reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
No i właśnie pani diabetolog zasugerowała żeby zakończyć ciąże w 38 tyg. Że tak będzie najbezpieczniej dla mnie i dla dziecka bo niby że się nie zaklinuje w kanale rodnym.
 
Hej dziewczyny. Byłam dzisiaj na polnej. W Poznaniu u Pani diabetolog. Po zrobieniu usg okazało się że waga maluszka jest między 3150 a 3300 i wszystkie wymiary są ok tylko obwód brzuszka jest większy wypada na 38 tydz. A ja mam teraz 36 tydzień. Miała któraś z was taka sytuację?
U mnie pod koniec ciąży cały czas była główka większa 2-3 tygodnie. Wychodziło nawet 40 cm[emoji50] Na szczęście mały urodził się z główka 35 cm[emoji4] Ale i tak był duży 4060 gram. Z Usg przed porodem wychodziło 3800. Ciaza rozwiązana przez cukrzycę ciążowa w tygodniu 39+4 dni.
 
U mnie pod koniec ciąży cały czas była główka większa 2-3 tygodnie. Wychodziło nawet 40 cm[emoji50] Na szczęście mały urodził się z główka 35 cm[emoji4] Ale i tak był duży 4060 gram. Z Usg przed porodem wychodziło 3800. Ciaza rozwiązana przez cukrzycę ciążowa w tygodniu 39+4 dni.
A jak miałaś rozwiązanie SN czy cc?
 
Witajcie. Byłam dzisiaj na wizycie i podczas badania szyjki lekarza powiedziała Le przytarta już jest albo przetarta. Nie zrozumiałam właśnie. O co mogło jej chodzic?zapytalam czy wszystko ok powiedziała że tak. A na koniec wizyty dodała ze jakby pęcherz pękł to mam jechać do szpitala.
 
Hej dziewczyny, jakie bierzecie dawki insuliny i w jakim jesteście tygodniu ciąży?

Ja jestem w 9 tygodniu, insulinę mam włączona od uprzedniego tygodnia, zaczynałam od 4 jednostek na noc, ale cukier naczczo nadal mam za wysoki. Teraz mam już 6 jednostek a dziś rano cukier był 98 😔

Tak bardzo się boję o dzieciątko, pewnie nadal będę zwiększać dawkę (mam tak robić dopóki cukier nie wyniesie max 90),
jak jest u Was?

Pozdrawiam
 
Hej dziewczyny, jakie bierzecie dawki insuliny i w jakim jesteście tygodniu ciąży?

Ja jestem w 9 tygodniu, insulinę mam włączona od uprzedniego tygodnia, zaczynałam od 4 jednostek na noc, ale cukier naczczo nadal mam za wysoki. Teraz mam już 6 jednostek a dziś rano cukier był 98 😔

Tak bardzo się boję o dzieciątko, pewnie nadal będę zwiększać dawkę (mam tak robić dopóki cukier nie wyniesie max 90),
jak jest u Was?

Pozdrawiam
Koleżanka poleciła mi mierzyć cukier, kupiłam glukometr i za każdym razem na czczo wychodzi 96-99...Myslicie,ze powinnam się martwić? Powinnam zgłosić się z tym do lekarza? Jestem dopiero w 6 tyg ciąży., to moja pierwsza ciąża i jestem zagubiona. :(
 
Koleżanka poleciła mi mierzyć cukier, kupiłam glukometr i za każdym razem na czczo wychodzi 96-99...Myslicie,ze powinnam się martwić? Powinnam zgłosić się z tym do lekarza? Jestem dopiero w 6 tyg ciąży., to moja pierwsza ciąża i jestem zagubiona. :(
Myślę że powinnaś, ja też dopiero zaczynam przygodę z cukrzyca i miałam właśnie podwyższone wyniki tak jak Ty. Na początku lekarze próbuja zbić dietą a później dodają w razie czego insulinę. Ja rozpoczęłam właśnie branie insuliny 😔
 
reklama
Myślę że powinnaś, ja też dopiero zaczynam przygodę z cukrzyca i miałam właśnie podwyższone wyniki tak jak Ty. Na początku lekarze próbuja zbić dietą a później dodają w razie czego insulinę. Ja rozpoczęłam właśnie branie insuliny 😔
Dziękuję za odpowiedź. Ja tak się martwię o tą ciążę. To co najbardziej mnie przeraża to fakt, że mieszkam we Francji i boję się, że lekarze nie będą się tym przejmowali. Takie podejście mają do ciąży, pierwszy trymestr praktycznie nie istnieje. :( Miałaś jakieś objawy cukrzycy? Poza podwyższonym cukrem?
 
Do góry