reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Winoroślinka, Basia już Wam kochane zostało malutko i będzie nagroda za walkę i poświęcenie na polu cukrzyca!

My też mamy domowe usg - a Winoroslinka masz detektor czy stetoskop?



Klara, ja mam detektor, nie pomyslalam ze stestoskop tez mozna uzyc..

Basia ja też miałam jeszcze niedawno takie mysli i obawy ze to juz, o rany! ale teraz przy tych problemach z ketonami itd. to juz odetchne jak poczuje jakieś skurcze. Tez mam ktg 2x w tyg. ale tymi slabszymi ruchami tak sie nie przejmuj bo dzieciaki maja juz mało tam miejsca.
 
reklama
Ja dziś poranny cukier miałam 82 :-) !!!! Ale się ucieszyłam! Ale nie wiem co zrobiłam że wreszcie mi się udało. Wypiłam po raz pierwszy szklankę mleka na kolację- ale to o 19 a nie o 22. Więc nie wiem czy to mogło na to wpłynąć.
A o co chodzi z tymi ketonami? jak je sprawdzacie? ma ich być dużo czy mało? i w czym one są? A jak mam poranny cukier duży to oznacza że mam jeść więcej na noc czy mniej? czy więcej ww czy mniej? często mierzę o 23 i o 3 w nocy i mam ponad 110 zawsze, ale czy to oznacza, że powinnam jeszcze jeść w nocy? to znaczy że właśnie trzustka nie pracuje czy pracuje?

Kuroslaw-Ja na Karowej też nie dostałam diabetologa, poszłam z skierowaniem na starynkiewicza i tam mam diabetologa do którego idę właśnie dopiero po raz drugi w poniedziałek. A co to są majty fizelinowe?

Wczoraj jak przeczytałam o tym jak straciłyście swoje maluchy w tak późnej ciąży też zeschizowałam że mój maluch się nie rusza! coś okropnego, ale dziś się już ruszył dwa razy- co też jakoś mało mi się wydaje. Wogóle sobie nie wyobrażam jak można w końcówce stracić dziecko- co to za lekarze !!!! Debile, przecież to nie realne! dlaczego nie robią cc odrazu?!


Dla mnie też jest to niepojęte ze idzie sie do specjalistów dla ciezarnych, ktorzy najlepiej powinni wiedziec jakie to wazne ta cukrzyca, a tu nie dostajecie lekarza tylko jakies szybkie porady na korytarzu??? To jest jakiś żart. Ja tez w koncu nie udalam sie do specjalistycznej poradni przy klinice ale do innej dibetologicznej w ktorej okazalo sie ze tez chodza ciezarne. I zamiast czekac na pierwsza wizytę 2 tyg. (czyli dwa tyg. mialam jesc po omacku bez glukometru) przyjeto mnie z marszu bez kolejki, bo przeciez to jest ciąża!

Maria nie wiem gdzie pojawil sie temat tych majcioch, ale majty fizelinowe są przydatne po porodzie, choc w kazdym szpitalu są inne wymagania. U mnie np. fizelinowe NIE, tylko jednorazowe siatkowe. Wiec najlepiej dowiedziec sie w szpitalu w ktorym bedziesz rodzic. CHyba ze w ogole o to Ci nie chodzilo, bo nie wiedzialam gdzie szukać początku wątku majtkowego :-)
I nie mysl o przykrych zdarzeniach, to nic nie zmieni oprocz Twojego samopoczucia a wiec i Twojego dziecka. Ja tez mam tendencje do przejmowania sie i czarnowidztwa ale jakos na koncówce mam sporo motywacji aby tak nie myslec bo musimy miec siły i mkotywacje do szybkiego urodzenia zdrowych dzieci!
 
Winoroślinka no masz rację należy myśleć pozytywnie, i tak też cały czas myślałam. Tylko teraz mnie to wkurza, że nikt z moich lekarzy mnie nie uświadamia co to ta cukrzyca jest, czym grozi, co robić żeby jej nie mieć i w ogóle o ketonach nie wspomnieli. Więc odrazu mnie czarne myśli nachodzą i rozmyślam o wszystkim! Zresztą o niczym mi nie wspomnieli. Dobrze że już jutro idę do diabetolog to jej nagadam, że nic mi nie wyjaśniła i w ogóle jest do niczego ! :-)
A ty w jakim szpitalu chcesz rodzić? w ogóle w warszawie? bo w końcu się nie dowiedziałam do końca od was, czy to prawda że w warszawie są tylko dwa szpitale do wyboru?
 
Maria 28 moja diabetolog gdy ją zapytałam o ketony to powiedziałą, że nie mam czym się martwić bo one pojawiają się w momencie bardzo wysokiego cukru typu np 300. Więc już nie pytałam o nic więcej.
 
Dziewczyny mam pytanie.Czy aby sprawdzić poziom cukru we krwi to czy muszę iśc do laboratorium ,czy mogę użyć tego "sprzętu"co mają cukrzyki?No wiecie,igiełka,krewka na papierek i do monitorku??
 
Winoroślinka no masz rację należy myśleć pozytywnie, i tak też cały czas myślałam. Tylko teraz mnie to wkurza, że nikt z moich lekarzy mnie nie uświadamia co to ta cukrzyca jest, czym grozi, co robić żeby jej nie mieć i w ogóle o ketonach nie wspomnieli. Więc odrazu mnie czarne myśli nachodzą i rozmyślam o wszystkim! Zresztą o niczym mi nie wspomnieli. Dobrze że już jutro idę do diabetolog to jej nagadam, że nic mi nie wyjaśniła i w ogóle jest do niczego ! :-)
A ty w jakim szpitalu chcesz rodzić? w ogóle w warszawie? bo w końcu się nie dowiedziałam do końca od was, czy to prawda że w warszawie są tylko dwa szpitale do wyboru?

Maria, ja sie czasem zastanawiam ze skoro lekarze aż tak bardzo czyms nie straszą to moze my za bardzo schizujemy? Nie chodzi mi o to zeby teraz bagatelizowac ale też nie przesadzać.
Nie rodze w Warszawie wiec nic na temat szpitali dla cukrzyków nie powiem, ale Iza pisała ze ponoc tylko te dwa. Pytanie tylko czy ze wzgledu na cukrzyce czy też cukrzyce insulinową? Slyszalam ze porody przy cukrzycy regulowanej dieta przyjmie wiekszosc szpitali, gorzej jest jesli jest sie na insulinie, ale na 100% to Ci nie odpowiem. Jesli masz jakis szpital na oku to najlepiej bedzie tam sie spytać.

Maria 28 moja diabetolog gdy ją zapytałam o ketony to powiedziałą, że nie mam czym się martwić bo one pojawiają się w momencie bardzo wysokiego cukru typu np 300. Więc już nie pytałam o nic więcej.


Hmmmm Gabrielka, nie znam sie na tym super, tak wysokiego cukru też nie miałam (odkąd sprawdzam) ale ketony owszem. One sie biora ze zbyt małej ilosci węglowodanówi zbyt duzych odstępach miedzy posiłkami. Wiec nie wiem jak to jest, ale ja sprawdzalam w praktyce ze nie tylko przy cukrze pow. 300
 
Szał mnie dzisiaj bierze bo dzisiaj rano znowu ponad 90:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: nie wiem już co robić. Miałam już tydzień z cukrami poniżej 80 a tu znów kicha. Dobrze, że jutro diabetolog to pewnie coś zaradzi. Pisałam do Niej maila to odpisała, że mam pokombinować z wieczornymi posiłkami ale ja już nie wiem co wymyślac. Chyba jednak podniesie mi insulinę.

No mamusie na końcówce bierzcie się do rodzenia:-):-);-)
 
Hej dziewczyny!
Ja też jestem zdania, że jeśli cukrzyca jest regulowana dietą to nie ma znaczenia szpital w którym rodzimy, ale pewności 100% nie mam, tak na chłopski rozum po prostu wydaje mnie się to logiczne:sorry2:

Szał mnie dzisiaj bierze bo dzisiaj rano znowu ponad 90:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: nie wiem już co robić. Miałam już tydzień z cukrami poniżej 80 a tu znów kicha. Dobrze, że jutro diabetolog to pewnie coś zaradzi. Pisałam do Niej maila to odpisała, że mam pokombinować z wieczornymi posiłkami ale ja już nie wiem co wymyślac. Chyba jednak podniesie mi insulinę.
No mamusie na końcówce bierzcie się do rodzenia:-):-);-)

AgMich - ja myślałam że na czczo cukry do 95 to ok są...jakie są te granice..? one zmieniają się w zależności od tego czy krew jest z żyły czy z palca podczas samokontroli (tak gdzieś czytałam, ale norm nie mogę namierzyć) czy też w zależności od tego czy insulinę bierzemy?

A co do diabetolog to może Ci coś mądrego z kolacją i wieczornym posiłkiem podpowie chętnie posłucham.
Ja nie mam doświadczenia to nie bardzo wiem co podrzucić...
Oj mógłby być już chociaż 37tc...albo 39 i że tak powiem po porodzie...ehhh

A mi dziś w nocy dał popalić ząbek...masakra... przed ciążą było ok, w pt. na wizycie u dentysty też... a tu sprawa zaczyna wyglądać nieciekawie bo boli ten co dawno temu - 2 lata temu, dentystka namówiła mnie na kanałowe- mnóstwo kasy zostawiłam na tego zęba...
I teraz jest klops, bo ten obecny dentysta uważał w pt. że jak ząb ten właśnie zacznie boleć to chociaż z zewnątrz wygląda ładnie trzeba będzie go wyrwać...a gość jest dobrym dentystą.... nie wiem co robić? Można wyrwać ząb w ciąży....?
 
reklama
Klara jak już wiesz co region Polski to inne zalecenia. Ja neleże do poradni w Poznaniu i mam norme na czczo do 90. Co do zebów to nie mam pojęcia ale może da się go uratować. Mój dentysta mówi, że wyrwanie to ostateczność.

Iza dzisiaj wychodzi do domu!!! Obie maja świetne wyniki badań i dobrze się czują!!!

 
Ostatnia edycja:
Do góry