reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Witam się z wami,
a więc po pierwsze - urodziłam 8 czerwca nasza córeczkę. Termin miałam na 10/13 czerwca. Więc prawie donoszona.
Obalam mity - cukier wcale mi sie pod koniec nie unormował, a po 2 - pomimo jedzenia duzych ilości węglowodanów moja niunia waży 2800. Jest zdrowa, cukry ma ok. nie musieli jej podawać glukozy po urodzeniu.
Jedyne co teraz mam robic krzywą cukrowaz 75 glukozy za 8 tyg. I karmic nuskę max co 3 godzi gdyż po cukrzycy moze mi zapadac w spiaczki cukrzycowe.

Powodzenia laski :) bedzie dobrze jak u nas. I jak widac wchłaniane w ostatnich tygodniach lody w niczym nie zaszkodziy :)

Gratuluje córci:-)
:-)

A ja dzis pierwszy dzien cukier w normie
shocked.gif
laugh.gif
laugh.gif
laugh.gif
ale generalnie to nie moge jakiegokolwiek pieczywa ,masła margaryny nic macznego typu pierogi ,kluski itp jedynie cukier mi nie skacze po surowych i zblanszowanych warzywach ,cienkiej zupce jarzynowej gotowanym miesku chudym chudej wedlinie i jogurtach naturalnych i chudych twarogach no i owoce nie które
 
Ostatnia edycja:
reklama
Aylin gratuluję!!!!:-) dobre lody nie są złe;-)

Fasolka35 ale Ty musisz jeść węglowodany, a przynajmniej te złożone, dieta dobrze prowadzona to 50% węglowodanów dzienne, by dzidziuś miał z czego czerpać energię, inaczej zagłodzisz Bąbelka swego.
 
fasolka - to ze np rano ci cukier skacze np. po nabiale nie oznacza ze wieczorem tez bedzie szalal. Kombinuj i nie eliminuj restrykcyjnie weglowodanów. Ja jadlam WSZYSTKO - dosłownie. łącznie z czekolada i lodami, chlebem, makaronem i ryżem. Nawet płatki czekoladowe na mleku - z tym ze to tylko na kolacje. I jak z płatkami - jak były rano to cukier 160, wieczorem - 89. Kombinuj bo niepotrzebnie sie umartwiasz. Naprawdę da się z tą cukrzycą przeżyc... tym bardziej ze masz swiadomośc iż z wielkim prawdopodobieństwem za jakieś 15 tyg o niej zapomnisz :)
 
Rano w sumie nabiału nie jem bo wiem ze lepiej wieczorem czy po południu.... jutro ide do diabetolog z zeszytem z tym co jem i zobaczymy co powie ...narazie to testuje co moge a czego nie zobaczymy
 
Ja znowu od dwóch dni po śniadaniu mam za wysoki cukier - wczoraj 126, dzisiaj 139! Wczoraj kupiłam sobie pasztet sojowy, ale smaruje tak cienko jak masłem. Niby węglowodanów ma mało, więc myślę, że nie powinno zaszkodzić. Chyba od jutra zacznę brać tę insulinę, tym bardziej, że poćwiczyłam po śniadaniu i mimo tego był wysoki.
Co do lodów, to ja też czasem zjem do 2 śniadania lub podwieczorku, ale tylko śmietankowe i w małej ilości. Albo kostkę gorzkiej czekolady. Aż podziwiam siebie, że potrafię tak mało zjeść, kiedyś to nawet pół tabliczki i to mlecznej potrafiłam naraz zjeść. :)
 
No to jadę dzisiaj do ginekologa może da skierowanie na usg ;/ od kilku dni brzuch mnie pobolewa jak na miesiączkę i maly tak szaleje ze czsami nie moge wytrzymac z bolu nie zna litosci dla dobrej mamuski hihihhi

ciekawe co tam mi dzisiaj lekarz powie ciekawego....wizyta o 14 ale jade o 12 bo godz sie jedzie...


 
Asiek&&&&&&&&&&&&&& za wizyte :-)
Aylin mam nadzieje ze zapomne choc lekarka mnie nastraszyła ze z powodu wieku i nadwagi jest duze prawdopodobienstwo ze cukrzyca wróci:dry:a co do tygodni to bede szczesliwa jak jeszcze dziesiec tyg wytrzymam bo dziec za szybko na swiat sie pcha:crazy: i dlatego od dwoch miesiecy lezakuje w łozku:dry:
 
hejka jestem po wizycie o.k maluszek glowka w dol na usg skierowania nie dostala moze to i dobrze bo ma byc niespodzianka przeciez do szpitala nie musze isc uffff ;) takze tylko we wtorek do poradni super troszke mi ulzylo milego wieczoru dziewczyny

 
Jestem kochane własnie wróciłam i tak racje miałyscie.....skoki moje cukru jak na poczatek nie sa takie straszne ,mam nie cudowac z pieczywem i dwie kromki cieniutkie rano i wieczorem jesc normalnego białego bo dzidz weglowodanow potrzebuje a jak cukier bedzie wysoki to lepiej insuline w małych dawkach niz zbyt restrykcyjna dieta... i tak jesli cukry beda sie po posiłkach pod rzad utrzymywac powyzej 140 to mam do niej dzwonic i do szpitala na trzy dni na ustawienie insuliny i przeszkolenie ,jesli beda w normie to kontrola za trzy tygodnie ... acha i robiła mi jakies badanie krwi Hba1c i wynik mam 5,1% ponoc dobry...
 
reklama
Asiek widzę, że wprowadzili Ci insulinę. Mi się udało bez, ale już w poniedziałek 18 kładą mnie do szpitala Już się zaczynam denerwować. Torba cały czas czeka żeby ją spakować do końca. Nie wiem jak to będzie dziś mam wizytę u ginekologa więc się wszystkiego dowiem, czy dzidzia prawidłowo przygotowana do porodu i czy wszystko ogólnie ok.
 
Do góry