reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

witam, u mnie dziś bez rewelacji cukier ranny 93, o 13 idę do diabetologa i pewnie znowu mi podniesie insulinę...

a co do chleba to znalazłam chleb żytni bez żadnych dodatków, wypieka go tylko jedna piekarnia w sklepie Aldik w Lublinie, mam po nim lepszy cukier niż po połowie grahamki:-) tylko niestety ma jeden feler, szybko czerstwieje...

dziś na obiad udko pieczone w rękawie, ziemniaki i sałatka z pomidorów z keffirem... muszę coś zmienić jeśli chodzi o węglowodany bo ryżu i kaszy mam dość..a wczoraj po takim właśnie obiadku 105 czyli śmiało dziś go powtrórzę...

a i jeszcze wczoraj wypróbowałam baton musli z czekoladą i też cukru nie podniósł:-)
 
reklama
Carioca ten wyższy pomiar był jeszcze przed śniadaniem ale pół godziny po pierwszym pomiarze. To napisz koniecznie jak było u lekarza.:tak:

hidi dobrze, że masz wizytę u diabetologa na pewno coś zaradzi. Już wcześniej pisałam o tym chlebie bez dodatków. U nas też tylko jedna piekarnia go wypieka ale jest świeży przez kilka dni. No i ten smak...
 
Ostatnia edycja:
Carioca - i jak? kujnęłaś synka? :eek: jak pojechałam odwiedzić ojca, to mi za każdym moim pomiarem palucha podstawiał :szok: tego dnia zużyłąm więcej lancetó niż normalnie zużywan w tydzień :-)
AgMich - mi też tak rośnie aż do śnaidania, dlatego moja diabetolog kazała jeść śniadania jak najwcześniej, najlepiej od razu po przebudzeniu przed 8 :tak:

Wczoraj się baaardzo źle czułam:-( zgaga, pieczenie za mostkiem, trudności z oddychaniem, ból krzyża, kłucie w brzuchu i ból brzucha, twardy był jak kamień, koszmar... z tego wszystkiego nie dałąm sobie insulatardu, ani nie zjadłam żadnej kolacji, ani pierwszej ani drugiej .. i co? rano 89 i żadnych ketonów ...
 
Iza ja mam dzisiaj te okropne twardnienie brzucha, wzięłam no spe i położę się troszkę. Jak nie przejdzie to będę dzwoniła do lekarza. Może jestem przewrażliwiona ale wolę dmuchać na zimne. Do tego ta boląca kość ogonowa. Sama nie wiem już co robić. Od kiedy wstałam to stwardniał mi chyba z 10 razy. Mam dziwne przeczucie.
 
Iza ja mam dzisiaj te okropne twardnienie brzucha, wzięłam no spe i położę się troszkę. Jak nie przejdzie to będę dzwoniła do lekarza. Może jestem przewrażliwiona ale wolę dmuchać na zimne. Do tego ta boląca kość ogonowa. Sama nie wiem już co robić. Od kiedy wstałam to stwardniał mi chyba z 10 razy. Mam dziwne przeczucie.

nospa i do łóźka!! za wcześnie na przeczucia!!! jeśli twardnieje i puszcza to nie za dobrze, ale leżenie pomoże. DObrze, że dmuchasz na zimne :tak:
 
to cos w powietrzu, bo mnie tez dzis siekło z rana, miałam troche skurczy, ale przeszlo. Napilam sie melisy. Niby tak chce rodzic, ale po pierwszym skurczu stwierdzilam ze jeszcze z rok moge w ciazy chodzic ;-) No i nagle stwierzilam, ze jednak jeszcze dom nie jest przygotowany na noworodka, trzeba poprac wykladziny, poprac firany, pomyc okna itp. Maz speeda dostal i wzial sie za konczenie zlecen, troche mu napsioczylam z rana, ale nie wchodzil w dyskusje, jego szczescie.
Co do chleba, to chociaz te o przedluzonym terminie sa dla mnie podejzane, to zostaje przy Oskrobi, wreszcie mam super cukry, bardzo zaluje ze nie sprobowalam wczesniej.
 
Wiem coś o dietkach szpitalnych :tak:. Ja po pięciu dniach na patologii ciąży (z dietką cukrzycową) zostawiłam 3kg (a nie byłam utuczona :-) ). Zero owoców, minimalna ilość rozgotowanych warzywek w ramach obiadu, a podstawą żywienia białe pieczywo + jakieś smarowanko. Bardzo zdrowo i odżywczo :)
 
Witajcie, ja miałam cukrzycę ciążową i brałam insulinę i dieta oczywiście. Poród miałam przez cc i to w dniu terminu porodu ale nie miałam żadnych bóli porodowych po prostu powiedzieli że mam przyjśc do szpitala na dzień przed terminem i będzie cesarka. Ja nie protestowałam bo bałam się rodzić naturalnie a poza tym córka była ułożona pośladkowo. Właściwie to od trzeciego miesiąca ciaży jak się okazało że mam cukrzycę to od razu zapowiedzieli mi że będę miała cc. :tak:
Co do diety w szpitalu to masakra, leżałam w szpitalu który specjalizuje się w cukrzycy ciężarnych i mąż przywoził mi praktycznie wszystkie posiłki bo te szpitaqlne to nie dało się jeść a juz na pewnoi ustabilizować cókier przy insulinie. :-)
 
Witajcie.

Kurcze dziewczyny zaciskajcie nóżki . Musi być dobrze. A jak coś nie tak to faktycznie lepiej lekarza zapytać.

U mnie cukry ok. Wczoraj nawet nic słodkiego nie podjadłam tylko jabłko i małe brzoskwinie z sadu. Zawsze to zdrowsze niż ciastka na które się kuszę.

Mnie często wieczorem zaczyna boleć brzuch niziutko ale tak bardziej z prawej strony i idzie na plecy. Bój dość silny. Czy to mogą być skurcze???
 
reklama
pulka - a ten ból pojawia się i puszcza, czy jest raczej stały?

carioca - hihi, po prostu dziś kończy się lato, takie skurczone witamy jesień ;-) okna, firany, wykładziny.. niezły plan jak na 38 tc, haha :-D
 
Do góry