reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Cześć dziewczyny :) mogę do was dołączyć? Też zmagam się z cukrzycą, na diecie jestem od 22 listopada i na razie tylko tak staram się walczyć. Obecnie mam 33+1 tydzień ciąży. Najgorzej wychodzą mi cukry na czczo chociaż raczej nie przekraczają 100. Najgorzej będzie przetrwać święta.

Cześć Ilona, rozgość się;) a lekarz/diabetolog nie proponował Ci insuliny na noc skoro cukry ponad normę na czczo? Albo pokombinuj z ostatnim posiłkiem przed snem ;)
 
reklama
Cześć Ilona, rozgość się;) a lekarz/diabetolog nie proponował Ci insuliny na noc skoro cukry ponad normę na czczo? Albo pokombinuj z ostatnim posiłkiem przed snem ;)
No właśnie diabetolog ktora zajmuje się ciężarnymi powiedziała że nie ma tak źle. Teraz mam wizytę w środę to zobaczymy co mi powie. U mnie jest ten problem że ja nie przesypiam całej nocy bo mój 2 letni syn jeszcze się budzi i muszę do niego chodzić. Ostatnio jak przespał całą noc to miałam cukier 86 :)
 
No właśnie diabetolog ktora zajmuje się ciężarnymi powiedziała że nie ma tak źle. Teraz mam wizytę w środę to zobaczymy co mi powie. U mnie jest ten problem że ja nie przesypiam całej nocy bo mój 2 letni syn jeszcze się budzi i muszę do niego chodzić. Ostatnio jak przespał całą noc to miałam cukier 86 :)

Hehe ja mam 5latka który codziennie w nocy mnie woła i też wstaję;) u mnie niestety wyniki na czczo 92-100 skłoniły dibetologa do przepisania insuliny. I tak od 8 tygodnia ciąży wstrzykuję sobie 4 jednostki czyli minimalną ilość i cukier codziennie 75-85. A na ostatni posiłek jem dwie białe bułki z serem żółtym lub masłem orzechowym, więc jest to moja ulubiona pora dnia ;)
 
Nie wchodzi mi ten link który podałaś :/

Super, że z dzidzią wszystko w porządku i waży idealnie. Do porodu jeszcze trochę, więc zdążysz sobie wszystko przemyśleć i skonsultować wszystko z lekarzem skoro masz wybór między cc a sn ;)No w sumie mi przy pierwszej ciąży cukrzyca wyszła po 24 tyg, leczona tylko dietą i poza tym, ze nie bardzo mogłam przenosić ciążę to cukrzyca też nie robiła duzego problemu. Podczas porodu mialam podłączona kroplowkę z glukozą i co chwilę sprawdzany cukier z palca. Syn urodził sie 3520kg więc dieta pilnowana na tip top ;)

Sprawdź jeszcze raz link, bo dostałam informację, że już Cie dziewczyny dodały i powinnaś widzieć grupę. Mamy zamkniętą bo chodziło o to że dzielimy się informacjami na różne, czasami prywatne tematy i nie chcemy nie udzielających się tylko podglądaczy :)
Ja staram się nie nastawiać na jakiś konkretny poród, jakoś obawy ma co do jednego i drugiego - byle dobrze się skończyło. Tylko pamiętam siebie z pierwszego porodu, jak doszło do skurczy partych to miałam jakąś wewnętrzną blokadę i o zgrozo nie wiedziałam jak przeć :/ Boję się, że się zablokuję psychicznie teraz.

Cześć dziewczyny :) mogę do was dołączyć? Też zmagam się z cukrzycą, na diecie jestem od 22 listopada i na razie tylko tak staram się walczyć. Obecnie mam 33+1 tydzień ciąży. Najgorzej wychodzą mi cukry na czczo chociaż raczej nie przekraczają 100. Najgorzej będzie przetrwać święta.

Witaj :) Masz zupełnie odwrotną sytuację do mnie. U mnie na czczo super, a mam problem z cukrami po posiłkach.
 
Dziękuję, już widzę grupę:) Przy kolejnym porodzie, wiemy czego możemy się spodziewać mniej więcej. Wcale Ci się nie dziwię, że martwisz się o powtórkę z rozrywki jeśli chodzi o blokadę psychiczną. Ja też się martwię, że znowu nie będę miała skurczów partych. Choć mówią, że każdy poród jest inny ;) tak czy siak damy radę wszystkie :)
 
Hehe ja mam 5latka który codziennie w nocy mnie woła i też wstaję;) u mnie niestety wyniki na czczo 92-100 skłoniły dibetologa do przepisania insuliny. I tak od 8 tygodnia ciąży wstrzykuję sobie 4 jednostki czyli minimalną ilość i cukier codziennie 75-85. A na ostatni posiłek jem dwie białe bułki z serem żółtym lub masłem orzechowym, więc jest to moja ulubiona pora dnia ;)
Od 8 tygodnia?? Chyba bym osiwiała tak przez całą ciążę. Ja się poprostu nie nadaję na dietę chociaż teraz dla dziecka się staram :) a nie wiecie jak to jest po porodzie z dietą? Dalej trzeba tak się tego trzymać?
Kurczę na taką kolację to też bym czekala z utęsknieniem :)
 
Od 8 tygodnia?? Chyba bym osiwiała tak przez całą ciążę. Ja się poprostu nie nadaję na dietę chociaż teraz dla dziecka się staram :) a nie wiecie jak to jest po porodzie z dietą? Dalej trzeba tak się tego trzymać?
Kurczę na taką kolację to też bym czekala z utęsknieniem :)

Po porodzie podobno też jest dobrze trzymać się diety/ zdrowego tryby życia, żeby nam ta cukrzyca nie wróciła i nie została na zawsze. Ja po pierwszej ciąży rzeczywiście przestawilam się na zdrowsze odzywianie, ale juz nie tak restrykcyjne jak przy cukrzycy ciazowej ;)
 
Ja już jestem po porodzie i cukrzyca mi przeszła jak ręką odjął jak tylko urodziłam. Następnego dnia jak zmierzyłam sobie cukier po szpitalnym obiedzie, który na pewno nie był dozwolony w tej diecie, to miałam w normie. Mimo wszytko staram się jeść mało a często i raczej zdrowe rzeczy, Czasem jednak pozwolę sobie na kawałek ciasta. Testu OGGT jeszcze nie robiłam bo nie mam na to zupełnie czasu. Dopiero w nowym roku zamierzam zrobić, jak mi córka pozwoli. Karmię tylko piersią więc to nie będzie łatwe.

Niesyty cukrzyca w ciąży predysponuję do cukrzycy typu II w przyszłości wiec lepiej dbać o dietę.
 
Dobry wieczor! Nigdy nie udzielalam sie na zadnych forach, ale dzis palka sie przegla. Po prostu potrzebuje troche otuchy. Jestem w 11 tc, a dzis wykryto u mnie cukrzyce ciazowa. Jestem zalamana
 
reklama
Dobry wieczor! Nigdy nie udzielalam sie na zadnych forach, ale dzis palka sie przegla. Po prostu potrzebuje troche otuchy. Jestem w 11 tc, a dzis wykryto u mnie cukrzyce ciazowa. Jestem zalamana

Spokojnie dasz radę jak my wszystkie. Krok po kroku. Diabetolog a potem dieta i metoda prób i błędów.
Ja dzisiaj testuję trzeci rodzaj pieczywa, może w końcu na jakieś trafię co mogę jeść :D
 
Do góry