reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Cześć dziewczyny! dużo was tutaj więc może coś mi powiecie na temat moich wyników :tak:
Glukozę na czczo mam 85 - to raczej norma :-) A po oznaczeniu 60min (chyba 75g glukozy) mam 173 :szok: a po 2 godzinach 130. Czy to są prawidłowe wyniki, bo z tego co patrze po różniastych stronach to rózne normy podaja :zawstydzona/y: Wizytę mam dopiero 12.01, a badanie robiłam w 22 tygodniu :p Pozdrawiam
 
reklama
olajo ....nie masz cukrzycy moim zdaniem bo wyniki sa po dwoch godzinach i powyzej 140 to jest cukrzyca a jak ty masz 130 to norma :):)) z tym ze troche wczesnie to badanie ale nie wiem nie znam sie ale z tego co wiem lekarz powinnien zlecic miedzy 24-28 tygodniem ... ale z tych wynikow to cukrzycy brak ..i super :):):) Z tym ze jeszcze jedno pytanie najpierw powinnas miec obciazenie 50 g glukozy i wtedy po godzinie nie powinien przekraczac 140 ...... i dopiero jak ten wynik zle wyjdzie to robia powtorke 75 g i wtedy czekasz 2 godziny ja tak przynajmniej mialam i tak jest chyba prawidlowo ....musisz skonsultowac sie ze swoim lekarzem dlaczego tak a nie inaczej ...
 
Ostatnia edycja:
Agula dzięki :) lekarz nie dawał wytycznych co do badania... a ja nie poczytałam na necie i jak poszłam do laboratorium to mi kazali kupić w aptece 75g glukozy :/ hm... chyba mało konkretnego lekarza mam :dry: muszę z nim porozmawiać :cool: dzięki Agula jeszcze raz :tak:
 
Majka, iryska póki co jeszcze się wstrzymam, bo wiem, że ten cukier to wina tej nieszczęsnej otyłości i jedyne co bym dostała to dietę i kazaliby mi ćwiczyć :) A sama mam noworoczne postanowienie właśnie takie i jako, że humor i motywacja dopisują z racji pozytywnych efektów leczenie, to mam zamiar z tego skorzystać. Już nie pałaszuję całej paczki ciastek, czy wafelków na raz ale dzisiaj zjadłam 3 pierniki, stoją w szafce i zupełnie mnie nie korcą :D To samo z innym jedzeniem... więc jestem pozytywnej myśli - trzymajcie kciuki, bo może to właśnie tym razem mi się uda :D Co ja gadam... no przecież, że się uda!

Więc ja proszę nie bijcie mnie ;) tylko ciągle wypytujcie efekty to będę miała dodatkową motywację i wstyd mi będzie, jeżeli coś będę robić nie tak :p - wiecie o co chodzi^^

iryska z tymi tytułami to ciężko, bo ja nadrabiałam klasyki w zasadzie i tę moją Anię, którą kocham :) - chyba ten rok też od Ani zacznę :p W każdym razie czytałam Wielkiego Gatsbyego ostatnio - całkiem niezły acz nie wiem, dlaczego wrzucają go w tę literaturę amerykańską najwyższych lotów. Prawdopodobnie nie znam realiów, historii USA się nie uczyłam i może stąd mój niewłaściwy lub niepełen odbiór (bardzo zresztą podobna jest do Tragedii Amerykańskiej). Poza tym męczyłam sporo Ruiza Zafona bo przeczytałam Księcia Mgły i MArinę- mnie się bardzo podobają i wcale nie uważam, że są przeznaczone tylko dla mlodzieży. Jeżeli nie czytałaś Władcy Pierścieni to gorąco polecam - coś cuuudownego. Kiedyś już czytałam i zupełnie nie rozumiem dlaczego mi się nie podobalo. Ale koniecznie przekład Marii Skibniewskiej!
Poza tym jeżeli lubisz kryminały, to cały repertuar Simona Becketta (Chemia Śmierci, Zapisane w Kościach, Wołanie Grobu, Szepty Zmarłych) - facet jest wg mnie niesamowity :)
No i jak dla mnie mogłabyś zainteresować się też trylogią K-PAX, której pierwsza część była zekranizowana(z Kevinem Spicey w roli głównej - dosyć znany film).
I na tym póki co poprzestanę. A nie... jeszcze jedną, której czytałam tylko fragmenty, ale Mąż jest zachwycony mianowicie: Grilllbar Galaktyka Marii Lidii Kossakowskiej - to jest fantastyka. O, i teraz skończyłam :-)
W razie czego służę jeszcze radą^^

Agula, Olajo jeżeli chodzi o badanie glukozy, to niekiedy zleca się 75g od razu, aby nadmiernie nie obciążać trzustki. Nie zawsze muszą być te dwa badania z 50 i 75g - starczy jedno z 75g.

Maria super, że Bartek spał u siebie :D I jeszcze cała noc... :-)
Ja czekam na zdjęcia pokoju, może jakąs inspirację znajdę bo my też w tym miesiącu chyba będziemy wszystko kompletować i robić. Co prawda Filipek będzie miał mały pokój bo 12m2 ale będzie musiał sobie póki co poradzić :-) Ogólny "zarys" i kolorystykę już mam, tylko jakaś ułomna ostatnio jestem bo nie mogę szczegółów dopasować.

Jedyne co, to łóżko wybrałam - zielone będzie. O takie: Łóżka Łóżko dla dzieci GRZEŚ-S 160x80 DREWNIANE!!! (2031083213) - Aukcje internetowe Allegro

No nic, miłego dnia Wam życzę i uciekam :)
 
no ok caaaały pokój Bartocha jest na slodziakach - zapraszam :)

Agga
ja Anię czytam i czytam - super mi się podoba :) teraz jestem przy 4 części, ale w między czasie czytam Rzymiankę - taka stara książka o prostytutce - ciężki gniot dla mnie jak na ciążę :)
 
Hej. Ja tylko się melduję. Dziś nas na całe szczęście wypisali i mam nadzieję, że pośpię wreszcie więcej niż 3h na dobę. Jestem padnięta, morfologia mi spadła i słabnę jak za długo połażę. No ale jak sięwyśpię to myślę że się lepiej poczuję. Mała jest słodziutka, na szczęście cąła zdrowiutka, a badań to jej multum zrobili, łącznie z echo serca, usg brzuszka i główki + masę badań krwi. Także pod tym kątem polecam IMiDz. Poród miałam wywoływany, bo wyszło jeszcze w szpitalu małowodzie i nie było już na co czekać. Całość trwała niecałe 2h więc ekspres. Jak mi podali zoo przy 4-5cm rozwarcia to jakoś po 20min Ala leżała mi na brzuchu :-) Przemek jest strasznie podekscytowany dzidzią, ciągle do niej lgnie i nie wiem już gdzie ją mam schować ;-) Mąż poszedłz nim do sąsiadów żeby była chwila spokoju ;-) Jak będę mieć chwilę to postaram się Was nadrobić. Trzymajcie kciuki za to żebyśmy się jakoś ogarnęli z tą dwójeczką naszą ;-)
 
Olajo wszystko u Ciebie jak najbardziej ok. Cukrzycy brak :) Pozdrawiam

Gabrielka
ząbki to raczej nie. Pasowałoby niemal wszystko bo i ta pobudka no i ślinienie od jakiegoś czasu znów większe i stan podgorączkowy no i katarek, ale mamy już wszystkie oprócz 5 a na te to chyba za wcześnie- zresztą nic nie widac na razie. Wczoraj już było lepiej, tylko ten katar teraz męczy.
Moze Twojemu Natankowi mleko smakowe zasmakuje jakieś, naleśniki z twarogiem, serek w tostach :)

Nice super ze już jesteście w domku, Wyniki rozumie sie wszystkie w normie? Spokojnie nie ma co nadrabiać ciesz się swoją cudną rodzinką i jak będziesz miała chwilkę to pisz co u was:)

Zoyka głowa do góry i jak coś to pytaj - pomożemy. Moja to nawet godzinę przed porodem ważyła 3700 a jak się urodziła to 3250 więc te sprzęty nie są nieomylne. Wyniki masz ok.

Maria
no tak słyszałam że dzieciaki zaczynają gadać z dnia na dzień. Zaraz będziesz miała małego berbecia to przytulania nocami więc się nie martw:-)
 
nice


kochana jestem z ciebie dumna .... super ze taki szybki porod :):):) Przemus napewno zachwycony Alicja ..ale macie super pareczka chlopiec i dziewczynka teraz to rodzinka kompletna :):):)bardzo sie ciesze ze Alicja zdrowa ..Jak Niko sie urodził tez miał komplet badań w tym usg głowki echo troche pozniej w szpitalu nie robili i usg brzuszka tydzien po porodzie miał ....Dobrze bo wiesz ze mała zdrowa ...Jeszcze raz gratulacje i cieszcie sie soba jak wypoczniesz to poprosimy zdjecia ......:-)
Niko obudził sie dzis jakis niewyrazny dałam mu pulneo od razu ..teraz wieczorem nie mogl zasnac troche katarek go meczył ale sterimar pomogł i spi.....

Tak czytam o tym ze przerabiacie ksiazki ja sie opusciłam ostatnia jaka przeczytałam to w ciazy jeszcze psychologiczna o podswiadomosci .... musze cos sobie teraz kupic nowego na samotne wieczory bez S ....:(:(:(
 
reklama
Do góry