reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

dzięki dziewczyny, postaram sie nie martwić ...

IzaBk to obie czekamy na usg:-), ja ostatnie miałam 10 tyg temu i ciekawa jestem czy płeć wreszcie ujawni bo do tej pory to tak sie układało dzieciątko że nijak nie dało się zobaczyć:-D
 
reklama
Dziewczyny czekam na wieści z usg. Mój maluszek też chce być niespodzianką i nie chce pokazać co ma między nóżkami. Może to i lepiej. Ja też sie cieszę, że nie tyję. Mój diabetolog powiedział, że z dzieckiem wszystko jest ok i im mniej się przytyje przy cukrzycy ciążowej tym lepiej. Duża nadwaga może być przyczyną cukrzycy w przyszłości. Więc cieszmy się z naszych kształtów!

Dziewczyny a męczy was zgaga? Kurcze cieszyłam się, że na tej diecie mam spokój bo nie jem nic ciężko strawnego a tu d.... Lekarz powiedział, że można w ciąży brać reni ale to jest słodkie i boje się, że będzie wpływać na cukry. A wy też to macie?
 
Ostatnia edycja:
Witam

Carioca no to również trzymam kciuki obyś urodziła szybciutko i cukrzyca zniknęła raz na zawsze.

Ja tak chcę jeszcze dwa tygodnie dotrzymać, a później już mogę rodzić.
 
Witam

Carioca no to również trzymam kciuki obyś urodziła szybciutko i cukrzyca zniknęła raz na zawsze.

Ja tak chcę jeszcze dwa tygodnie dotrzymać, a później już mogę rodzić.

no to mamy kolejno dwie oczekujące carioca i pulka :-)

u mnie od rana 97:-( a o 01 w nocy sprawdzałam było 95
po I śniadaniu 127po II 98

ale prasowałam po II bałam się że całkiem mi skoczą musiałam łyknąć wapno i rutnoscorbin bierze mnie jakaś infekcja już wiem dlaczego mnie tak wczoraj głowa bolała a to mi się mało kiedy przytrafia

mam problem od trzech dni muszę zmuszać się do jedzenia mdli mnie od wszystkiego

Aga mnie czasami łapie zgaga i jak tak mocno męczy to biorę renni
 
Ostatnia edycja:
Witam,
rano pospalam i po wstaniu 93, ale sprawzalam tez o 5tej rano i bylo 87. Bez rewelki, ale nie najgorzej.
Najbardziej cukier w mojej diecie podnosi chleb, a kupuje grahama. Musze znalezc te oskrobie, jutro poszukam w wiekszym sklepie. Wczoraj nie najgorzej z cukram nie dobilam do 130, tylko po 1h po kolacji 121, ale po 2h 114. No ale ten wynik jeszcze mnie nie martwi. Na sniadania po prostu codziennie jem omlet z wedlina i pomidorem i cukier po 1h ponizej 100 :tak: Polecam.

Kasiu - to przyzwoite cukry, brawo :tak: Za dwa dni stawiasz sie do szpitala, prawda?
Pulka - jestem w szoku, ale po wczorajszym spacerku nawet kregoslup przestal mi dokuczac :eek: zamiast rodzic bede w coraz lepszej formie :sorry:
AgMich - nie miewam zgagi, ale ponoc na zgage dobre sa migdaly. Migdaly jadlam i nie winduja cukrow.
Iza - a Ty na taka chudzine wygladasz na awatarze :sorry: Jaka nadwaga????? A jak dzisaj z glukoza w moczu?
Hidi - kazda szanujaca sie cukrzycowa ciezarna raz na jakis czas musi miec ketony ;-) Ale oczywiscie mam nadzieje, ze to jednorazowe.
Winoroslinka - mam nadzieje, ze glukometr jest ok, a Ty masz po prostu dobre wyniki i koniec z ketonami :tak:

dzisiaj ide z synkiem na bilans dwulatka, poprosze o skierowanie na zbadanie glukozy we krwi, na wszelki wypadek.
 
edith_80 ja miałam cukrzycę ciążową i dieta bez insulina, urodziłam prawie 3tyg wcześniej przez cc ale nie z jej powodu. Ale chodząc na ostatnie wizyty pytałąm się lekarza prowadzącego czy jest to powód do wykonania cc to mówiła że można rodzić naturalnie ale co do przechodzenia ciąży to nie wiem
Nie martw się to są tylko zaburzenia a nie choroba wieć będzie ok
 
Ale się objadłam! Dzisiaj u nas rosołek ze swojej kurki, szklanka makaronu i gotowane warzywa.

Carioca zabieraj się do rodzenia! Możesz wpaść do mnie i pomyć okna!:tak:a w zamian ja ugotuje obiadek:-):-) Jutro wypróbuję omlet bo kanapki z wędliną robią się nudne. A ten omlet to robisz normalnie na oleju i na patelni? a wędlinę wcześniej podsmażasz?

Iza też zastanawiałam się nad Twoją "nadwagą" patrząc na Twój awatar. Ile teraz ważysz a ile przed ciążą? Wyglądasz mi na kruszynkę:tak:
 
Ostatnia edycja:
Kasia to prasowanie to dobry sposób. Zastosowałam go nawet wczoraj wieczorem mimo niedzieli. Ale skusiłam się na kawałek placka drożdżowego ze śliwkami i z lukrem. Cukier po 2h 89. Położna mówiła, że drożdżowy możemy ale beż owoców i bez lukru a co to za przyjemność?:-):tak:;-)
 
dzięki dziewczyny za tę "chudzinkę" i "kruszynkę" :-D:-D przy 168 cm wzrostu przed ciążą ważylam 75, a teraz 80 :cool2: a 1 maja 2008 czyli w dniu rzucenia śmierdzącego nałogu ważyłam 60... i to jest mój cel, całkiem realny - teraz dieta cukrzycowa, później karmiąca...
ale rzeczywiście dziwnie utyłam, bo skok o 15 kg w dwa tygodnie!!! nie spowodował wymiany garderoby, a garsonki do pracy raczej przy ciele wszystkie... i w dzinsy stare bez problemu.. ciągle noszę rozmiar 40 :sorry: tylko zrobiłam się bardziej... miękka :eek:

AgMich- mnie dziś w nocy po raz pierwszy w tej ciąży męczyła zgaga.. a raczej budziła. Mam wrażenie, że jak dzidziuś kopał w żołądek, to wtedy się pojawiała.. na razie nic z tym nie będę robić, bo w ciągu dnia nie mam. ale też słyszałam, że dobrze działają migdały :tak:
 
reklama
Migdały próbowałam ale mam po nich straszne wzdęcia:-( W dzień staram się nic nie brać ale w nocy sięgam czasem po połówkę renni. Pomaga ale nie na długo. Nie chcę się tym faszerować za dużo bo to zawsze jakiś lek Niby na opakowaniu jest napisane, że ciężarne mogą brać ale zawsze to jakaś chemia.

Iza ja nic nie przytyłam czyli ważę 70kg ale co jest najlepsze, że prawie pozbyłam się cellulitu!:tak: To chyba dzięki tej zdrowej diecie i dużej ilości spacerów. Jedyne co mi się pogorszyło to cera ale to chyba wpływ hormonów.
 
Do góry