reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Mój był taki ruchliwy w brzuchu ze to było aż straszne. Byłam pokopana cała :) nie mogłam usiąść bo zaczynały się harce. A synek po przed pierwsze pol roczku był aniołek:) dużo spał, lubił w wozku spacerować :) za to teraz nadrabia ;)
 
Cześć dziewczyny! Ja świeżo po pielgrzymce po lekarzach:p wczoraj ginekolog (usg polowkowe), a dziś diabetolog. Na usg wszystko wygląda ok, maluch waży 410g (21.tydz zakończony), synek potwierdzony. Serduszko wygląda zdrowo, wszystkie narządy wg usg wykrztalcone. Gin nie miał zastrzezen do niczego nawet do mojej morfologi (hemoglobina 10,8). Powiedział, że dobrze ze bardziej nie spadla:p że w ciąży delikatna anemia to wręcz fizjologia. Jeżeli o ketony chodzi to kazał się nie przejmować, a jak zaczęłam drążyć, to poradzil że mogę później jeść kolacje... Także specjalnie się tym nie przejął. Za miesiąc morfologia do powtórki, mam suplementowac żelazo tak jak do tej pory. Diabetolog tez nic szczególnego nie powiedział. Potwierdzil, że 5 kg, które przytyłam do tej pory to nie mało, ale też nie jakoś specjalnie dużo... Cukry go zadowalaja, na przekroczenia powiedzial tylko tyle, że jak analizuje co mi podnosi i jestem w stanie wyeliminować to ok. Pytałam o ksylitol, powiedział że mogę go stosować. Co do erytrolu to nie był pewien. Jego ostateczna konkluzja była taka: w Pani przypadku co w ciąży jest dozwolone i Pani nie podnosi cukru może Pani jeść, nawet ciastka (bo pytałam o ciasteczka zbożowe). Co do ketonow, też stwierdził że nie mam się przejmować, że są dowodem na to, że byłam na czczo. I nawet nie mówił nic o kolacji w tej sprawie--wg niego w przypadku mojej cukrzycy nie jest to coś istotnego. Ketony sa sygnałem, że cukrzyca jest niewyrownana, gdy cukry są od 300 wzwyż... A jak ja mam do 150 i noce bez spadków to na luzie.

Także moi lekarze to jacyś luzacy:) w sumie to dobrze, bo ja mam tendencje do szukania sobie problemów i nadmiernego przejmowania się wszystkim. Także razem utrzymujemy jakąś rownowage:)) trochę mnie uspokoił. Mogę jechać na wakacje i z czystym sumieniem próbować chorwackiej kuchni:D w granicach rozsądku oczywiscie;)
 
@Malutka87 super, że wszystko ok. Ja mam tak samo, że chyba za bardzo wszystko analizuję i wyszukuję problemy tam gdzie ich nie ma. Mi ostatnio pani Diabetolog powiedziała, żebym przestała tak często mierzyc sobie cukier. Bo ja czasem mierzę sobie 2h po posiłku czasem przed posiłkiem. Ciągle sprawdzam czy jest ok. Wystraszyła mnie, że jak tak często będę się kuła to w końcu jakieś zakażenie mi się na palcu zrobi:szok: Hemoglobinę też miałam ostatnio 10,8 i dostałam na to sorbifer. Mam nadzieje, że pomoże.
 
Dziewczyny pomiar na tym samym glukometrze w tym samym czasie i dwa rożne pomiary: 151 i po minucie 129... czy to możliwe ? Czy wina glukometru lub pasków ?
Przy pierwszym pomiarze wyciskałam trochę krew bo za słabo sie wkłuwam ale żeby aż taka różnica ?
 
Z tymi pomiarami tak się zdarza czasem... zależy od tego czy krew wyciskana i ogólnie aparat ma możliwość błędu około 20 jednostek. Ja pierwszej ciąży jak miałam totalne odjechane na temat cukrzycy mierzylam sobie po dwa razy żeby się upewnić (ostatnia głupota) i zdarzały mi się takie różnice A w granicy 10 to bardzo często.
 
Ja zawsze musze wycisnac krew, bo sama mi nie wyplywa:/ co prawda nie mocno, ale palca musze przydusic. Wczoraj zwiekszylam znow dawke insuliny do 12j i dzis rano szok- najnizszy cukier w historii mierzenia- 73:o zaraz sie okaze, ze za bardzo zjechal :p
Co do pomiarow, to dlatego jesli sa w granicach rozsadku przekroczenia to nie panikuje, bo wiem, ze pomiar z krwi z zyly wyszedlby nizszy. Fajnie by bylo miec drugi glukometr dla porownania wynikow ;)
 
reklama
Nie ma co sprawdzać dwa razy. Trzeba brać ten pierwszy pomiar pod uwagę.
Ja też z czasem z ciekawości chciałabym porównać sobie pomiary z innych glukometrów, albo chociaż sprawdzić jaka jest różnica z krwi żylnej i mojego glukometru. Ja teraz używam accu chek performa.
 
Do góry