reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Mój też takie bąki wali jak stary dziad :-D ale to mnie cieszy, bo jak nie walił to miał kolki.
A ja dalej walczę z karmieniem, są dni gdzie jest dobrze, ale zawsze wtedy mam kryzys albo nocą albo następnego dnia. Dziś w nocy np. był głodny od 22.30 -2.30 i ciągle go karmiłam aż w końcu ze zmęczenia chyba padł. A bólu to już nie potrafię opisać! coś okropnego! nie wiem czy kiedykolwiek minie! ale klnę już jak ssie bo nie wyrabiam.
Emka - stanik kupilam w Triumfie i bardzo zadowolona jestem - ale był drogi bo 80 zł, a można nawet za 20 - 30 zl kupić. Ja mam dość duże cycki więc wolałam taki lepszy - jeden a dobry- ale na allegro jest tego multum.
Koszulę do porodu kupiłam normalną taką długą z długimi rękawami za 18zl jak najtaniej, chociaż i tak się wszystko sprało.
 
reklama
A ja nadal w domu. Zdecydowaliśmy mnie położyć w czwartek, ale wtedy to już definitywnie bez dziecka na ręku nie wychodzę ;-). Mam kontakt w AgMich, więc jakby co to będę jej smesy słać.
Dzisiaj za to Mały cały dzień szaleje. Jak tylko przysiądę to od razu mam salę gimnastyczną przeplataną z czkawką w brzuchu. A na KTG w końcu jakieś skurcze! Małe, bo małe- delikatne kłucie nad kroczem, ale są. Oczywiście szyjka zamknięta nadal na 4 spusty.
Dzisiaj wyjątkowo wysoki cukier na czczo -93. Dawno juz takiego nie miałam. No ale dwa dni goście przyłazili to i się sękacza podjadło i troche pierniczków... W ciągu dnia cukry były dobre tylko łaśnie ten poranny dzisiaj wysoki. Wczoraj dla porównania 85...:cool2:
emka: ból w pachwinach, jak mówiła Aga dobrze jest mi znany :-). Ostatnio przeszedł, ale już raz przeszedł i wrócił jak bumerang, więc nie świętuję :-). A jak widzisz nie przekłada sie to ani na skurcze ani na rozwarcie -po prostu rozchodzimy się w szwach :-). Ja kupiłam w sumie 4 koszulki (italian fashion i bazarowe), bo nie wiem ile będę leżeć i jedna piżamę z Anita maternity -droga jak cholera ale śliczna i bardzo wygodna. Biustonosze do karmienia już noszę, takie z miękkimi fiszbinami z firmy Alles -miękkie fiszbiny nie uciskaja kanalików mlekowych. Do walizki jeszcze możesz do podmywania po porodzie kupić sobie "tantuum rosa" w saszetkach do rozpuszczania. Położne polecały. I polecały suszarkę, coby sie nią wietrzyć w kroku ;-). Najlepiej idź do jakiejś szkoły rodzenia, to będziesz mogła się o wszystko dowiedzieć z pierwszej ręki!
urlopu macierzyńskiego mamy 20 tyg + 2 tyg."dodatkowego", o który występujesz najpóźniej 7 dni przed jego rozpoczęciem i można go wykorzystać wyłącznie bezpośrednio po zwykłym. A tata w tym roku ma 1 tydzień ojcowskiego.
Iza: a propos płatków mydlanych: twoim zdaniem jak je wsypuje do takiego pudełeczka z dziurawym wieczkiem i to wkładam bezpośrednio do bębna to też mogą mi zamulić pralkę? W ogóle zauważyłam, że przy 40 stopniach się rozpuszczają a przy 30 zostają na praniu...
Gaja jest cudną laleczką :-)
aasica: Majtki poporodowe kup sobie takie siatkowe, nie z fizeliny -bo tych na położnictwie wręcz zakazują -nie oddychają. Ja kupiłam w sklepie z odzieżą ciążową. Są i takie pod brzuch i na brzuch, ale stringów chyba nie, bo by tych wielkich podkładów nie utrzymały :-)
 
Kuroslaw - no kurcze gratuluję twoja 9 miesięczna podróż się zakańcza :tak: trzymam mega kciuki żeby twoje wywoływanie zakonczyło się szybko i bezboleśnie :-D i żebyś mleko miala jak chcesz karmić piersią:-D
tantum verde też kupiłam i się nie przydało bo zakończyło sie cc :(
No to czekam na niusa o szczęśliwych narodzinach!!!
 
ja kupie 2 koszulki i staniczek :)
a co do urlopu taty to slyszalam ze mozna oddac kilka tygodni swojego macierzysnkiego bodajze 6 tyg to prawda ?
 
Kuroslaw - no kurcze gratuluję twoja 9 miesięczna podróż się zakańcza :tak: trzymam mega kciuki żeby twoje wywoływanie zakonczyło się szybko i bezboleśnie :-D i żebyś mleko miala jak chcesz karmić piersią:-D
tantum verde też kupiłam i się nie przydało bo zakończyło sie cc :(
No to czekam na niusa o szczęśliwych narodzinach!!!

Mam nadzieję, że jednak tantuum rosa kupiłaś, bo verde to do gardła :-D. Ja nadal nie wiem czy sn czy cc... a te płukanki to się zawsze przydadzą przy jakiejś infekcji ;-).
 
ja przez necik boje sie zamowic bo boje sie ze bedzie niedobry :( a jesli chodzi o trjumf to faktycznie staniczek na pewno super ale cena tez super ;) :cool:
 
Kuroslaw jesteśmy w kontakcie! Już nie moge doczekać sie wieści ze szpitala!:-D Wiesz już co zjesz jak wrócisz do domu?:-)

Emka ja miałam planowane cc więc spodziewałam się dłuzszego pobytu w szpitalu. Miałam ze soba stanik do karmienia i wkładki laktacyjne bo u mnie na trzecią dobe pojawił się nawał. Co do koszul to miałam trzy i majtki poporodowe obowiązkowo bo bez nich nie wiem jak bym chodziła. ;-)
 
Assica ja piore w loveli, narazie nie ma Mały żadnego uczulenia, kupiłam też proszek dzidziuś. Nie dodaje żadnych płynów do płukania, a położna mówiła, że lepiej prać w takim przeznaczonym typowo dla dzieci. Mój mały niestety ma uczulenie na chusteczki nawilżające i dostał je po pierwszej paczce więc teraz wycieram go przegotowaną wodą.

Witaj Assica,
Bardzo się cieszę, że jesteś zadowolona z produktów Lovela, a co najważniejeszeu Twojego Maluszka nie pojawiła się żadna alergia. W odpowiedzi na Twoje wątpliwości Nasz Ekspert chciałby udzielić odpowiedzi w kilku zdaniach: „Przyczyn podrażnień, alergii jest bardzo wiele. Produkty Lovela zostały przygotowane w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie skóry dziecka. Produkty te przeznaczone są także dla dzieci i niemowląt z alergiami oraz dla osób dorosłych cierpiących na astmę i schorzenia skórne. Dlatego warto możliwie jak najdłużej korzystać z delikatności i receptur przebadanych przez Instytut Matki i Dziecka. W przypadku jakichkolwiek zmian skórnych proszę skontaktować się jak najszybciej z lekarzem. ” Położna Anna Kalinowska lekarz pediatra.
 
reklama
Do góry