reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

No i rano znowu dół:-(101! te 4 dawki insuliny to jednak za mało...

IzaBK czy Ty od razu dostałaś na noc 7 jed. czy zaczynałaś od mniejszych. Nie wiem czy mam jeszcze poczekać aż organizm to jakos zaakceptuje i się poprawi czy dzwonić do diabetologa, wizyę mam dopiero za 2 tygodnie.

zaczynalam od 5 j. Tylko raz zwiększałam ja na razie. Ogólnie zasada zwiększania jaka mnie obowiązuje to: o 1 j jeśli w dwu kolejnych pomiarach norma (na czczo 90, 120 po jedzeniu) przekroczona o 10 - 20, o 2j jeśli w dwu kolejnych pomiarach przekroczona o więcej niż 20. A Ty nie dostalaś żadnych wytycznych??
Zadzwoń, dopytaj, nie czekaj :tak:
 
reklama
Cześć dziewczyny! Widzę, że poranek dla was też wkurzający u mnie rano 99! :no::no::no:i nie wiem dlaczego. Mam nadzieję, że dzisiaj dostanę nowy glukometr i jutro rano okaże się, że wszystko jest ok. Może to ten wczorajszy kisiel ale przecież po kolacji cukry były ok. Może jednak beż insuliny na noc się nie obędzie.:-(

Czrioca77 ja chyba na sernik bym się nie odważyła. Chociaż ostatnio dużo nie brakowała, patrzył na mnie taki malutki kawałek z brzoskwiniami. Ale nie dałam się! Ale byłam dumna z siebie!:-D
 
IzaBK zadzwoniłam i zarejestrowałam sie na najbliższy wtorek, rozmawiałam z lekarką, powiedziała że dziś jeszcze 4 a od jutra mogę zwiększyć na 6 jed. Zobaczymy.
 
Wiecie co, piszecie tu o malym kawałeczku serniczka, a mnie to zupelnie nie pociaga.. Male kawaleczki? To zadna radosc dla mnie, jesli juz do duze trzy kawalki!!! A ze na to sie nie odwaze to mnie takie małe porcje slodyczy to zadna pokusa :). Jest jakis pozytek z przeszłego obżartswa...
 
IzaBK zadzwoniłam i zarejestrowałam sie na najbliższy wtorek, rozmawiałam z lekarką, powiedziała że dziś jeszcze 4 a od jutra mogę zwiększyć na 6 jed. Zobaczymy.

fajnie, że krótki termin i że mogłaś porozmawiać :tak: ja też do mojej diabetolog mogę dzwonić i ona konsultuje przez telefon, to daje takie poczucie bepieczeństwa :-D najważniejsze, żeby mieć kontrolę! Będzie dobrze
 
Z tymi normami jest różnie, jedni podają do 140 inni do 120. Ja mam do 120, ale jak są niewielkie przekroczenia to jest ok.
Wczoraj po obiedzie miałam 134, mierze z innego palca 123 i który wynik mam zapisać?

Jakby wszystkiego było mało, kopnął mnie dziś prąd, złapałam wtyczke nie tam gdzie trzeba i teraz mam kolejnego stresa czy dzidziusiowi nic się nie stało...
 
mgnienie pewnie dzidziusiowi nic się nie stało ale ja dla pewności zadzwoniłabym do swojego lekarza prowadzącego aby się upewnić. Ja jestem straszną panikarą i jak tylko coś mnie martwi to dzwonię.:-)
Jam mam normy do 140 godzinę po jedzeniu i do 120 dwie godziny po jedzeniu, ale powiem szczerze, że jak mam godzinę po jedzeniu 130 to już się denerwuję bo wiem, że im mniej tym lepiej. Dwie godziny po jedzeniu rzadko przekraczam 100 więc chyba nie jest tak źle. Za chwilę przyjedzie listonosz to może po obiedzie uda mi się zmierzyć accu i optium i zobaczymy jak będzie. Ile płacicie za paski do accu na receptę?
 
reklama
AgMich ciekawa jestem Twoich obu pomiarów, ja miałam kolosalne różnice, za paski to zależy od apteki, mam taką w której dają na receptę za darmo, w innej zapłaciłam za 100 sztuk 9.60 a w jeszcze innej 6.40.
 
Do góry