reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Nice gratulacje ..Alicja witamy na swiecie ...
Jesli chodzi o słodycze to tak jak pisalam czasem kinder czekolada a tak codzien danonek biszkopty i chrupki kukurydziane ....

Dziewczyny w ciąży podobno paski nie sa juz refundowane trzeba bedzie placic 100 % to jest nie wyobrazalne ze panstwo szuka oszczedności budzetowych w lekach ......!!!!!!
:szok::szok::szok:

Nikus juz biega stabilnie chodzi ... czworakowanie poszlo w niepamiec :):) siadamy codzien na nocniczek o tyle dobrze ze wiem kiedy niko robi kupke raz dziennie po mleku rano wiec go sadzam i zrobi czasem w ciagu dnia ale to juz w pampersa nie zawsze zauwaze .....
Gabrielka chyba ty pisalas ze mało mleka pije maluch a sprobuj zastapic to kaszka na mleku Niko uwielbia do dzis i zjada taka ilosc ze ja bym sie najadla do syta ....
Ja daje mleko 2 razy rano i wieczorem i musze kupic wieksza butle bo ta z aventu juz miarki nie ma do pelna lalam i za malo .....na noc robie kaszke albo kupna albo zwykla z sokiem Niko soki tylko w kaszkach bo tak nie wypije i tez naturalne daje z malin z wisni na przemian .....



 
Ostatnia edycja:
reklama
Nice nasza mamusiu podwójna!! Wielkie buziaki dla Was nasze dziewczyny, wielkie gratulacje! Zdrówka, zdrówka, zdrówka! Coś pięknego...eh!
Elmoo kochana przepis podeślę na priva jak tylko siądę na dłużej :) Może faktycznie to akcja z zębami? Mam nadzieję że już wszystko dobrze i że Zosiaczek dobrze się czuje. Strasznie fajna ta Wasza malutka. Buziak dla niej :*

Agga człowieczku cieszę się że wszystko dobrze u Was...co czytasz? :) Bo ja się zabieram i kurcze nie mam kiedy...strasznie szybko teraz padam a w dzień to nie ma mowy :(

Gabrielko a próbowałaś mleczko Cadnia? Polecam, bardzo smaczne, waniliowe :) Może Twój facecik potraktuje to jak deserek :) A tego luzu w kwestii jedzenia się chyba nabywa :) ja mam podobnie, przecież nasze maluchy nie pozwolą sobie na głód :)

Maria kurcze ledwo Ci się wycieczki odwiedzających skończą a zaczną od nowa po porodzie. Dżizes! Współczuję, bo co za dużo to niezdrowo ;)

Majka
buziole dla Was dziewczyny przy czym z naciskiem na tą mniejszą :** :)

Buziaki dziewczyny

P.S. Kasia B., Aureolcia, Wiolan, Nimue zaglądacie jeszcze???



 
Cześć Dziewczyny.

Nie dam rady czytać całego wątku od początku. Idę więc na skróty. Od 3 tygodni mam cukrzycę ciążową. Biorę dwa rodzaje insuliny przed każdym posiłkiem. Moja córcia w 30 tc ważyła 2,2 kg i jestem przerażona. Troszkę późno gin mi tę cukrzycę wykrył. Na szczęście jestem pod opieką dobrego diabetologa do którego dzwonie codziennie o 22 i podaję wyniki cukru a ten an bieżąco ustala dawkę insuliny. Drżę o dziecko..
 
Zoyka hmm a to wczesnioej nie mialas skierowania na obciazenie glukoza ..bo to w ten sposob sie cukrzyce wykrywa .... w sumie nie wiem jak u ciebie to sie odbywalo ale przewaznie najpierw sprawdzaja czy musisz dostawac insuline ja np byłam tylko na samej diwcie bo wyniki mialam dobre jak ograniczałam weglowodany do moje ustalonej normy .... jakos dziwnie to u ciebie jak masz diabetologa na telefon ale to w sumie dobrze bo masz kogo sie spytac na bierzaco co i jak .....dobrze ze cukrzyca zoistala wykryta teraz juz tylko lepiej dla dziec ka a jakie masz wyniki po posiłkach ??
pepsi77 ja co prawda nie robiłam obciazenia po ciazy tylko glokometrem jeszcze jakis czas mierzyłam wyniki mialam w normie wiec chyba cukrzycy nie mam :p:p:p:p...a tobie została ??
 
domaka co to za mleko? jeżeli waniliowe to napewno przejdzie:-D sama słodycz:-D

Agulla dzisiaj zrobiłam kaszkę , zjadł prawie całą ale chętnie kilka łyżeczek a tak to siedziałam i karmiłam a tego też już nie lubi, jeszcze pół roku temu jadł kaszki bez opamiętania, jak szłam do sklepu to 5 w koszyku to było minimum i może się przejadł.

pepsii ja nie robiłam obciażenia bo diabetolog pow, żeby niepotrzebnie obciążać trzustkę, jednak 2 razy w roku robię morfologię, ze względu na płytki i przy okazji cukier, ostatnio przed sylwestrem miałam 79,5 nad czczo.
jeżeli chcesz sprawdzić cukier to zjedz białe pieczywo najlepiej z drzemem i popij szklanką mleka lub kakao , nastaw telefon , żeby przypomniał Ci o mierzeniu i zobaczysz jaki masz wynik.

2 lata po porodzie wróciły do normy płytki - jestem cała przeszczęśliwa:-D
 
gabrielka no ja tez nie robiła obciazenia ...ale pwoiedz mi jaka jest norma dla zdrowego człwoieka 120 czy 140 po godzinie czy po dwoch jak to jest?? nie pamietam juz a chce sobie pomierzyc jakis czas znowu ..ciesze sie ze płytki doszły do normy :):):):) co do tej kaszki to super ze mały zjadł ja wlasnie juz teraz nie robie codzien malemu tak pare razy w tyg bo tez boje sie ze mu sie znudzi :p:p:p
 
Agula888 skierowanie na obciążeniu dał mi w 26 tc. Na kolejnej wizycie w 30 tc poszłam z wynikiem 230 . Wpadł w panikę i od razu dał skierowanie do poradni diabetologicznej. Dostałam glukometr i dwie pompy tzn peny z igłami do wstrzykiwania glukozy. Teraz mam wyniki po posiłkach rożne, czasami 120 a czasami 160. gdy dłużej mam przerwę miedzy posiłkami to cukier spada do 80.
 
witam
Nice-gratulacje!!!Witaj na świecie Alicjo:-)
Ach jakaś śnięta jestem trochę przez pogodę,trochę przez brak snu. Maria- chyba za szybo pochwaliłaś moją Amelkę:-) Wczoraj aniołek postanowiła ćwiczyć raczkowanie w łóżeczku, póki co średnio jej to wychodzi tzn.wychodzi ale do tyłu niby super ale rzecz miała się w nocy między 2 a 4. Jak tylko przestawałam na nią patrzeć tzn.zamykałam oczy płakała. Nie wiem o co jej chodziło, budzik zadzwonił o 4.20 a ja nie wiedziałam gdzie jestem;-) Mam nadzieję że ktoś nie zauroczył mojego dziecka.
pepsi-ja nie robiłam obciążenia po ciąży. Jakoś nie czuję potrzeby, mój gin.stwierdził że mam się raz najeść słodkiego i zmierzyć. Kilka razy badałam na czczo i zawsze było ok około 80. Po posiłku jakoś mi ciężko bo rzadko mam przerwę między posiłkami 2h;-)
Nie pamiętam kto pytał o słodycze?Ja mam plan nie dawać słodkości co najmniej do 2 roku życia. Jak wyjdzie w praniu czas i silna wola pokaże. Ja nie jadam słodyczy chyba że ciasta, hmmm myślę że podobnie jak Majka ewentualnie dam chrupki, biszkopta. Trudniej jest jak dziecko idzie do przedszkola tam codziennie są podwieczorki:-)
 
reklama
Zoyka no to duzo mialas ale spokojnie nie wpadaj w panike ja akurat mialam sama diete ale tu duzo dziewczyn jechało na insulinie i dzieci zdrowe .. U mnie to sie odbywało tak że ja po wyniki obciazenia glukoza jechałam sama za dwa dni od badania wiec wiedzialam od razu ze mam cukrzyce i dostalam natychmiast skierowanie do diabetologa jak mi dawali wynik nie kazali isc do swojego lekarza tylko w labolatorium dostalam skierowanie i poprostyu pokazalm je mojemu lekarzowi ....

Jesli moge ci cos poradzic to walsnie to zebys sie trzymała godzin posilkow musisz jakos sobie to zorganizowac zeby jest codzien o tych samych wtedy zobaczysz unormuje ci sie ..i jeszcze mi pomagalo i to super ruch po posiłkach wiem ze to uciazliwe ale spalasz cukry wtedy i wyniki sa super ..ja tego sie trzymałam i dojechałam do porodu na samej diecie nie miałam insuliny ...
Jak poszlam na wizyte do diabetologa to najpierw zaostałam zwazona i do wagi daja ilosc wymiennikow weglowodanowych do danego posilku ile mozesz zjesc .... i wytyczna liste co ile ma wymiennikow i co mozna jesc w jakich ilosciach .... Jak masz jakies pytania to smialo tu dziewczyny pomoga jak tylko beda mogły i głowa do gory wszystkie bylysmy przestraszone jak sie dowiedziałsmy o cukrzycy a jest wszystko ok wiec z Toba i dzieckiem tez bedzie .....:):):)
 
Do góry