reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Oczywiście że dam znać. Ciekawa jestem ile będzie ważył mój maluszek, bo 2,tygodnie temu było 3600 czy dobił do 4000?

Nie rozwiazywali Ci wczesniej przez cukrzyce? Ja mam miec 2 tygodnie wczesniej skierowanie do szpitala, ale dokladnie dopytam jutro na wizycie.

I z ciekawosci zmierzylam dzis ta sama kropelke krwi u siebie i u ojca na glukometrze, niby model ten sam, u mnie wynik 102, u taty 112 hehe :p
 
Nie rozwiazywali Ci wczesniej przez cukrzyce? Ja mam miec 2 tygodnie wczesniej skierowanie do szpitala, ale dokladnie dopytam jutro na wizycie.

I z ciekawosci zmierzylam dzis ta sama kropelke krwi u siebie i u ojca na glukometrze, niby model ten sam, u mnie wynik 102, u taty 112 hehe :p
To w sumie nie jest duża różnica. Tak poza tym dlaczego ciąże z cukrzyca trzeba rozwiązać wcześniej? Ja słyszałam tylko, że nie może być przenoszona.
 
To w sumie nie jest duża różnica. Tak poza tym dlaczego ciąże z cukrzyca trzeba rozwiązać wcześniej? Ja słyszałam tylko, że nie może być przenoszona.

No teoretycznie nie jest duza, w momencie kiedy mierzone bylo po posilku i oba wyniki znajdowaly sie w normie. Ale na czczo roznica miedzy 89 a 99 mialaby juz bardzo duze znaczenie przy zaleceniu insuliny :)

Rozwiazuja wczesniej, jesli dziecko rosnie faktycznie duze przez cukrzyce. Ja mam miec skierowanie do szpitala, zeby na biezaco codziennie monitorowali czy jest wszystko ok, wiec pewnie poleze sobie bez sensu w szpitalu[emoji85] chociaz mam cicha nadzieje na to, ze zacznie sie cos dziac chociaz troszke przed terminem
 
No teoretycznie nie jest duza, w momencie kiedy mierzone bylo po posilku i oba wyniki znajdowaly sie w normie. Ale na czczo roznica miedzy 89 a 99 mialaby juz bardzo duze znaczenie przy zaleceniu insuliny :)

Rozwiazuja wczesniej, jesli dziecko rosnie faktycznie duze przez cukrzyce. Ja mam miec skierowanie do szpitala, zeby na biezaco codziennie monitorowali czy jest wszystko ok, wiec pewnie poleze sobie bez sensu w szpitalu[emoji85] chociaz mam cicha nadzieje na to, ze zacznie sie cos dziac chociaz troszke przed terminem

Dokładnie. U mnie dziś rano na czczo różnica wynosiła 30 jednostek..
w labie wynik 76 a glukometr pokazał 106..
Nie mam insuliny i aż sie boje pomyśleć co by sie stało gdybym insulinę dostała..
całe szczęście wyniki glukometru wydały mi sie podejrzane i to sprawdziłam.. [emoji85]
 
Ja z kolei po zytnim mam cukry kosmiczne, a jak zjem pozno kolacje to rano na czczo powyzej normy. Jesli chleb to tylko specjalny z niskim indeksem. A kolacje od kilku dni jem najpozniej o 21 i cukry rano mam ponizej 80. Klade sie spac okolo polnocy, takze juz sama nie wiem o co chodzi z tymi wynikami :p

A ja tego specjalnego nie mogłam jeść - zawsze miałam po nim ketony w moczu :(
 
Dokładnie. U mnie dziś rano na czczo różnica wynosiła 30 jednostek..
w labie wynik 76 a glukometr pokazał 106..
Nie mam insuliny i aż sie boje pomyśleć co by sie stało gdybym insulinę dostała..
całe szczęście wyniki glukometru wydały mi sie podejrzane i to sprawdziłam.. [emoji85]

No ja mam insuline i caly czas sie zastanawiam czy rzeczywiscie tak bardzo mi ona potrzebna;)
 
reklama
Do góry