reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Hej. Dwa dni z rzędu miałam zawężony zapis KTG i dostałam skierowanie do szpitala. Właśnie dopakowuje się. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Powodzenia, na pewno bedzie dobrze!

Ja dziewczyny uzywam Contour Plusa, nie porownywalam go do wynikow krwi z laboratorium, ale moja diabetolog przy kazdym przekroczeniu powyzej 90 dluzszym niz dwa dni podnosila mi dawke insuliny. Obecnie jestem na 28j na noc.

U mnie dzis 35t 4d i od kilku dni widze poprawe w cukrach. Zawsze mialam problemy z porannym wynikiem i za sukces uwazalam jak bylo 87-88 a teraz trafilo sie nawet 76 :) Moze jest to oznaka, ze porod coraz blizej?

Na pierwszym KTG w szpitalu pytalam juz o porod, lekarz mi powiedzial, ze u nich klada na wywolanie dopiero w 39 t. Mnie to bardzo pocieszylo, bo chcialabym, zeby wszystko jednak zaczelo sie samo :) Od nikogo nie uslyszalam w czasie ciazy, ze cukrzyca ciazowa jest wskazaniem do cc. Makrosomia oczywiscie tak, ale u mnie jest raczej synek w dolnych granicach.
 
reklama
Ja też do szpitala mam zgłosić się w 39tc, ale mam nadzieje, że zacznie się samo. Moja córeczka jest również w dolnych granicach. Ostatnio była na 15 centylu. Ja nie mam insuliny i chyba już nie bede mieć, bo już u mnie ostatnia prosta. Z resztą cukry w normie. Na czczo ostatnio mam bliżej dolnej granicy. Poniżej 75. We wtorek ideę na KTG do szpitala na Madalińskiego. @urs Ty chyba też jesteś z Warszawy? Jaki szpital wybrałaś?

@SlodkaM na pewno wszystko będzie ok!
 
Ja też do szpitala mam zgłosić się w 39tc, ale mam nadzieje, że zacznie się samo. Moja córeczka jest również w dolnych granicach. Ostatnio była na 15 centylu. Ja nie mam insuliny i chyba już nie bede mieć, bo już u mnie ostatnia prosta. Z resztą cukry w normie. Na czczo ostatnio mam bliżej dolnej granicy. Poniżej 75. We wtorek ideę na KTG do szpitala na Madalińskiego. @urs Ty chyba też jesteś z Warszawy? Jaki szpital wybrałaś?

@SlodkaM na pewno wszystko będzie ok!

To u nas był 20 centyl ostatnio, bardzo podobnie!

Ja też wybrałam Madalińskiego i też mam kolejne KTG we wtorek :))) Moja diabetolog mi bardzo polecała, podobno pracuje tam kilku ginekologów, którzy dobrze ogarniają cukrzyce ciążową :)
 
@SlodkaM

Aaa, to trzymam kciuki za te dwa tygodnie, żeby jednak było wszystko donoszone :) Chociaż myślę, że teraz i tak termin jest już bardzo optymistyczny i bezpieczny :)

@Karola.F

Ja też niemal od początku ciąży jestem na insulinie. Ale tak szybko wykryta cukrzyca ma swoje plusy - zdrowe odżywianie przede wszystkim :) No i u mnie jednak brak przytycia, przy wysokim BMI na początku, to dobra sprawa :)
 
@urs ja ide na 9:30 na KTG :) Ostatnio żadnych skurczy nie miałam. Z resztą teraz też żadnych nie czuję więc na poród się nie zapowiada.

Tak w ogóle podobno cukrzyca zanika w trakcie ciąży jak łożysko zaczyna się starzeć. Tak mi mówiła moja ginekolog. U mnie wciąż jest I stopień dojrzałości.
 
@urs ja ide na 9:30 na KTG :) Ostatnio żadnych skurczy nie miałam. Z resztą teraz też żadnych nie czuję więc na poród się nie zapowiada.

Tak w ogóle podobno cukrzyca zanika w trakcie ciąży jak łożysko zaczyna się starzeć. Tak mi mówiła moja ginekolog. U mnie wciąż jest I stopień dojrzałości.

To ja dopiero po 14 ;) Póki co też bezskurczowo...

Dobrze, że piszesz o tym łożysku - za tydzień mam USG u mojej ginekolożki, będę się musiała o to dopytać, bo ostatni raz zerkała na nie 3 tygodnie temu :(
 
To ja dopiero po 14 ;) Póki co też bezskurczowo...

Dobrze, że piszesz o tym łożysku - za tydzień mam USG u mojej ginekolożki, będę się musiała o to dopytać, bo ostatni raz zerkała na nie 3 tygodnie temu :(

Łożysko często starzeję się przedwcześnie przy źle leczonej cukrzycy więc Tobie to nie grozi. Pod koniec ciązy to już jest naturalny proces, że łożysko zaczyna się starzeć, a u mnie nawet nie ma jeszcze II stopnia. Coś mi się zdaję, że moja córeczka chce sobie jeszcze w brzuszku posiedzieć :p Chociaż szyjkę już mam mega skróconą i mam rozwarcie. We wtorek zdjęli mi pessar i teraz czekam na rozwój wydarzeń :biggrin2:
 
Narazie zostaje w szpitalu, narazie wszystko ok. Na usg główka tak nisko, że nie można jej zmierzyć. Dzidzia miała 2600 w 35+5 to jest ok, jak uważacie?
 
reklama
Do góry