reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

AgMich nie denerwuj sie takimi wynikami jak 130 po obiedzie bo ja mialam tak samo ale lekarka wytlumaczyla mi ze po to są normy zeby ich nie rpzekraczac a nie po to zeby minimalizować wynik. Ja mialam przez tydz. super niskie wyniki po posiłkach i spadłam na wadze 3 kg co jest malo wesołe w naszym stanie. Dietetyczka powiedziala ze cukrzycy "normalni" to sobie mkoga chudnąć, ale my nie! I mnie przekonała skutecznie, teraz zaś jak mam wynik po obiedzie poniżej 100 to znowuż sie dnerwuje w drugą stronę, ze moze cos powinnam jeszcze zjesc. Tez jestem jedna wielka ogromną panikarą :)
 
reklama
Właśnie zrobiłam pomiary godzinę po obiedzie (ryż brązowy, pierś z kurczaka z warzywami i przecierem pomidorowym). Accu : 98, a Optium 108! Wydaję mi się, że to dosyć sporo. Najbardziej ciekawa jestem rannych pomiarów.

Winoroślinka ja przez dwa tygodnie schudłam 3kg a teraz od kilku dni waga stoi w miejscu. Sama nie wiem co o tym myśleć. Dzidziuś rozwija się prawidłowo ale skoro on rośnie to dlaczego ja nie przybieram na wadze. Kurcze cały czas coś a do końca jeszcze tak daleko.

hidi dobrze, że nie są drogie te paski więc jutro śmigam do rodzinnego po recepty!
 
AgMich - super :-D ja tez tak miałam po zmianie glukometru!! Ale porównałąm wyniki na optium i accu tylko raz, bo mi szkoda było palców kluć ;-)paski są taniutkie na szczęście, ja płaciłam ok 6 zł za pudełeczko 50 szt.

Carioca - do norm podejście jest dość luźne zauważyłam. Kazdy diabetolog ma na nie inny pomysł. Jak mam 130-140 to się też denerwuję, ale natychmiast sobie prypominam swoje wyniki z początku jak już mierzyłąm, ale jesczze nie trzymałąm diety - 190 - 240. I od razu czuję, że mam kontrolę i nie jest źle :-) bo chyba głównie o to chodzi.

Winoroślinka - ja też schudłam, ale ... przestałam jeść słodycze i owoce tonami, i zaczęłąm jeść regularnie. Samo to powoduje, że człowiek chudnie, więc się nie przejmuj. Nie ma ketonów - nie ma zagrożenia :-)

hidi - gdzie dają za darmo????

mgnienie - a dzidzia po tym wydarzeniu zdążyła Cię kopnąć choć raz? pewnie jakby się miało coś stać, to od razu, i pewnie byłby to skurcz. WIerzę, że nie ma niebezpieczeństwa.
 
Cześć słodkie dziewczynki! Z tymi paskami do mierzenia to prawdziwa zagadka,dostałam 2 takie same recepty jedną zrealizowałam w jednej aptece zapłaciłam 6,4zzł ,a drugą mąż zrealizował w innej aptece i nie zapłacił nic! :szok: Wszystko więc zależy od apteki;-)
 
kaśka k słyszałam wiele dobrego o szpitalu św. rodziny. A powiedz mi jeszcze czy tam też maja poradnię i odział dla diabetyczek czy leżałaś tam z innych powodów? Kurcze po poprzedniej ciąży boję się tej Polnej jak ognia. Mi nie robili tam żadnych badań z wyjątkiem ktg. Dlatego teraz wolę iść prywatnie. Wiem, że drogo ale odkładałam kasę przez pół roku i mam nadzieję, że wystarczy. Fajnie, ze wyniki masz ok.:-)pozdrawiam

poradnia dla takich dziewczyn jak my jest tylko na polnej
w św. rodzinie nie ma również specjalnego oddziału mimo to więcej się dowiedziałam podczas mojego pobytu niż na polnej w poradni
a leżałam bo mam jeszcze inne problemy mam już rozwarcie na 2 cm i szyjkę skróconą również na 2 cm
ogólnie mam zagrażający wcześniejszy poród
teraz leżę plackiem w domku i liczę każdy dzień do przodu
 
IzaBK widzę że znasz Lublin:-) apteka na ul. Obywatelskiej ,, Eskulap" daje za darmo paski na receptę:-) no znasz...twarde baby z koziego grodu:)))
Dziś ciut niżej bo 96, przechodzę zatem na 6 jednostek. Czy Tobie zdarza się że jak wyjmiesz igłę to kropla krwi wylatuje? bo mi za każdym razem tak sie dzieje , może nie mam jeszcze wprawy dopiero 3 razy się ukłułam. Dlatego zmuszona jestem wymieniać igłę za każdym razem.
A teraz zjem wielkie śniadanie po którym cukier spadnie na 80 tak jak wczoraj...paradoks
 
Ostatnia edycja:
Cześ dziewczyny! Nie uwierzycie rano zmierzyłam Optium pokazał 95 a Accu 75:szok:!!!:-D Wiedziałam, że ten Optium nadaje się do śmieci hi hi Wieczorem wypiłam szklankę mleka z cynamonem. Pychotka. Polecam! Za chwile Optium ląduje głęboko w dużej szafie!:-D
 
reklama
AgMich schowaj go głęboko i zapomnij:tak:te różnice są wysokie, zastanawiam sie tylko nad całą masą kobiet które pożyczają z poradni Optium, mierzą, są załamane i dostają końskie dawki insuliny, może całkiem niepotrzebnie...nie każda przeciez czyta forum i nie każda wie że akurat ten glukometr zawyża a tamten jest w miarę ,,normalny".
 
Do góry