reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Cześć dziewczyny! [emoji4] Pisałam do Was niedawno w związku z moimi wynikami po obciążeniu glukoza 75. Wyglądało to tak:
Na czczo 79
Po 1 h 164
Po 2 h 162
Lekarz skierował mnie do szpitala gdzie trzy dni badali mi cukier i wyglądało to tak:
Na czczo 74-82
Po 1 h od śniadania 120-140
Po 1 h od obiadu 82-106
Po 1 h od kolacji 92-104
Czy to możliwe ze tylko rano mam problem z cukrem po śniadaniach a potem problem znika ? Dodam ze w czasie miedzy obiadem a kolacja jadłam trochę słodyczy i owoce także i cukier wydaje sie nisko.. macie pomysły skąd takie dziwne wyniki.. ?
To dość powszechne że rano po śniadaniu ma się wyższe poziomy cukru. Diabetolodzy sami nie wiedzą dlaczego tak się dzieje. Wyniki masz bardzo dobre.
 
reklama
Cześć, dołączam do waszej grupy słodkich mam. W tym tygodniu zdiagnozowano u mnie cukrzyce ciążową (27tc). Wizytę u diabetologa mam dopiero za tydzień, ale już muszę stosować dietę (lekarz poleciła mi taka dostępna na stronie szpitala Na Karowej). Ale powiem wam, że stosując się do tych zalecen jestem przejedzona, a i tak nie zjadam wszystkich WW. A z tego co wiem, nie powinnam się przejadać. Nie mam jeszcze glukometru, żeby sprawdzić jak mój cukier na tej diecie. Czy tez tak miałyście, ze nie byłyście w stanie zjeść tych 5WW na obiad?
 
Cześć, dołączam do waszej grupy słodkich mam. W tym tygodniu zdiagnozowano u mnie cukrzyce ciążową (27tc). Wizytę u diabetologa mam dopiero za tydzień, ale już muszę stosować dietę (lekarz poleciła mi taka dostępna na stronie szpitala Na Karowej). Ale powiem wam, że stosując się do tych zalecen jestem przejedzona, a i tak nie zjadam wszystkich WW. A z tego co wiem, nie powinnam się przejadać. Nie mam jeszcze glukometru, żeby sprawdzić jak mój cukier na tej diecie. Czy tez tak miałyście, ze nie byłyście w stanie zjeść tych 5WW na obiad?
To nie zjadaj ich wszytskich. To są tylko propozycje dań a nie nakaz zjedzenia wsytskich :) ja bym nie dała rady tez. Polecam „szkolenie” na Karowej z cukrzycy. Fajnie przedstawiaj co i jak. I na pewno dostaniesz glukometr tez.
 
Właśnie na karową skierowała mnie moja gin. W czwartek mam szkolenie, ale do tego czasu muszę wytrwac z wiedzą z internetu..bez glukometru ciężko jest kontrolować to wszystko..non stop się stresuje, czy jem wystarczająco dużo, czy powinnam jeść tyle chleba..zwłaszcza, że od dnia kiedy zaczęłam stosować dietę mój maluch rusza się znacznie częściej i mocniej kopie. A teoretycznie dzieci są bardziej aktywne po dużej dawce cukru..
 
Martyna on to nie jedz tego wszytskiego. To tylko propozycje danych posiłków. Ja pieczywa nie mogłam żadnego. Z drugiej strony niedługo masz wizytę wiec się nie stresuj. Nic sie nie stanie przez tydzień czy półtora :) uchy do góry.
 
Hej dziewczyny, od niedawna tez niestety zmagam sie z cukrzyca, jestem na diecie, na razie bez insuliny. Mam pytanie jak mierzycie cukier na czczo, konkretnie czy wyglada to tak ze otwieracie oczy i pierwsze co mierzycie, czy dajecie sobie chwile na obudzenie sie, pojscie do toalety itd.
Caly czas mierzylam jakis czas po przebudzeniu i cukier byl w normie, a ostatnio sprobowalam wlasnie od razu, jeszcze w lozku i tu cukier juz byl przekroczony, najwiekszy wynik to 99. No i teraz nie wiem, ktorym pomiarem sie sugerować, konsultacje u diabetologa mam dopiero za 2 tygodnie, ale kazala mi przyjsc wczesniej gdyby cos sie dzialo z cukrami.
 
reklama
Hej dziewczyny, od niedawna tez niestety zmagam sie z cukrzyca, jestem na diecie, na razie bez insuliny. Mam pytanie jak mierzycie cukier na czczo, konkretnie czy wyglada to tak ze otwieracie oczy i pierwsze co mierzycie, czy dajecie sobie chwile na obudzenie sie, pojscie do toalety itd.
Caly czas mierzylam jakis czas po przebudzeniu i cukier byl w normie, a ostatnio sprobowalam wlasnie od razu, jeszcze w lozku i tu cukier juz byl przekroczony, najwiekszy wynik to 99. No i teraz nie wiem, ktorym pomiarem sie sugerować, konsultacje u diabetologa mam dopiero za 2 tygodnie, ale kazala mi przyjsc wczesniej gdyby cos sie dzialo z cukrami.

Ja wstaje do lazienki, myje rece i dopiero mierze cukier.
 
Do góry