reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Drodzy. Dzisiaj (13.10) około godziny 18:30 przez 30 min. nie będzie dostępu do forum. Związane jest to z pracami technicznymi.

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

dorotka ten cukier rano zależy też od ilości godzin przerwy pomiędzy posiłkami. Bo to jest jakoś tak że cukier spada po kolacji ale nad ranem znowu wzrasta jeśli przerwa była zbyt długa. Któraś z dziewczyn już ten temat na forum poruszała fachowo ;).
Ja jem kolację tak 19, 20, a potem w zalezności od tego o której idę spać jem kanapkę przed snem (wasa, rama, wędlinka, ser żółty) - tak mam też w zaleceniach od diabetolog[ u mnie najczęściej to wypada o 22,23]

no wlasnie tego pewnie nie doczytalam ze za dluga przerwa moze powodowac wzrost cukru
ja jem najpozniej kolo godziny 20 i zasatanawialam sie dlaczego rano pomimo dlugiej przerwy tak rosnie,ze malo do 90 brakuje
dzis sprobuje zjesc jeszcze kolo 22 i zobacze co rano bedzie
dzieki bardzo

spokojnej nocy dziewczynki
 
reklama
Furrlady - ja mierzę po 2h bo tak mi kazał lekarz - i chyba Starlet też tak mierzy a reszta dziewczyn to po 1h - co region to inaczej;-)


Tak tak, ja mam norme do 120 po 2h :tak:

Wczoraj zjadlam na obiad risotto i po 2h - 117...poczekalam jeszcze jedna godzine a tam 114. Dopiero po 4h spadlo mi do 78. Risotto wiec odpada zbytnio.


Im dluzej zyje z ta dolegliwoscia tym bardziej sobie folguje, niedobra :no:


Ja przed samym snem, kolo 22.00 wciagam cos lekkiego na noc. Rano na czczo mierze kolo 7.00 najczesciej i od razu wciagam sniadanko - chlebek pelnoziarnisty z maselkiem i wedlina/pasztetem/zoltym serem najczesciej.


Dzis mam zamiar wyprobowac na drugie sniadanie platki Sante na mleku.
 
dzien dobry

posluchalam tego co napisalyscie zjadlam o 22 dwie wasy z serkiem topionym i rano na czczo 84
juz przynajmniej jakis postep widze
a co do diety to narazie nie jest to jakies bardzo meczące a i zastopowanie wzrostu wagi na wadze elektronicznej tez dziala jak narazie bardzo optymistycznie

a jak u Was dziewczyny,czy po ciazy duzo kilogramow przytylyscie,ja w tamtej ciazy z cora 17,i zostalo po szpitalu 6 z ktorymi bardzo dlugo walczylam,teraz spadlam 1kg i 6 od 2 tyg na plusie

milego dnia

i caluski dla dzieciaczkow slodziaczkow
 
Witajcie z rana:)

Emka ja Cie dzisiaj ze wstaniem przebije... juz od 4 rano nie spimy, bo mala sie strasznie napusza i prezy... czasem zaskomli....
teraz dopiero ma na rekach usypia.. a ja mam ciemno przed oczami.... z wygody synowi bajke pozwolilam wlaczyc.... nie prowadze go dzosiaj do przedszkola, bo dla mnie za wczesnie aby sie z koszuli nocnej oswobodzic...... brrr... grrr

Dorotka: Witaj, bo chyba sie nie znamy:))) Nie doczytałam, sorki, ale zapytam, co masz w brzusiu?? i tak jak dziewczyny piszą... nie rób za długich przerw miedzy jedzeniami... ja mierzyłam na czczo.. norma do 90, potem po 1 h i norma do 140 a po 2 h (nie musiałam mierzyć) do 120

Starlet: czemu to risotto wyrzucasz ze swojego jadłospisu??? nie masz po 2h normy przekroczonej.... i nie ważne moim zdaniem co soę po 3 czy 4 h dzieje.. najważniejsze że masz normy nie przekroczone...
 
Witam słodziutkie:)

Co do cukrów z rana na czczo, to narazie (odpukać:) nie przekroczylam normy ani razu.

Rozłożyłam sobie posiłki tak:
- śniadanie - 9.00
- II śniadanie - 11.30
- obiad - 14.00
- podwieczorek - 16.30 - 17
- kolacja - 19.30 - 20
- II kolacja - 22.30

Rano cukry nie przekraczają 90 (75 do 85). Od wczoraj zrezygnowałam z chleba zytniego na sniadanie. Jem dwie kanapki pieczywa SONKO bez cukru. Wczoraj cały dzień wyniki miałam idealne - do 115:):):)::-D
Widzę, że wiele z Was ma problem z cukrem rano. Może rozwiązaniem jest rezygnacja z pieczywa razowego i przerzucenie się na chrupkie:-D:-D Nie wiem, dopiero zaczynam zabawę z dieta, także nie wymadrzam się:-D:-D Powiedziałam mi dietetyczka, że nie można z niego niestety całkowicie zrezygnować, bo dostarcza węglowodanów.
Ale zauważyłam, że z samego rano mój organizm dużo gorzej trawi ciemne pieczywo, dlatego jem je na II śniadanie i na kolację:sorry2:

Pozdrwoionka, zmykam do lekarza:-D
 
i ja sie przywitam - dzien dobry :)

emka - wspolczuje @ i zazdroszcze chwili wytchnienia przy babciach wiec moze sie wyspij zamiast ganiac do rossmana - niech babcia zrobi zakupy po drodze :), dotrzymam ci towarzystwa bo juz myslalam ze sie oczyscilam i ze bedzie spokoj, a tu rano niespodzianka ze hej... brrrr... długo to tak bedzie? wiem ze niby 6-8 tyg jest pologu ale bez przesady....:)

dziewczyny rozpakowane sorki ze tak publicznie pytam ale jak krwi juz nie było od kilku dni i nagle sie pojawiła znowu to normalne?

starlet - co do risotto daje rade to nie odmawiaj sobie chyba ze glodna byłas zanim ten cukier spadl - moja lekarka mowila ze mam robic co chce i jesc co chce bylyby 120 nie przekroczyc (a ja miałam norme 120 ale po jednej godzinie), dla mnie taka deska ratunkowa byly orzeszki ziemne bo porcja ok pol szklanki skutecznie zbijala cukier ew. ten chleb sojowy zezwalal na wiecej ale do risotto to raczej nie pasi :)

dorotka - ja w ciazy nazbierałam 10 kg ale nie wiem ile mam teraz :( wiem za to ze w swoje spodnie dalej wbic sie nie moge :( tzn w biodrach wciagne ale brzucha za duzo no i boje sie go w ogole scisnac nawet lekko bo mi sie babrze rana po cesarce... tak czy siak porazka bo po ciazy jak gdzies trzeba wyjsc to i tak w ciazowych ciuchach lece :( wstyd...

aaaa no i pochwale sie :) Jagoda w koncu pępek zgubiła :)
 
Witam Słodkie!
Dorotka - czyli sukces widzę - super:tak:Elmoo prawdę napisała - to sie efekt brzasku chyba nazywa - jak jest za długa przerwa to wątroba wydziela glikogen aby człowiek miał rano energię do działania
Starlet - nie wyrzucaj tego ryżu - myślę nawet, że jakbyś zjadła po 3h coś to mimo, że było 114 to i tak po nastepnych 2 nie byłoby pzrekroczone - ryz ma te wolniej wydzielające sięwęglowodany i stąd ten wynik - najwyżej jedz troszkę mniejszą porcję ryżu a więcej warzyw ale nie rezygnuj całkowicie - ja mam w planie dzis ponownie ryż z jabłkiem bo M w pracy do 20 to obiadu nie zje ze mną (On nie jada tego ryżu) - tylko ostatnio właśnie zaszalałam i dojadłam sobie drugą porcję na podwieczorek - dziś juz tak nie zrobię:no: to prawda, że im dłużej sie dietę trzyma tym bardziej się "grzeszy" - a jak jeszcze po "grzeszkach" jest w porzadku to jeszcze mocniej sie folguje - to mechanizm jak u alkoholików na odwyku - "jeden mi nie zaszkodzi, przecież to kontroluję" - też tak mam:szok:
Emka - dieta powiadasz - cukrzycową polecam - masz już w końcu wprawę;-)
ok - to był żart:sorry2: - podobno dietę Dukana polecają wszyscy, ale ona podobna do cukrzycowej

miłego dnia
 
reklama
ja mialam tylko 3 tyg. a co do rosmana to ja ide bo nie chce by Polka "chodzila" po sklepach juz :) dlatego :)
Pola oglada baby tv a ja piore i robie kasze z jajem tak na sniadanie ;)
kurcze musze o tej diecie powaznie pomyslec !

ja na cukrzycowej 24 kilo przytylam :) to dziekuje za nia ;p
 
Do góry