reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ja właśnie jestem po badaniach na Polnej. Obecnie 28+3 a moja mała wazy prawie 1500 wiec tez ponad 93 percentyla. Może taka uroda dziecka ? My z moim narzeczonym tez jesteśmy dość wysocy itp.
 
reklama
Ja się obawiam tylko o tą wagę małego ile teraz będzie ważyc jak pójdę po 3 tyg. Sądzę że ponad 3kg to będzie mieć spokojnie już. Też mi ręce trochę opadły jak byłam na wizycie bo bardzo przestrzegam diety a jak usłyszałam wtedy na wizycie wagę małego to był 33tydz i już miał 2445g to się podłamałam trochę.
Dziewczyny spokojnie waga z usg to nie wyrocznia i jest margines błędu .
U mnie ,przy cukrzycy z nocną insuliną waga dziecka byla zawyżana. Trzy dni przed porodem były jeszcze pomiary i 3970, a urodziłam córkę z waga 3280
 
Dziewczyny spokojnie waga z usg to nie wyrocznia i jest margines błędu .
U mnie ,przy cukrzycy z nocną insuliną waga dziecka byla zawyżana. Trzy dni przed porodem były jeszcze pomiary i 3970, a urodziłam córkę z waga 3280
Kurcze u mnie ani w jednej ani w drugiej ciąży nie zawyzalo usg wagi tak jak wyszło na pomiarach takie się urodziły. Dlatego teraz jestem tak trochę panikara jeśli o to chodzi.
 
U mnie ostatnio w 28 tygodniu waga dziecka niecale 1200 g. Raczej drobna ta moja dziewczynka. Z jednej strony dobrze bo wtedy bede miec szanse na porod sn (z racji ze sama jestem drobna przy wiekszym dziecku czeka mnie cc), z drugiej strony mam nadzieje ze bedzie ladnie i w normie przyrastac (na razie wszystko ok).
 
Dziewczyny, miałam wczoraj robioną drugą w ciąży krzywą cukrową. Moje wyniki to :
Na czczo 69
Po 1h 167
Po 2h 135
Czyli nie mam cukrzycy wg tego badania....
Kończę 22 tydzień.
Moja pierwsza krzywa na początku ciąży to :
Na czczo 74
Po 1h 178
Po 2h 134
Czyli już mnie wzięli jako cukrzyka, ten margines 2 jednostek.
Oczywiście po powrocie do domu sprawdziłam glukometrem i miałam ok 157. Na czczo też miałam 80pare, a w ośrodku z żyły znowu niżej. Ja już tego nie rozumiem, czy glukometry zawyżają czy z żyły jest dużo niżej. Ogólnie się ucieszyłam, pozwoliłam sobie na rogalik był cudnie dobry i wieczór pizza.... W poniedziałek mam wizytę u gin to posłucham co ona na to, ale na pewno dietę przez najbliższe miesiące i tak będę musiała dalej trzymać. Trochę to przykre, bo nie każdy by mnie od cukrzycę podciągnął...
 
Dziewczyny, miałam wczoraj robioną drugą w ciąży krzywą cukrową. Moje wyniki to :
Na czczo 69
Po 1h 167
Po 2h 135
Czyli nie mam cukrzycy wg tego badania....
Kończę 22 tydzień.
Moja pierwsza krzywa na początku ciąży to :
Na czczo 74
Po 1h 178
Po 2h 134
Czyli już mnie wzięli jako cukrzyka, ten margines 2 jednostek.
Oczywiście po powrocie do domu sprawdziłam glukometrem i miałam ok 157. Na czczo też miałam 80pare, a w ośrodku z żyły znowu niżej. Ja już tego nie rozumiem, czy glukometry zawyżają czy z żyły jest dużo niżej. Ogólnie się ucieszyłam, pozwoliłam sobie na rogalik był cudnie dobry i wieczór pizza.... W poniedziałek mam wizytę u gin to posłucham co ona na to, ale na pewno dietę przez najbliższe miesiące i tak będę musiała dalej trzymać. Trochę to przykre, bo nie każdy by mnie od cukrzycę podciągnął...
Właśnie wydaje mi się jakbyś nigdy nie miała cukrzycy😅patrząc na normy tak to wygląda 😉ja też z palca miałam wyższy poziom glukozy niż z żyły.
 
A czy slyszalyscie o tym, że do szpitala na poród trzeba zabrać glukometr i w trakcie porodu badać poziom cukru? Diabetolog mi ostatnio o tym mówiła. Miała może tak któraś z Was?
 
A czy slyszalyscie o tym, że do szpitala na poród trzeba zabrać glukometr i w trakcie porodu badać poziom cukru? Diabetolog mi ostatnio o tym mówiła. Miała może tak któraś z Was?
Tak, ja miałam i sprawdzałam jak prosili [emoji846]
Jeśli bierzesz insulinę to też warto wziąć. Mojej na przykład nie mieli w szpitalu i mąż mi dowoził
 
Hej dziewczyny. Byłam dzisiaj na polnej. W Poznaniu u Pani diabetolog. Po zrobieniu usg okazało się że waga maluszka jest między 3150 a 3300 i wszystkie wymiary są ok tylko obwód brzuszka jest większy wypada na 38 tydz. A ja mam teraz 36 tydzień. Miała któraś z was taka sytuację?
 
reklama
Hej dziewczyny. Byłam dzisiaj na polnej. W Poznaniu u Pani diabetolog. Po zrobieniu usg okazało się że waga maluszka jest między 3150 a 3300 i wszystkie wymiary są ok tylko obwód brzuszka jest większy wypada na 38 tydz. A ja mam teraz 36 tydzień. Miała któraś z was taka sytuację?

Z tego co słyszałam to wymiary mogą się różnic poszczególnych części około 2 tyg.
Czyli np główka 36, a nóżka 38 itp.
Zazdroszczę Ci ze masz już coraz bliżej końca ♥️
 
Do góry