reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

A dziewczyny... bo widzę że ekipa się zmieniła :) bo ja tu na forum jestem juz 17 tydzień :( a jeszcze z 10... jakie macie glukometry ? I czy przy przekroczeniach ponad 90 macie insulinę ? Bo ja dzisiaj kolejny raz usłyszałam że cukier do 100 jest ok... masakra jakaś z tymi normami.. u nas np. Wogole nie praktykuje się przy cukrzycy ciążowe wcześniejszego rozwiązywania...
 
reklama
Ja mam ust na każdej wizycie ale chidze prywatnie A było już ich chyba z 8 + badanie 4d genetyczne, badanie 4d w drugim trymestrze i będę mieć jeszcze 4d w trzecim trymestrze... te 4d to oczywiście prywatnie po 250 zł. Ja nie wiem Ale jakaś jestem spokojna jak robi mi usg bo widzę że dzidziuś ok że wody plodowe ok itp. A inaczej bym nic nie wiedziała... ale roznie to bywa bo faktycznie niektórzy robią tylko 3 razy .. Ja mam ciąże ogólnie bardziej restrykcyjne prowadzona szczególnie na początku... bo miałam 2 wczesne poronienia... I dla mnie widok dziecka na ust to coś wspaniałego bo przy tych 2 sytuacjach mialam tak że nie bylo serduszka tylko sam pecherzyk ... 0
Też byłam trzy razy na 4d płatne i choć z przerażeniem na nie przychodziłam to wychodziłam spokojniejsza :) właśnie niestety oprócz tych usg to miałam z 3 i nie wiedziałam że tak to będzie wyglądać, ale oprócz tego jestem zadowolona bardziej niż w pierwszej ciąży z prywatnego, ale fakt że ten brak usg mnie nie pokoi, myślałam że przy cukrzycy bardziej będę kontrolowana
 
A dziewczyny... bo widzę że ekipa się zmieniła :) bo ja tu na forum jestem juz 17 tydzień :( a jeszcze z 10... jakie macie glukometry ? I czy przy przekroczeniach ponad 90 macie insulinę ? Bo ja dzisiaj kolejny raz usłyszałam że cukier do 100 jest ok... masakra jakaś z tymi normami.. u nas np. Wogole nie praktykuje się przy cukrzycy ciążowe wcześniejszego rozwiązywania...
Ja mam acu check 1Code nie przekraczam 90, ale diabetolog mówił, że po ciąży na czczo do 100. Wydaje mi się, że Twój diabetolog podchodzi do tego luźniej, ale czy ma ku temu powody hmm.. A oprócz tego masz dodatkowe badania?
 
Ja mam acu check 1Code nie przekraczam 90, ale diabetolog mówił, że po ciąży na czczo do 100. Wydaje mi się, że Twój diabetolog podchodzi do tego luźniej, ale czy ma ku temu powody hmm.. A oprócz tego masz dodatkowe badania?
Akurat o tym do 100 to usłyszałam nie od diabetologa tylko od pielęgniarki że szpitala. Mój diabetolog uważa że do 95 jest spoko bo w grę wchodzi jeszcze błąd pomiaru... Masz Accu Checka ja też tylko wersje performa. A porównywalną kiedyś wynik z badaniem w laboratorium... bo np. Diagnosticik zawyzaja... A nasze Accu Check są chyba ok.
 
A A opowiem wam jak u mnie było w pierwszej ciąży... cukrzyca od 24 tygodnia.. W 38 poród drogami natury... cała ciąże cukry poranne 60-75 A po posiłkach do 120 była norma miałam wyniki do 110 Ale to było głoszenie się ... dziecko małe 2940 I po porodzie miał hipogilkemie czyli za niski cukier i miał podawana kroplowke... że szpitala wyszlam o 4 kg chudsza niż zachodzilam w ciąże... I zarówno diabetolog i ginekolog uważają że to było dużo gorzej niż lekko wyższy cukier .... dlatego w tej ciąży podchodzę do norm inaczej bo nie bez powodu podnieśli normę że 120 do 140... 120 to była masakra!
 
Ja poranne cukry mam poniżej 80 z reguły. Norma u mojej diabetolog jest do 90, ale insulina jest dopiero jak kilka dni z rzędu będzie przekroczenie.
 
Ostatnia edycja:
@Mela122 Czy pod koniec Twojej pierwszej ciąży zaobserwowałaś jakąś zmianę w poziomie glukozy u Ciebie? Czy pogorszyło się lub wręcz przeciwnie czy nagle cukrzyca Ci przeszła. Słyszałam, że czasem pod koniec ciąży się pogarsza, a czasem polepsza. Ja już jestem na końcówce i u mnie cały czas jest tak samo :p
 
Akurat o tym do 100 to usłyszałam nie od diabetologa tylko od pielęgniarki że szpitala. Mój diabetolog uważa że do 95 jest spoko bo w grę wchodzi jeszcze błąd pomiaru... Masz Accu Checka ja też tylko wersje performa. A porównywalną kiedyś wynik z badaniem w laboratorium... bo np. Diagnosticik zawyzaja... A nasze Accu Check są chyba ok.
Niestety nie sprawdzałam tego bo zawsze miałam wszystko ok więc nie porównywalam, ale słyszałam że różnice są, ale niewielkie. Zaintrygowalas mnie tym czy będę miała cesarke bo powinnam donieść do 38. Poczytałam na forum i jest różnie, są takie co dają radę donieść dwa tygodnie, kilka dni a są takie co u nich to kwestia godzin także chyba dziwnie z tym cc wyskoczyłas ;)
 
@Mela122 Czy pod koniec Twojej pierwszej ciąży zaobserwowałaś jakąś zmianę w poziomie glukozy u Ciebie? Czy pogorszyło się lub wręcz przeciwnie czy nagle cukrzyca Ci przeszła. Słyszałam, że czasem pod koniec ciąży się pogarsza, a czasem polepsza. Ja już jestem na końcówce i u mnie cały czas jest tak samo :p
Ja nie widziałam różnicy, wyniki miałam cały czas podobne.
 
reklama
Hej. Dwa dni z rzędu miałam zawężony zapis KTG i dostałam skierowanie do szpitala. Właśnie dopakowuje się. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.
 
Do góry