reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

zuza7777 no ja też zwiększałam insulinę, po przekroczeniach tyle,że ja mam normę do 14o - 1h po posiłku, i ze względu na to podnoszenie insuliny zdecydowałam sie zmienić glukometr mimo,że mi zostało niewiele do końca ciąży dobre 3 tygodnie. Ja mam, zalecone 41 j dziennie tj
3x 8 j + 17 nocnej, i zapowiadało się,że będzie więcej ale od tych 3 dni ci mierzę accu checkiem zmniejszyłam sobie dawki na 6j do posiłków i 15 j na noc i spokojnie się mieszczę w normie, i chciałabym na tym poziomie tę insulinę utrzymać.
 
reklama
znalazłam takie opinie o xido na forum moja cukrzyca

Po kilku tygodniach użytkowania mogę stwierdzić, że aparat ten jest do niczego! Rzeczywiście to, że wydawało mi się, że zawyża poziom cukru ignorowałem, bo doskonale wiem, że wyników z aparatów nie porównuje się. Postanowiłem więc poprosić o pomoc znajomą laborantkę ze szpitala w Warszawie. Podczas pobierania krwi do badania laboratoryjnego zmierzyła mi poziom cukru glukometrem Xido. Różnica wyniosła ponad 80 jednostek !!! Badanie potórzyliśmy i było nieco lepiej bo Xido pokazał "tylko" 63 j. więcej...





przez rok miałam glukometr optium xido i nie myślałam nawet o przekłamaniach do momentu, aż przestałam sobie radzić z moją cukrzycą i położono mnie do szpitala na bielanach w warszawie i... owszem cukry ok 500 lub więcej faktycznie się zdarzały (bo xido większych pomiarów nie pokazuje), ale do cukrów ok 30 czy 35 powinnam ok 60-70 dodać bo mój glukometr zaniżał wyniki o ok 100...

lekarz mi doradził, żebym wymieniła optium xido na accu-checka. wytłumaczył mi, że optium miał być wspaniałym rozwiązaniem, które pomiar bierze zarówno z krwi jak i z osocza, jednak ze swojej "praktyki oddziałowej" widzi, że przekłamania są zbyt duże. Za to accu-check pomiar glukozy bierze tylko z krwi i nawet jeśli zdarzają się przekłamania to maxymalnie do 30. zdecydowałam się na wymianę i nie narzekam. przez 2 tyg. na oddziale diabetologicznym porównywałam wyniki glukometru (accu-check'a) z wynikami laboratoryjnymi i największym przekłamaniem było +19. choć i tak wydaje mi się, że wyniki niezależnie jaki posiadamy glukometr są orientacyjne, no chyba, że ma się małe laboratorium w domu


i jeszcze :
wyszłam niedawno ze szpitala, mogę tylko stwierdzić iż Optium Xido w porówniu z wynikami laboratoryjnimi faktycznue zawyża wynik średnio o jakieś 30- 40 mg, przy wyższych poziomach cukru, przy niższych o jakieś 10-20 mg

oczywiście dobre opinie też są, ile ludzi tyle zdań, ale jednak czytałam sporo na ten temat i nawet diabetycy o zbiorowych reklamacjach do firmy pisali.
 
Ostatnia edycja:
Witam słodkie mamusie...jak ostatnio tu byłam miałam tylko mierzyc sobie cukier glukometrem...po kontroli dali mi inculine na noc i przed sniadaniem...okropieństwo..najgorsze jest to ze niewiadomo skąd mam taki wysoki cukier na czczo ???:confused: zawsze powyzej 98 ... a przeciesz po kolacji mam zawsze nie mniej niz 110 ... czyzby cukier skakal w nocy :confused: ja juz nierozumiem tej cukrzycy ...
 
LilithGothzmierz sobie kilka razy o 3 w nocy i zobaczysz...u mnie tak jest rano wyższy niż o tej 3, to jest wyrzut cukru...organizm sobie nie radzi, stąd też insulina na noc.
 
hej dziwewczyny dziś odebrałam wynik po obciążeniu glukozą i z moczu....
Trochę się martwie mojego lekarza niema w polsce teraz...
Moje wyniki to Cukier w moczu 120, pisze że max to 106. Glukoza pięćdziesiątka na czczo prawie 190. :-( Czy mogę mieć cukrzycę???
 
Dzięki Nikuś za info na temat glukometrów. Jeszcze popatrzyłam w necie i na prawdę dużo jest negatywów na temat optiuma, a jak na złość teraz jeszcze cukry zaczęły mi skakać ponad normę i teraz nie wiem czy to wina tego, że dzidzia urosła i ma większe zapotrzebowanie czy to ten glukometr:-(. Niby wiem, że insulina nie przechodzi przez łożysko i jest bezpieczna dla dziecka ale boje się mimo wszystko ją tak ciągle zwiększać... Załamałam się teraz:frown:
LuizaPatrycja na czczo masz wysoki, za wysoki. ja miałam normę
na czczo 77-99
po 50g glukozy po 1h 70-140.
A ile miałaś po godzinie?
 
Jeżeli 190 to wynik po godzinie, to nie powiedziane, że masz cukrzycę ciążową, bo do 199 jak się ma to sie dostaje jeszcze na krzywą cukrową 75g glukozy. Tylko najlepiej teraz jak najszybciej ją wykonać, bo w razie znów za wysokiego wyniku dostaniesz dietkę na unormowanie cukrów we krwi. Ale na razie bądź dobrej myśli, bo 75g zadecyduje czy to cukrzyca ciążowa czy nie.
Jakby co ja przy 75g glukozy miałam normy:
na czczo 70-99
po 1h 75-160
ale najważniejszy jest wynik po dwóch godzinach i tu była norma 75-140
Powodzenia
 
Witajcie cukierkowe :) Chcialam podzielic sie z Wami cudowna nowiną:) Otóż 2 lipca przyszedł na świat mój synek MIkołaj!!! Poród przebiegł expresowo:)
Małemu cukier mierzono 2 razy, po porodzie i przed wyjściem ze szpitala. Wyniki ok:):) Co do mojego cukru kontroluje cały czas i narazie jest w normie. Mam wrażenie że pomału spada jego poziom.Pozdrawiam serdecznie oczekujące mamy;)
 
reklama
witajcie cukierkowe :) chcialam podzielic sie z wami cudowna nowiną:) otóż 2 lipca przyszedł na świat mój synek mikołaj!!! Poród przebiegł expresowo:)
małemu cukier mierzono 2 razy, po porodzie i przed wyjściem ze szpitala. Wyniki ok:):) co do mojego cukru kontroluje cały czas i narazie jest w normie. Mam wrażenie że pomału spada jego poziom.pozdrawiam serdecznie oczekujące mamy;)

gratulacje.!!! Mój starszy syn też ma na imię mikołaj.
 
Do góry