobra dziewczyny licze na waszą pomoc i wsparcie przyjechałam do domu i sie poplakalam mam insuline na noc bo ranne cukry mi skacza dzisiaj pierwszy raz bede sie kłuć ale nie to mnie martwi dostałam od pani diabetolog 3 inna już kobieta ;/;/ skierowanie do szpitala na patologie ciazy nie wspominała że będę tam leżeć bo na nast dzień mam być u niej ale po co to skierowanie idę za tydzień co oni mogą mi tam robić mam 1000 myśli ;(
jest podkreslone prosze o porade specjalistyczna objecie leczeniem specjalistycznym


 
Jak lezałam na patologi to była dziewczyna z podejrzeniem cukrzycy i jej dobowy pomiar cukru robili ,mierzyli jej co kilka godzin poziom cukru w dzien i w nocy ale cos wiecej to nie wiem....
 
to żeby powiedziala ze mnie tam zostawia a tak bym pojechala i nie wiem czy mam cos brac ze soba czy nie dziwna opieka w tej poradni ;/ w poniedzialek szpital a we wtorek poradnia dziwne skoro by mogli mnie zatrzymac ;/


 
Asiek888 Spokojnie tu duzo z nas mial insulinke ... bedzie dobrze ..J atez lezalam na patologii ale przed porodem bo maialm cc i polozyli mnie dzien wczesniej ..ale okazalo sie ze mieli jednego dnia bardzo duzo nie zalpanowanych cesarek i przelozyli mnie na nastepny dzien bo lekarze caly czas stali przyb stole i lezalam dwa dni przed cc ....
 
Asiek współczuję bardzo szpitala i insuliny:-(. Jeszcze tylko trochę, 6 tygodni szybko zleci, ja się też tak pocieszam, choć czasami chodzę tak wściekła, gdy widzę, że inni mogą jeść normalnie:wściekła/y:. A naprawdę tak Ci szalał cukier z rana??? 92 czy coś takiego to chyba niewielkie wyjście poza normę?! 3mam kciuki
 
pewnie mnie pobadają po swojemu może zrobią nawet usg i dowiem się jaka płeć i pewnie będę musiała chodzić na kontole ale lepsze to niż leżenie w szpitalu jeśli nawet czeka mnie CC wytrwam wszystko dla maluszka !!! Bo babka z poradni nie mowila ze mam brac ze sobie rzeczy dla malucha i siebie a w szpitalu nie zostane raczej bez podstawowych rzeczy i waznych.zreszta na pewno by wspomniala cos jakby mieli mnie tam zostawic pewnie tez bd biegac na kontrole co jakis czas i zbankrutuje pod koniec ciazy

no i wczoraj kułam sie pierwszy raz jest o.k tak ost mi wariował a słodkiego nie jadlam a skakal ;/ ;/ w poniedzialek szpital we wtorek poradnia a jutro wizyta u mojego gina tak nie chce rodzic w tym szpitalu i jeszcze tesciowa w tym samym miescie no super to sie ucieszy jak bd kazali mi tu rodzic bo zajmuja sie cukrzyca to pewnie tak a chcialam blizej i z dala od niej ehh ;/;/ z czasem wszystko sie wyjasni....


 
reklama
Witam się z wami,
a więc po pierwsze - urodziłam 8 czerwca nasza córeczkę. Termin miałam na 10/13 czerwca. Więc prawie donoszona.
Obalam mity - cukier wcale mi sie pod koniec nie unormował, a po 2 - pomimo jedzenia duzych ilości węglowodanów moja niunia waży 2800. Jest zdrowa, cukry ma ok. nie musieli jej podawać glukozy po urodzeniu.
Jedyne co teraz mam robic krzywą cukrowaz 75 glukozy za 8 tyg. I karmic nuskę max co 3 godzi gdyż po cukrzycy moze mi zapadac w spiaczki cukrzycowe.

Powodzenia laski :) bedzie dobrze jak u nas. I jak widac wchłaniane w ostatnich tygodniach lody w niczym nie zaszkodziy :)
 
Do góry