reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Ja miałam cukrzyce i byłam na insulinie, i nie miałam jakiegoś specjalnego porodu, urodziam SNw 38 tyg5dniu. Choć nie powiem naczytałam się że przy cukrzycy trzeba mieć jakiś specjany poród. Ale jak mówie nic szczególnego mnie nie spotkało....
 
Pulka - to mogą byc skurcze, licz odstepy pomiedzy bolem, odpoczywaj, napij sie meliski. Mocny ten bol?
Iza - zapomnialam odpisac - nie kujnelam jeszcze mlodego.... . A wykladziny juz wlasnie w polowie poprane, bo mam najlepsza tesciowa na swiecie :tak: Pojdzie prosto do nieba, chyba ze zagada na amen sw. Piotra.
Pisalas o lancetach, ze duzo zuzywasz - ja wymieniam co dwa tygodnie :zawstydzona/y:
A jak z cukrem w moczu - nie bylo juz?
 
pulka - z tego co piszesz - to SĄ skurcze..
carioca - zużyłam dużo lancetów jak byłąm u ojca bo jak mi podstawiał palec za każdym moim mierzeniem, to w sumie szły mi dwa lancety - nie chciałąm kłuć nas tym samym, a nie da się wrócić do poprzedniego ;-)
Dobtrze masz z tą teściową.. moja też niczego sobie, ale zawsze wie lepiej czego mi potrzeba, więc gdybym ją poprosiła o wykłądziny, z pewnością zrobiłaby trzydaniowy obiad, a gdybym poprosiła o obiad, zapewne przesadziłaby mi kwiaty.. :eek:
cukier nie powróćił, więc do lab też nie poszłąm ..
 
Taki chlebek: Oskroba

On jest o przedluzonej trwalosci, moze ktos moze Ci przywiezc albo nawet przyslac zapasik?

Mamy taki chlebek w LIDLU , tez sie nim zajadam a czasem razowym.

AgMich odpoczywaj kochana, mi tez tak brzusio twardnieje, magnez pomaga.....


Kobietki czy w Polsce same musicie dokupywac sobie paski i gily do glukometru czy dostajecie je za darmo?
 
U mnie jakiś słaby dzień rano cukry ok ale po pomiarze z I śn zrobiłam sobię drzemkę i obudziłam się po 3 godz asz mi ręce chodziły taka głodna byłam zmierzyłam cukier a tam 63:szok: zjadłam trzy kostki czekolady dwie deski wazy i jabłko ale oczywiście po godz wyszło że przesadziłam bo cukier 143 :-( ogólnie mam kiepski i jakiś płaczliwy dzień nie wiem co się dzieje:-( a do tego jeszcze ten ząb mnie boli i myślę czy aby nie iść prywatnie do stomatologa al chyba bez znieczulenia się nie obejdzie jak teraz już mnie boli ale sama nie wiem jak to jest z tym znieczuleniem robiłyście może ząbki ze znieczuleniem w ciąży??
 
patiku - trzeba samemu kupować - na paski dostaje się recptę, dzięku czemu za 50 szt płacę nie 50 zł, ale ryczałt czyli 6,90 :cool2: a na igły nie ma recept. Ale w aptece można dostac za darmo.. a jak się chce żeby zastrzyki nie bolały, to można sobie kupić malutkie igiełki 80 groszy za sztukę :wściekła/y: pełnopłatne są także lancety :sorry:
migotka - ja leczyłam kilka zębów w pierwszej ciąży pod znieczuleniem. są znieczulenia dla ciężarnych, takie z małą ilością .. matko, nie pamiętam czego, ale w każdym razie tego czegoś co może wywołać skurcze.. one działąją troszkę słabiej i dłużej trzeba poczekać aż zadziałają, ale są, i są bezpieczne :-)
 
Dziewczyny już jest troszkę lepiej ale leżę sobie cały czas. Dzwoniłam do lekarza ale nie odebrał spróbuję jeszcze za chwilkę. Właśnie zjadłam obiad wrzuciłam mięso ziemniaki i trochą kalafiora na wczorajszy rosół i zrobiłam blenderem zupę - krem.

Migotka ja chodzę prywatnie i dostaje znieczulenie obwodowe które nie dostaje się do krwiobiegu a tym samym do dzidziusia. Nie wiem co dają na kasę chorych bo na mnie nie podziałało. Mój dentysta powiedział, że jest w pełni bezpieczne. Pytaj o takie.
 
IzaBK u nas na szczescie wszystko darmowe i lancety i paski.... tzn dostajesz recepte od lekarza a kobiety w ciazy maja darmowe wszystko co na recepte .

Co do zabkow to chyba mozna leczyc pod znieczuleniem,najlepszy okres to drugi trymerst.

MOja dentystka niestety nie zgodzila sie na leczenie moich zebow w ciazy z tego wzgledu,ze zemdlalam 2 razy na fotelu wiec jak juz urodze wszystko za jednym razem bede miala pod ogolna narkoza...
 
reklama
Carioca ból jest silny, ale do wytrzymania. Domyślam się jednak, że później i tak będzie mocniejszy. Zdarza mi się również że jak wstaję z łóżka to twardnieje mi brzuch i okropnie boli na dole tak może minutkę lub dwie. Ból ten jest okropny, że ledwo stoję na nogach, ale na szczęście szybko przechodzi.

Co do ząbków, ja też mam kilka do leczenia, ale właśnie chyba po ciąży się zdecyduję, bo zawsze biorę zastrzyk, a nie wiem czy to bezpieczne dla dzidzi.
 
Do góry