reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Mam 27 i 3 dni i wyszło że 1369 g czyli stosunkowo duże , błąd pomiaru to około 200 gram. Moja ginekolog mówi że o jest wieksze bo pewnie to skok wzrostów A nie żadna makrosomia i że zawsze lepiej jak dziecko jest wieksze bo najczestym powikladniem ciężkich cukrzyca jest hipotrofia czyli za małe dziecko co do wieku.... dzisiaj miałam wizytę... Ale jednak nie chce mieć 4 kg dziecka bo to ciężko urodzić. Ja mam dietę od 10 tyg..
 
Moja diabetolog uważa że kluczem w diecie jest regularnosc i zmniejszenie posiłków ... I zjedzenie ciasta drożdżowego loda to nie jest problem. Trzymać się zasady do 140 po godzinie.. teraz będę przeżywać że dziecko duże .... taka głupia jestem ...
 
W pierwszej ciąży też miało być duże A urodził się Kacper 2940 czyli mały... Dziewczyny które pisały w wakacje A rodziły wrzesień... odezwijcie się jak tam... jakie były wasze dzieci i jak wam teraz w tym życiu ?
 
Ja 26+5(wizyta piątek) 931g. Mój gin mówi że makrosomia to ewentualne powiklanie a nie za kazdym razem. Że częściej mozna na łatwiznę określić czy dziecko będzie ciężkie np po rosnacyn brzuchu jeśli mama ma spory rozmiarowo i wagowo to dziecko też bo rośnie razem z nim ale to tez nie regula.
 
Z tym wielkim brzuchem to tez nie do końca tak. Wielkość brzucha zależna jest od ułożenia dziecka. Jeśli jest głęboko w miednicy to brzuch jest mały jeśli jest „na wierzchu” to brzuszek jest duzy i nie do końca pokazuje czy ziecko jest małe czy duże. Podobnoe jeśli chodzi o mięśnie matki. Wysportowany brzuch się tak mocno nie „ rozleje”. Osobiście znam osobe która mając ogromny brzuch urodziła 3 kg dziecko a druga miała maleńki i urodziła 3700 kg.
 
@Mela122 u Ciebie jeszcze za wcześnie, żeby stwierdzić czy to makrosomia czy nie. Zobaczysz jak dzidziuś będzie wyglądał wagowo w późniejszym etapie ciąży. Poza tym na wielkość dziecka wpływają też uwarunkowania genetyczne. Z pomiarów USG wychodzi, że moja dzidzia będzie mała, a my oboje z mężem jesteśmy bardzo szczupli. Także moja córeczki nie ma być po kim duża. U mnie najmniejszy jest własnie brzuszek, a dzidzia już dawno jest ułożoną główką w dół. Poza tym wymiary dziecka z USG rzadko kiedy zgadzają się z tym co potem wychodzi w rzeczywistości :)
 
A dziewczyny nakrecilam się jakoś nerwowo choć nie mam podstaw o co się martwić bo przecież nic się nie dzieje... najwyżej dziecko będzie trochę większe... Ale z tego wszystkiego myślenia czy to może moja wina ... dzisiaj cukier wywalił w kosmos jeden pomiar 103 drugi 88 i bądź tu mądry człowieku..... nerwy robią swoje... czy to możliwe że otwierając nowa paczka pasów ma mniej A na strach paczce więcej.... no szlak z tymi pomiarami
 
reklama
Teraz będę miała zawal codziennie rano i dostanę insulinę A przez ostatnie czasy wrzesień miała pięknie tylko raz 91 o 95 A tak cały czas około 85... W październiku coś gorzej bo wymiotowalam jak dzika i miałam przeziębienie co mi trochę rozwalilo schemat jedzenia i więcej wyników około 92 Ale cały czas przewaga znaczna 8... mi pomogła zmiana jedzenia z 21.30-22 na 20.30 Ale coś przestała ta metoda działać tak uciaglam super cukier z 8 tygodni
 
Do góry