reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ja mialam właśnie dwa glukometry Contur Plus i Accu Check i różnice były około 10 bardzo często.... Ale tak jak mówię to było szaleństwo .. Trzeba brać to wszystko z głową i nie przejmować się za bardzo bo inaczej to można zwariować jeżeli ktoś ma cukrzyca tak jak ja od 10 tygodnia.
 
reklama
Też mam Accu Check performa i jestem nim zachwycona dużo lepszy niż Contur moim zdaniem. Ogólnie uważam że Accu Check i są najbardziej wiarygodne , ponieważ mam porównania jakie fisiowanie odstawial czasem Contur.
 
Hej, po przeczytaniu że glukometr może szaleć zrobiłam test rano. powyżej 90 mam zwiększać insulinę, poniżej zostawać na tej samej dawce.
Objadlam się na kolacje kiełbasą, boczkiem, chlebem i sosami i taki piękny cukier. A i zapomniałam o insu bo późno wróciłam... Już wiem co dla mnie dobre.
Miłej, spokojnej, nie za gorącej niedzieli dziewczyny [emoji11]
PSX_20180819_072641.jpg
 

Załączniki

  • PSX_20180819_072641.jpg
    PSX_20180819_072641.jpg
    59,9 KB · Wyświetleń: 423
Hej, po przeczytaniu że glukometr może szaleć zrobiłam test rano. powyżej 90 mam zwiększać insulinę, poniżej zostawać na tej samej dawce.
Objadlam się na kolacje kiełbasą, boczkiem, chlebem i sosami i taki piękny cukier. A i zapomniałam o insu bo późno wróciłam... Już wiem co dla mnie dobre.
Miłej, spokojnej, nie za gorącej niedzieli dziewczyny [emoji11]Zobacz załącznik 889438

Glukometr ma granice błędu +/- 10%. Te wyniki mieszczą się w tym błędzie. Czym wyższe wartości tym błąd może być wyższy. Mnie uczono, żeby brać pierwszy wynik pod uwagę i w ogóle nie sprawdzać poziomu cukru na innych palcach :-p. Ja czasem z ciekawości też sprawdzam dwa razy, ale zawsze biorę pod uwagę ten pierwszy.
 
Glukometr ma granice błędu +/- 10%. Te wyniki mieszczą się w tym błędzie. Czym wyższe wartości tym błąd może być wyższy. Mnie uczono, żeby brać pierwszy wynik pod uwagę i w ogóle nie sprawdzać poziomu cukru na innych palcach :-p. Ja czasem z ciekawości też sprawdzam dwa razy, ale zawsze biorę pod uwagę ten pierwszy.
To ja będę brała ten najniższy. Wczoraj po podwieczorku też tak testowałam i pierwszy wynik od tego po dziesięciu minutach miał różnice 20. To jest bardzo dużo.
 
Hej, po przeczytaniu że glukometr może szaleć zrobiłam test rano. powyżej 90 mam zwiększać insulinę, poniżej zostawać na tej samej dawce.
Objadlam się na kolacje kiełbasą, boczkiem, chlebem i sosami i taki piękny cukier. A i zapomniałam o insu bo późno wróciłam... Już wiem co dla mnie dobre.
Miłej, spokojnej, nie za gorącej niedzieli dziewczyny [emoji11]Zobacz załącznik 889438

Ehhh... No właśnie.. najgorsze ze takie rożne wyniki pokazują stan ponad normę a za chwile w normie.. przypominam mi najpierw pokazał 151 a za minute 129..
ponad 20 jednostek!! Na czczo miec 85 a 105 to ogromna różnica..
nie mam jeszcze insuliny i boje sie ze niepotrzebnie ją dostanę przez takie wariacje glukometru ..
 
Ehhh... No właśnie.. najgorsze ze takie rożne wyniki pokazują stan ponad normę a za chwile w normie.. przypominam mi najpierw pokazał 151 a za minute 129..
ponad 20 jednostek!! Na czczo miec 85 a 105 to ogromna różnica..
nie mam jeszcze insuliny i boje sie ze niepotrzebnie ją dostanę przez takie wariacje glukometru ..
To powiedz to diabetologowi. Bo klucie się przynosi mnóstwo stresu
 
reklama
Do góry