reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Hej dziewczyny, od niedawna tez niestety zmagam sie z cukrzyca, jestem na diecie, na razie bez insuliny. Mam pytanie jak mierzycie cukier na czczo, konkretnie czy wyglada to tak ze otwieracie oczy i pierwsze co mierzycie, czy dajecie sobie chwile na obudzenie sie, pojscie do toalety itd.
Caly czas mierzylam jakis czas po przebudzeniu i cukier byl w normie, a ostatnio sprobowalam wlasnie od razu, jeszcze w lozku i tu cukier juz byl przekroczony, najwiekszy wynik to 99. No i teraz nie wiem, ktorym pomiarem sie sugerować, konsultacje u diabetologa mam dopiero za 2 tygodnie, ale kazala mi przyjsc wczesniej gdyby cos sie dzialo z cukrami.
Ja wstaje rano o godz 7:00 myje rączki i mierze cukier na czczo i też mam różne wyniki
 
Hej dziewczyny, od niedawna tez niestety zmagam sie z cukrzyca, jestem na diecie, na razie bez insuliny. Mam pytanie jak mierzycie cukier na czczo, konkretnie czy wyglada to tak ze otwieracie oczy i pierwsze co mierzycie, czy dajecie sobie chwile na obudzenie sie, pojscie do toalety itd.
Caly czas mierzylam jakis czas po przebudzeniu i cukier byl w normie, a ostatnio sprobowalam wlasnie od razu, jeszcze w lozku i tu cukier juz byl przekroczony, najwiekszy wynik to 99. No i teraz nie wiem, ktorym pomiarem sie sugerować, konsultacje u diabetologa mam dopiero za 2 tygodnie, ale kazala mi przyjsc wczesniej gdyby cos sie dzialo z cukrami.
Wstaje rano, WC i mycie rąk i odrazu mierze cukier lub wstaje i myje ręce i mierze cukier.
 
Witam wszystkich !ja 11 tydzien , od tygodnia z cukrzyca ciezarnych na czczo wynik 102 norma do 99 .Po badaniu glukometrem cukry rano na poziomie od 84 dzis wyjatkowo 107 zaraz po przebudzeniu . po posilkach miedzy 90-120 . dzis rano mierzony cukier paskami z moczu i wyszlo 0 .nie wiem co myslec .. Z jakich stron macie przepisy ? Pozdrawiam wszystkich dodam ze zjadlam wczoraj kawalek pizzy i nie wiem czy to nie jest sprawca tego wyniku dzisiejszego cukru...
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny w 7 tygodniu mam taki wynik i skierowanie na glukoze, czy duze prawdopodobienstwo że mam cukrzycę? Bo różnie te normy podają;(
Screenshot_20180717-130822_Medicover.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_20180717-130822_Medicover.jpg
    Screenshot_20180717-130822_Medicover.jpg
    182,9 KB · Wyświetleń: 1 365
Dziewczyny w 7 tygodniu mam taki wynik i skierowanie na glukoze, czy duze prawdopodobienstwo że mam cukrzycę? Bo różnie te normy podają;(Zobacz załącznik 878422
Glukoza na czczo, wg obecnych wskazań dla kobiet w ciąży, powinna być do 92, więc mysle, że zostaniesz skierowana na obciążenie glukoza i zobaczysz jak wyjdzie. Inni śmiertelnicy mogą mieć na czczo do 99, dla ciężarnych normy są bardziej restrykcyjne :) - wszystko dla naszych dzieci:)))
 
Glukoza na czczo, wg obecnych wskazań dla kobiet w ciąży, powinna być do 92, więc mysle, że zostaniesz skierowana na obciążenie glukoza i zobaczysz jak wyjdzie. Inni śmiertelnicy mogą mieć na czczo do 99, dla ciężarnych normy są bardziej restrykcyjne :) - wszystko dla naszych dzieci:)))
Czy to jest bardzo groźne dla malucha:(?
 
Czy to jest bardzo groźne dla malucha:(?
94 to nie jest wielkie przekroczenie. Jeszcze kilka lat wcześniej taki cukier uważany był za prawidłowy w ciąży i nie robiło się z tym nic... Także nie masz co się martwić. Oczywiście w internecie przeczytasz o milionach wad, ale lekarze tak naprawdę boją się o duża wagę urodzenia maluszka. To jest realne zagrożenie w cukrzycy, inne to nielicznym odsetek. Ja też od początku ciąży borykam się z cukrzyca ciążowa i bałam się o wszystko, ale ostatnio rozwawialam z moim ginem na ten temat, to powiedział, że martwimy się tylko o to żeby maluch nie urosl za bardzo, a resztę co tam wypisują mam zignorować. I nie czytać głupot w necie, bo on jakby czytał co tam piszą to "balby się ciąże prowadzić, a poród odebrać to już w ogóle". Także stosuje się do zaleceń lekarza:)
Myślę, że jak zdiagnozuja Ci cukrzyce i będziesz stosować dietę, to możesz spać spokojnie i cieszyć się ciąża i tym, że będziesz mamusia:)) głową do góry!
 
reklama
Dziewczyny jakie są aktualne normy dla kobiet w ciąży na czczo i godzinę po posiłkach ? W necie znalazłam bardzo różne normy.. jakie są prawidłowe ?
 
Do góry