reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Nefii nie stresuj się, z tego co rozmawiałam z koleżankami to są duże nieścisłości w pomiarach dzieci bo oni przecież ważą je z uwagi na wielkość ciałka więc nigdy ta waga nie odzwierciedla rzeczywistości.

Ty się martwisz, że możesz mieć duże dziecko a ja się martwię, że będzie za małe a w sumie pewnie będzie ok ;)

A co do jedzenia węglowodanów w postaci pieczywa i kasz, ziemniaków to doktor powiedział mi że z tego żyje dziciuś i tak jak mamy wyliczone to nie powinniśmy tego zmieniać bo dzidziuś będzie niedożywiony. Ogólnie jajka 5 razy w tygodniu można a miąsko dziennie 200 gr. Do oporu jarzyn, pomidory, ogórki, rzodkiewka, sałata, bo one zbijają cukry. Gdybym wykluczyła z dziety pieczywo i kaszę to cukry miałam super ale w moczu się pojawiły ciała ketonowe i lekarz stwierdził, że chyba oszukuję z tymi węglowodanami co nie jest dobre dla dziecka, dlatego jedzcie tak jak wam wyliczyli.
 
reklama
Kudi, no pewnie tak będzie, czytałam też, że USG potrafi oszukać nawet o 500g (w dwie strony:)
Co do węglowodanów to masz rację, nie wolno z nich rezygnować. Jarzyny surowe są zbawienne bo pieknie zbijają cukier jesli jem np. więcej węgli do nich.
Ketonów nigdy nie miałam, na ostatnią kolację sobie nie żałuję, jem 50g chleba z jakimś serkiem, warzywo i serek wiejski 125g z kiwi, a teraz zamieniłam to na serek homo waniliowy, pół kubeczka. I rano nigdy nie przekraczam 80. A w nocy i tak budzę się głodna:)
Podobno najistotniejsze sa węglowodany złożone, czyli chleb razowy, ryz ciemny, makaron ciemny.
Mi to bardziej podwyższa cukier niz chleb biały, nie wiem czemu.
 
Witam dziewczynki
biggrin.gif
u mnie poranek zaczał sie od płaczu z nerwów i bezsilnosci
baffled5wh.gif
wychodzi na to ze ja zadnego pieczywa nie moge jesc chyba m kupił mi inny ciemny zjadłam dwie kromki z pomidorem bez masła a cukier wywaliło mi na 160
realmad2.gif
wczoraj po grachamce to samo ,na drogie sniadanie zjadłam pomidor ogórek + naturalny jogurt i cukier 98
shocked.gif
laugh.gif
po obiedzie i zupce jarzynowej (takiej bez zaklepywania)tez w normie .Odstawiam całkowicie pieczywo zobaczymy....co sie bedzie działo i co diabetyczka powie w srode na wizycie.

I kochane dziekuje za rady kluseczki i sosy wszelakie odstawiam .....
 
Ostatnia edycja:
a ja nie wiem czemu od 3 dni wariuje mi cukier na czczo i jest ponad 90 po sniadaniu obiedzie kolacji suuuuper a na czczo tragedia ;( a jem to co zawsze i na poczatku bylo super a teraz ehhh pojade to znowu pogadaja i nic nie zrobią jestem twarda chociaz usiadlabym i plakala ale to nic nie da....

 
fasolka mi po clebie ciemnym też potrafi wywalić i kazała mi jeść chleb chrupki żytni typu waza na razie próbuję i mam nadzieję,że pomoże nam to obu powodzenia
 
i się zaraz poryczę już od 3tyg po kolacji pięknie jem to co zawsze a dzisiaj kurw....130 płakać mi się chce jadę w poniedziałek i się dowiem ehhh załamka mam dość mówię wam mam dość

 
Witam.
Ja po śniadaniu miałam dzisiaj ładny cukier - 103, a wczoraj po podobnym 135. Ale dzisiaj jeszcze ćwiartkę kalarepy zjadłam. Chyba muszę zwiększać warzywa.
Ja chleb smaruje tylko masłem, ale bardzo cienko, nie ufam margarynom, jadam tylko masło roślinne (te słynne :)), ale na ciążę odstawiłam.
Dziewczyny, a czy cukier na czczo nie powinien być do 110? Ja mam powyżej 90, 100 nie przekroczyłam, ale tym się nie martwiłam. Tylko jak mi przekracza 120.
 
norma na czczo 90 a po głównych posiłkach godzinę od ich rozpoczęcia do 120.

U mnie nadal wariuje ze śniadaniem mimo, że biorę 8 jednostek insuliny więc już jutro daję 10 jednostek ;(
 
reklama
u mnie jest super tylko na czczo zwariowało coś i wczoraj po kolacji dzisiaj na czczo super aż nie wierzyłam po śniadaniu 96 ale i tak jutro poradnio witaj.

 
Do góry