reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Witajcie widzę że tydz zapowiada się na wizytach usg ja również idę zobaczyć mojego malca w środę. Ogólnie cały tydz chyba będę po lekarzach latała dziś diabetolog wyniki ok wkońcu przytyłam jakieś pół kg :-) środa usg czwartek udało mi się dostać do poradni patologii ciąży choć już na wrzesień nie mieli miejsc i piątek dentysta :szok: Dziewczyny orientujecie się czy w ciąży można robić płukanki z szałwi jeden ząb mnie pobolewa a wczoraj gratis doszedł mi ból z ósemki która jeszcze nie wyrosła i nie wiem czy oby jakiś stan zapalny mi się nie zrobił bo mam wrażeni że wszystkie zęby mnie bolą :-:)wściekła/y:
 
reklama
Migdały próbowałam ale mam po nich straszne wzdęcia:-( W dzień staram się nic nie brać ale w nocy sięgam czasem po połówkę renni. Pomaga ale nie na długo. Nie chcę się tym faszerować za dużo bo to zawsze jakiś lek Niby na opakowaniu jest napisane, że ciężarne mogą brać ale zawsze to jakaś chemia.

Iza ja nic nie przytyłam czyli ważę 70kg ale co jest najlepsze, że prawie pozbyłam się cellulitu!:tak: To chyba dzięki tej zdrowej diecie i dużej ilości spacerów. Jedyne co mi się pogorszyło to cera ale to chyba wpływ hormonów.


Zazdroszczę u mnie pojawiły się rozstępy na udach nawet nie wiem kiedy i mega cellulit :wściekła/y: nie wiem teraz jak się tego pozbędę :-(
 
Migotka współczuję bólu zęba i w pełni Cię rozumiem. Jakiś miesiąc temu też to przechodziłam na szczęście mam kolegę dentystę i szybko wyleczyłam wszystkie zęby. No prawie bo jeden mam do kanałowego i muszę mieć zrobione zdjęcie a dentysta woli z tym poczekać do porodu chyba że będzie mocno bolał to będzie działał. A swoją drogą to dziwne, że musisz czekać na wizytę aż do piątku. Jak boli to powinni przyjąć Cię od ręki tym bardziej, że jesteś w ciąży. W naszej poradni tak jest bo w pierwszej ciąży to wypróbowałam. :tak:
 
Mam za sobą 2 porody, przy obu ciążach miałam cukrzycę ciążowa regulowaną dieta. pierwszy poród był wywoływany po terminie z om (miałam nieregularne cykle i róznica pomiedzy terminem z om a z pierwszego USg wynosiła 17 dni). Mały ważył ponad 3700. Za 2 razem odeszły mi wody w okolicach terminu i urodziłam także siłami natury, a maluch miał 4150 :-). łożysko w obu wypadkach było w bardzo dobrym stanie.
KTG miałam robione od 38 tygodnia (wg om) co 2 dni.
Problemem była tak naprawdę dieta w szpitalu, przy pierwszym synku lezałam na patologi 10 dni i to co dostawałam do jedzenia niezbyt nadawało się dla cięzarnej z cukrzycą. Jedyna róznica pomiedzy moim talerzem a innych cięzarówek objawiała się przy śniadanku z białym twarozkiem, one miały do tego dżem, a ja nie :-p.
 
Czesc slodkie mamusie!
Przepraszam,ze tak rzadko "wpadam",ale ograniczam siedzenie przed laptopem , nie chce sie uzaleznic (jesli juz nie jestem) ;)

Migotka_a plukac jame ustna szalwia mozna , sama wlasnie to robie bo mnie zab boli :( Cala ciaze mam problemy dentystyczne :(

Na zgage kobietki zawsze pomagaja mi migdaly, jak nic innego.

Co do celuitu to ja mam sztrszy na dole brzuszka od 4 tygodni.... a tak sie cieszylam ,ze nie bede miala :(,ale co tam wazne by dzidzia byla zdrowa.

Kobietki ja od dwoch dni jem wszystko (no moze prawie ) a cukry mam w normie. Tylko rano niziutkie....
Kurcze czyzby jakas przejsciowa tam moja cukrzyca byla ? :sorry:
 
Patiku - to pogratulowaći pozazdrościć dobrych wyników. A słodkości ograniczasz?


A po lekarzu pojechałam po ten chlebek Oskroba i kupiłam z niego grahama. No więc w 1 h po kolacji, na która zjadłam jedna deskę (czyli jakby dwie kromki) - cukier 98!!! Zazwyczaj po tym moim grahamie w takiej ilości dobijałam pod 120! W srodę jadę po większy zapasik tego chlebka :tak:
A poza tym pediatra powiedziała, że moge sama zrobić pomiar synkowi - na czczo glukometrem. Spróbuję, ależ się na mnie obrazi jak go ukłuję :sorry:
 
Carioca77 na jaki chlebek mowicie deska?:eek: Kurcze u nas w Anglii mamy maly wybor DOBRYCH chleblow, mamy Polski sklep w centrum tam maja pyszny razowy chleb po ktorym cukier zawsze niski,ale codziennie jezdzic 6 km po chleb mi sie nie usmiecha ;)

Tak slodkosci staram sie nie jesc i pije gorzka herbate ,ale wczoraj zjadlam 3 ciastka z daktylami i 3 kostki gorzkiej czekolady a cukier super w normie!
Za to dzis na kolacje zjadlam biala bulke z chudaa wedlinka i cukier na granicy normy :szok: czyli biale pieczywo ponosi mi cukier bardziej niz slodycze.
 
Carioca jak było u lekarza? Czy mała już szykuje się do wyjścia?

U mnie dzisiaj rano 86:tak: więc jest dobrze. Każdy wynik poniżej 90 to dla mnie ulga. Muszę obudzić małego do przedszkola bo coś ostatnio zrobił się z niego straszny śpioch.:tak:

Piotruś jednak został w domu bo ma kaszel i boli go gardło. Wiecie co sobie zażyczył? KAKAO. Pachnie teraz w całym domu a ja jem kanapki z jajkiem.

Po wstaniu z łóżka tak jak pisałam miałam 86 z ciekawości zmierzyłam teraz a tu 94. Dziwne. Wciąż coś mnie zaskakuje w tej cukrzycy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
AgMich - ginekologa mam dopiero o 17:45, a okulistę na 15:00.
Czemu Cię zaskoczyło, ze po kanapkach z jajkami masz wiekszy cukier niz na czczo?
 
Do góry