reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
classic - nawet nie wiedzialam ze moga byc skretne - a fajnie by bylo bo to troche czasem upierdliwe:) a te z skretnymi to tez takie wielkie pompowane kola sa ?
kolor taki blekit jasny.
 
Ale się tutaj dzieje na tym forum.....szkoda że nie mogę zbyt długo siedzieć, bo jest duużo do czytania. Ja od 24 tygodnia zmagam się z cukrzycą i wstrzykuję insulinę. Poczatki były koszmarne ale teraz jest ok i ta cała dieta to na dobre mi wyszła, bo przytyłam od poczatku ciązy 7 kg. A żeby nie zwiększać dawek insuliny przed pierwszym śniadaniem to jem śniadanie nie zaraz po tym jak wstanę tylko ok godzinę później, wtedy trzustka zaczyna pracować. Moja poranna dawka insuliny wynosiła dwa tygodnie temu 18 a teraz jest 10 :) Chleb tylko żytni z łamanaego ziarna(ten zafoliowany) lub pieczywo chrupkie Wasa, czasami na drugie śniadanie pozwalam sobie na serek homo waniliowy i cukier jest w normie. Oczywiście najlepszym sposobem na właściwy poziom cukru jest spacer :) Niestety przez ostatnie dni pogoda nie sprzyja :(
 
Hej mamuśki jestem już po Poznaniu...i niestety co 3 tyg.muszę być....ale mimo to jestem bardzo zła z dzisiejszego dnia....bo wyjechaliśmy o 4.30-pobutka o 3.
Potem czekanie w rejestracji-a tam multum ludzi:zawstydzona/y:,potem założenie kartoteki i czekanie w kolejce na zmierzenie ciśnienia....a potem czekanie w kolejce na wizytę,która trwała nie więcej niż 5min.i co po to by p.doktor spojrzała na mój wykres mierzenia cukrów i dołączyć 1j.insuliny przed kolacją....
2,5h.czekałam zanim dostałam się do lekarza,by pobyć tam 5min.i nie zrobiono mi nic,a liczyłam na usg....bo ponoć kobieta będąc w ciąży z cukrzycą insulino- zależną jest pod szczególną opieką....-własnie zobaczyłam to na swojej skórze....a najśmieszniejsze jest to ,że zadałam pytanie...czy będę rodzić tutaj skoro jestem wydelogowana ze szpitala u mnie i jestem pacjentką tego szpitala...odpowiedziała mi,ze nie koniecznie będę tu rodzić:szok:to jakaś paranoja,bo Żary umywają ręce....to po cholerę muszę tam jeżdzić skoro i tak tam nie będę rodzić....i tylko po to by pani doktor zobaczyła moje wyniki i nic poza tym!!!!!!!!!!!!!:cool:
 
Aureolcia- no ja mam używany czyli wersje z przed dwóch czy trzech lat i nie ma takiego koloru - mój jest bardziej błękitny i połyskujący. Te skrętne koła ok- ale nie lubię jak przednie koła są mneijsze od tylnich :) jak tam skurcze? liczysz czas? szczerze to ja w 40 tyg żadnych skurczy nie miałam jeszcze iwywoływali mi dwa dni przed porodem.

Gizela - no nie wiele ci pomogli - w sumie tak jak wszędzie, z perspektywy czasu bym ci chętnie doradziła żebys dała sobie spokój z tym jeżdżeniem - Nie ma u ciebie żadnego ani jednego diabetologa w okolicy ???? a idz rodzić lepiej pod domem - mają obowiązek cię tam przyjąć, a pomogą ci tak samo jak w poznaniu- nic nie ma innego w tym czy w tym szpitalu, nam nawet jeść dawali to samo i tylko 3 razy dziennie biały chleb i serki białke i tyle.

Anna - witam cię - widzę że nieźle jesteś obeznana w tej cukrzycy :) dasz radę :) a my ci pomożemy :)
 
Gizela ja to bym się wściekła, może jest w żarach diabetolog?

Macie przekłądaną rączkę w spaceróce? Aureolcia i maria? ja mam tak ,m żę zmieniam spaceróke musze ją ściągnąć i wtedy albo dziecko jest ułożone do mnie albo po przełożeniu do podwórza. kosz jestr fajny, też mam duży a czym więkdszy tym lepszy
 
reklama
a Pola znowu biega i sie maca :/
nie wiem o co chodzi :/
w kazdym razie mnie to mega irytuje :/
bo pierwszy raz nie wiem co jej jest :/ fak ;/


ale wkurzona jestem ;/
az mi sie jarac zachcialo :/


zapalilam ;p lepiej ;p
moze jej goraco ? bo jak uchylilam balkon to sie uspokoila i zasnela ;/
 
Ostatnia edycja:
Do góry