reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Czy na badanie hemoglobiny glikowanej trzeba być na czczo? Czy któraś z Was robiła to badanie?
Ja byłam zawsze na czczo, bo robiłam przy okazji innych badań, ale nie wiem czy trzeba.

Co do rozwiązywania ciąży cukrzycowej szybciej, to słyszałam, że łożysko szybciej się starzeje w cukrzycy. A wszystko ostatecznie pewnie zależy od lekarza... Poprzednio byłam od 38 tyg na patologii i co obchód, to inna decyzja. Jeden gin, że czekamy, bo dziecko małe. Nast dnia inny, że wywołujemy.. W końcu ustalili, że wywołują nast dnia o 12, ale nie doczekałam sie - urodziłam bez wspomagania wczesniej:D
 
reklama
Ja byłam zawsze na czczo, bo robiłam przy okazji innych badań, ale nie wiem czy trzeba.

Co do rozwiązywania ciąży cukrzycowej szybciej, to słyszałam, że łożysko szybciej się starzeje w cukrzycy. A wszystko ostatecznie pewnie zależy od lekarza... Poprzednio byłam od 38 tyg na patologii i co obchód, to inna decyzja. Jeden gin, że czekamy, bo dziecko małe. Nast dnia inny, że wywołujemy.. W końcu ustalili, że wywołują nast dnia o 12, ale nie doczekałam sie - urodziłam bez wspomagania wczesniej:D
Mam nadzieje, że ja nie będę musiała bezsensownie leżeć w szpitalu. Rozumiem, ze jak coś dzieje np. starzeje się łożysko, ale tak bez większego powodu. Musze się podpytać jutro lekarki o to.
 
Mam nadzieje, że ja nie będę musiała bezsensownie leżeć w szpitalu. Rozumiem, ze jak coś dzieje np. starzeje się łożysko, ale tak bez większego powodu. Musze się podpytać jutro lekarki o to.

No u mnie wszystko jest super, lozysko piekne, przeplywy idealne a i tak bede lezec 2 tygodnie wczesniej na patologii. Dzisiaj mnie lekarz w szpitalu „pocieszyl”, ze tutaj u nas juz odchodzi sie od wczesniejszego rozwiazywania ciazy z powodu cukrzycy i ze pozwalaja donosic do 40 tygodnia. Ale na oddziale kaza lezec. Takze bosko, najbardziej przeraza mnie wizja utrzymania diety w szpitalu z tymi ich, pozal sie boze, posilkami.
 
Mam nadzieje, ze samo sie cos zacznie wczesniej, bo dzis 35+5 a maly wazy 2900, takze jesli pozwola mu siedziec jeszcze 4 tygodnie to dobije do 4kg, a ja do duzych nie naleze [emoji17]
 
Ja dostałam wtedy zalecenie, że w 38 tyg mam zgłosić się do szpitala i tyle, bez względu na stan łożyska i wagę dziecka. @Olka.fasolka z tym jedzeniem masz rację... Gdybym nie miała swojego prowiantu to na tamtejszym jedzeniu cukry bym miała najwyższe z całej ciazy
 
reklama
Do góry