reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

ptaszyna83 to my obie takie pechowe:( czemu niektóre kobiety mają książkow ciąże a inne zbierają co popadnie...


Monika ja Aspat i Alat mam w normie robiłam badania, ciśnienie tez ok, nawet ja mam niskie, nie puchnę prawie wcale , białka w moczu nie ma ( tylko lekkie zapalenie biore urosept i wit c i powinno być oki) więc myślę, że cholestaza i gestoza powinny mnie ominąć...


a cukry accu checkiem zawsze w normie. Nawet pozwoliłam sobie na lody i było oki
 
reklama
Faktycznie tak jest, że u jednych dziewczyn ciąże przebiegają wzorcową a u innych jak już jak już leci to ciągiem. No ja może nie mam aż takich problemów jak Wy ale też nie przebiega mi ciąża książkowo, bo:
- konflikt krwi z mężem
- cukrzyca
- maluszek ma lewą nerkę powiększoną z poszerzonym UKM (lekarz powiedział, że 3-6 msc będzie go czekał zabieg):-(
- poza tym jak byłam w 31 tc na USG to się dopiero w domu dopatrzyłam, że wymiar BPD wskazywał 33 tc, a FL 28, czyli między tymi dwoma wymiarami jest 5 tygodni różnicy:-( w sumie lekarz nic nie powiedział, ale co miałam schizy to miałam ( ja na usg chodzę prywatnie, bo mój gin nie ma w gabinece usg więc muszę się pocieszać tylko tym, ze gdyby miało być coś nie tak to już na usg by mi chyba coś powiedział)
A mierzycie moze sobie cukier przed posiłkami? Bo ja nie rozumiem jednego, dlaczego np. godzinę po II śniadaniu mam wynik 88 a już po ponad 2h czyli przed obiadem(bo ja jem posiłki co 2,5h)mam np.tak jak dziś 110:baffled:.
I jeszcze ten upał:wściekła/y:
 
zuza777 u mnie na usg w 33 tc mała miała o 1 tydz za mały obwód głowy, o 2 tyg za małą kośc udową i o 3 tyg za chudy brzuszek, ale lekarka przepisała mi acard 1x dziennie i medargin 3x po 2 saszetki dziennie (to są leki wspomagające krążenie, dzieki temu do malucha dociera więcej substancji odżywczych) a moja mała przy porodzie miała 51 cm i ważyła 2950g :-D
 
a odnośnie cukrzyc ciążowej to da się z tym życ. trzeba przestrzegac diety i jesc male posilki 5-6 razy dziennie, wtedy nie powinno byc zadnych problemow :)
 
Cześć słodkie Mamusie :)

Ja znowu kilka dni spędziłam w szpitalu po fałszywym alarmie, ale na szczęscie wróciłam w dwupaku :)
Jak to zwykle po szpitalu cukry całkiem rozregulowane.
Jak mnie pierwszego dnia uraczyli dietetycznym śniadankiem to miałam cukier 168, a po ichnich obiadkach to zawsze powyżej 130. Za to po wypisie od razu poszłam na gyrosa z frytkami i cukier na poziomie 105 :)
Niestety w szpitalu okazało się, że czeka mnie poród pośladkowy :( więc na razie zaciskam nogi jak się tylko da i próbuję wywalczyć sobie cc - nawet jestem zdecydowana na prywatna klinikę, ale tez nie mam pewności czy zakwalifikują mnie do cesarki. Trzymajcie kciuki!
Pozdrawiam Was i niskich cukrów życzę - no i oczywiście żadnych więcej ciążowych dolegliwości.
 
po kanapce z wędliną, serem i papryka + mala miseczka lodów ( jedyne na co sobie pozwalam z zakazanych rzeczy)

mierzyłam po 2x

accu - 106, 115
xido - 141, 150 :angry:

jutro pomiar w laboratorium i przestaję , mierzyć xido, jestem tylko zła ,że całą ciąże się męcze z tym xido , który chyba naprawdę zawyża. Dawek insuliny nie zmniejsze ale tez i nie zwiększe, na jedzenie tez się nie rzucę ale może w miare większe porcje podjem a nie takie głodowe jak na xido i jabłko podjem i jogurcik a na xido mialam tak że po kefirze naturalnym of course skakało mi niby do 15o, owoce też strasznie ograniczyłam a przeciez , spokojnie moge zjesć jabłko albo pomaranczkę:)
w ogóle to tragedia była , chlebów wytestowalam chyba z 10 i po wszystkich miałam cukier średni albo za wysoki , wg accu checka spokojnie moge zjeść 2 kanapki z razowym chlebem a wczesniej jadłam tylko jedną, to było za malo dla dzidzi i dlatego musialam podnosić dawki insuliny...
 
agorana a czemu musisz walczyc o cc? ja też mam małą pośladkami w kanał i lekarz powiedział od razu ze cc bez gadania zwłaszcza że to pierwsza ciąża i że porod posladkowy może bardzo zagrozić dziecku.
nikuś całe szczęście że zmieniłaś glukometr teraz będziesz spokojniejsza i będziesz mogła zjeść normalnie a nie głodowe porcje. Tesciowi powiedziałam i on też zdecydował się kupić accu bo ma dość że mu ten xido zawyza.
 
agorana też nie rozumiem czemu taki problem z cc, zawsze myślałam,że jeżeli położenie nie jest główkowe to robią cc bez problemu.
Ja to nie wiem jak z tym porodem u mnie będzie ...do konca w niepewności na ostatniej wizycie gin wspomniał,że można się liczyc z cc jak mały dojdzie do 4 kilo a miał około 3120, do tego mam duże dawki insuliny więc nie ma co ryzykować skoków cukrów jeśli poród miałbybyć długi, no i łożysko dojrzałe od 32 tyg - no ale zobaczymy,w tym szpitalu co będę rodzic to znieczulenie jest darmowe przy sn, więc jakby co to chyba dam radę - raczej ze względu na małego wolałabym cesarkę bo bezpieczniej a ze względu na siebie to chyba jednak sn.
dobrze, że mój gin jest w tym szpitalu zastępcą ordynatora:)

Cukry już tak nie szaleją, chyba poród się zbliża:)

beata26 mam nadzieję ,że teść będzie zadowolony z accu , jest może mniej zgrabny i trudniejszy ale ważne są pomiary.
 
Beata Nikuś no ja tez jestem zdziwiona postawa lekarzy, ale to moje drugie dziecko, więc dlatego nie ma wskazań do cc mimo dużej wagi mojego synusia - oczywiście dla mnie to jakiś absurd!
Jest to poród ryzykowny, dziecko jest duże, więc nie potrafię zrozumieć ich decyzji. jestem wściekła, bo całą ciąże poprowadziłam prywatnie u ordynatora oddziału położniczego w szpitalu, w którym miałam rodzic, a on mnie na koniec tak potraktował :(

Odnośnie glukometrów to ja mam xido i już przestałam się przejmować wynikami w okolicach 130-140, bo wiem, że tak naprawdę są zdecydowanie niższe :) ale wolę oczywiście trzymac się w okolicach 105-115 :)
 
reklama
no ja może też bym się nie przejmowała tymi wynikami na moim optium, mając tą świadomość że zawyżają wyniki, ale ja po każdym skoku powyżej 120 muszę zwiększać insulinę o 2 jednostki:-(, a że jestem kontrolowana z tym przez diabetologa więc muszę zwiększać. Wkurza mnie to, bo jeszcze troche czasu, a ostatnio zaczęły mi skakać do góry te cukry po jedzeniu tym co zawsze wiec boje się z jakim wynikiem insuliny zakonczę ciążę. Jak na razie biorę już z nocną 40j :-(
 
Do góry