reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Hej, udzielam się na przełomie sierpnia września. U mnie najprawdopodniej cukrzyca spowodowała wielowodzie, które przyczyniło się do powstania przedwczesnych skurczy i porodu w 33 tc
Po porodzie diety nie stosowałam. Moja diabetolog powiedziała ze mam spokojnie ochłonąć i dać hormonów czAs na uregulowanie. Przy kp mam mega parcie na słodkie i wcinam tony czekolady...
Dziś zrobiłam krzywa i po 2 h wynik 90 :)
Cukrzyca odeszła :)
A ja już niebawem wezmę się za dietę, ale jeszcze nie teraz :)
 
Dobry wieczor! Nigdy nie udzielalam sie na zadnych forach, ale dzis palka sie przegla. Po prostu potrzebuje troche otuchy. Jestem w 11 tc, a dzis wykryto u mnie cukrzyce ciazowa. Jestem zalamana
Hej!
U mnie tez w 10 tc postawiono diagnoze. I też byłam załamana. Dziś byłam pierwszy raz u diabetologa i dietetyka, zobaczymy jak mi pójdzie. Które wyniki krzywej masz złe...? U mnie na razie problem z cukrem na czczo :/
 
Hej!
U mnie tez w 10 tc postawiono diagnoze. I też byłam załamana. Dziś byłam pierwszy raz u diabetologa i dietetyka, zobaczymy jak mi pójdzie. Które wyniki krzywej masz złe...? U mnie na razie problem z cukrem na czczo :/
Ja na czczo mialam dobry, ale ten po godzinie wysoki:( po dwoch juz nie udalo sie zrobic, bo zwymiotowalam. Bedziemy sie wspierac:)
 
Dobry wieczor! Nigdy nie udzielalam sie na zadnych forach, ale dzis palka sie przegla. Po prostu potrzebuje troche otuchy. Jestem w 11 tc, a dzis wykryto u mnie cukrzyce ciazowa. Jestem zalamana
Cześć Basiulka :) tak jak piszą dziewczyny-dasz radę. Wiem, że diagnoza jest przerażająca bo sama to przeszłam. Cukrzyca od samego początku ciąży, od 6 tygodnia na diecie, a od 8 tygodnia na insulinie nocnej. Teraz leci już 28 tydzien i nie ma tragedii ;) pokombinujesz z posiłkami, sprawdzisz co Ci podnosi cukier a co mozesz jeść bez obaw i przebrniesz na luzie :) ja odkrylam mandarynki. Mogę zjesc 5 naraz a cukier spoko ;) masz jakies pytania to pisz śmiało.
 
Cześć Basiulka :) tak jak piszą dziewczyny-dasz radę. Wiem, że diagnoza jest przerażająca bo sama to przeszłam. Cukrzyca od samego początku ciąży, od 6 tygodnia na diecie, a od 8 tygodnia na insulinie nocnej. Teraz leci już 28 tydzien i nie ma tragedii ;) pokombinujesz z posiłkami, sprawdzisz co Ci podnosi cukier a co mozesz jeść bez obaw i przebrniesz na luzie :) ja odkrylam mandarynki. Mogę zjesc 5 naraz a cukier spoko ;) masz jakies pytania to pisz śmiało.
Naprawde baaardzo, ale to bardzo dziekuje :)
 
reklama
Spokojnie dasz radę jak my wszystkie. Krok po kroku. Diabetolog a potem dieta i metoda prób i błędów.
Ja dzisiaj testuję trzeci rodzaj pieczywa, może w końcu na jakieś trafię co mogę jeść :D
A masz może lidla pod nosem? Jest tam chleb żytni na zakwasie, codziennie jem na śniadanie i kolację po 2 kromeczki i cukier spoko. W poprzedniej ciąży mogłam jeść tylko chleb dla diabetyków z konkretnej piekarni bleee.
 
Do góry