reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Na Karowej pracuje moja pani ginekolog dojeżdź a tam z płocka!!! i jej mąż też ginekolog też tam jest. Polecam dla mnie tam było zadaleko nie chciałam Moja gin pracuje też w szpitalu w Plocku ale to nie ona mi pomogła przy porodzie tylko połozna którą opłaciliśmy!!!!!!!!!!!!
A to jest przykre.... Przez 9 m-cy płacilismy jej duże pieniądze za wizyty za usg prenatalne i co ...
Pomyślcie o takiej położne będzie przy was cały czas pomoże napewno.
 
:-):-):-):-):-)

Musicie wierzyć że będzie dobrze mnie straszyli że córcia będzie maleńka a wcale tak nie było.!!!
Nie wiem czy was pociesze ale każda następna ciąża to już od samego początku z cukrzycą. Tak mi powiedziała moja diabetolog aleja już nie planuje dzieci mam synka i teraz córcia sie urodziła o czym mozna jeszcze marzyc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam Was Trzymam kciuki będzie dobrze
 
Dziewczyny moja pani doktor też mówi, że bez insuliny można rodzic gdzie sie chce. Chociaż ja mam insulinę i nie widzą problemu żebym rodziła w szpitalu, który wcześniej wybrałam. Ale pewnie to zależy od lekarza. Dodała też, że mogę rodzić w innym szpitalu pod warunkiem, że z dzieckiem wszystko będzie ok tzn. jeśli nie będzie zbyt duże. A na to się nie zapowiada:tak:

gosia8211 super czytać kolejną słodką mamusię po szczęśliwym rozwiązaniu. To daje siłę do dalszej walki. Zgadzam się z Tobą w kwestii stwierdzenia cukrzycy w kolejnych ciążach, u mnie teraz rozpoznali już w 18 tyg.

Gabrielka mój mąż chce mieć Adriana, mój synuś Bartka a ja Adasia. I raczej zostanie przy moim.

Kuroslaw widzę, że Twoje cukry nocne i poranne już lepsze więc oby tak dalej. :tak:

malutka81 ja mam normy: 90 na czczo i 140 godzinę po posiłku do 120 dwie godziny po posiłku. Mam zalecenia jeść max co 3godziny i mierzyć cukier po dwóch godzinach od posiłku. Daj znać jakie miałaś wyniki po glukozie?
 
AgMich, wg mnie masz dwa głosy w sprawie imienia :-)
w końcu to Ty inkubujesz, kłujesz paluszki i dietujesz.
Adaś to świetne imię. u nas chłopiec też byłby Adaś, ale będzie Ala :-)

Mi tez powiedziano, ze przy diecie tylko (bez insuliny) można przebierać w szpitalach. Czasem nawet z małymi dawkami insuliny godzą się przyjąć pacjentki w szpitalach, które normalnie nie przyjmują ciężarnych z cukrzycą.

Zgadzam się z Kuroslaw: ketony pojawiają się nie tylko przy super wysokich cukrach. u mnie pojawiają się np. przy niskich i wtedy kiedy ruszam się więcej niż normalnie. Ciała ketonowe pojawiają się , gdy organizm spala tłuszcz i mięśnie, bo nie wystarcza mu to co dostał w pożywieniu.
Ja nie odważyłabym się zignorować tego, bo diabetolog powiedział mi, ze aceton ma zły wpływ na układ nerwowy dziecka.

Gosia, dzięki za dobre wiadomości, bo chociaż każda z nas usłyszała, ze cukrzyca po porodzie zazwyczaj przechodzi i dzieci są zdrowe to to "zazwyczaj" gdzieś tam tkwi z tyłu głowy.
 
Cześć dziewczęta

Gosia8211 - jak czytam takie posty, jak Twój, to się uspokajam. Bo to jest tak jak pisze Mdmd - zawsze gdzieś w środku siedzą obawy, czy cukrzyca nie zaszkodzi dzidziusiowi. ALe każdy kolejny przypadek daje siłę, aby nie stresować się tak bardzo cukrami.

Iza - super, że z dzidzią ok i że już wychodzicie. :-)

Pytałyście o normy - u mnie jest do 100 na czczo i do 140 - 1 h po posiłku.

Pozdrawiam wszystkie słodkie mamusie. :tak:
 
Witam i ja, czasem jeszcze Was podczytuję, chociaż wątek jakby mnie już nie dotyczy. Widzę, że normy sie co chwile zmieniają, nie dosc ze PTD ma swoje, a WHo swoje normy to jeszcze każdy diabetolog ma własne opcje.
W każdym razie - zostało mi jedno opakowanie Kotondiastix, kupiłam za jakieś grosze, mogę wysłać komuś, pobiorę tylko za znaczek.
Życzę powodzenia i niech ten niesłodki czas zakończy się jak najszybciej, jak najbezboleśniej, małym, zdrowym, różowiutkim cudkiem ludkiem :happy2:
 
Carioca, a jak Twoja dieta karmiącej mamy? możesz jeść wszystko?
czasem może być bardziej restrykcyjna niż ta ciążowa, niestety.
mi najtrudniej będzie pewnie w święta, ale jakoś da się radę :-)
 
reklama
witajcie słodkie mamuśki

mogę się dołączyć???

jestem mamą 2,5 letniej natalki też ze "słodkiej ciązy" i teraz czekamy na synka Mateuszka i od prawie miesiąca jestem na diecie a od 3 tygodni na insulinie na noc i przed śniadaniem a jestem w 22 tygodniu


ogólnie jakoś daje rade chociaż bardzo mnie dołuje to, że moge jeśc o konkretnych porach 8 9.45 10.30 13 15.30 18 20 i 22 i za dużo nie mogę pokombinować z tym jedzonkiem:zawstydzona/y:

na cały dzień mam 22 wymienniki co do cukrów na czczo po insulinie 10 jednostek mam do 88 po śnaidaniu pomimo imsuliny miałam do 145 teraz mam do 118 przy 20 jednostkach insuliny

ale z tego co czytam wy macie inne normy ja moge miec na czczo do 90 a godzinę po posiłku do 120

z córcią mogłąm mieć na czczo do 100 a godzinę po posiłku do 140 a teraz niby sie pozmieniało:-(

jak macie jakieś przepisy pomysły na jedzonko dajcie znać gdzie je szukać:tak::tak::tak:

słodkie buziaki dla was i dla brzuszków
 
Do góry