reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

A może podpowiecie co urozmaicić w jadłospisie. Mi moje posiłki wydają się takie monotonne chleb razowy, chude wędliny i warzywa na śniadanie,jogurty naturalne,chudy twaróg i mleko już mam dość
 
reklama
Ja ostatnio wcinam sporo jajek. Na twardo, w postaci jajecznicy.. Nie podnoszą mi cukru. O dziwo sałatka jarzynowa albo z kurczakiem wędzonym na kolacje też jest ok. majonezu daje mniej niż normalnie, żeby się tylko posklejalo. Robiłam też sobie dżem truskawkowy z ksylitolem, trochę bardziej płynny, bo nie dodawalam żadnych żelatyn itp. ale dałam radę zjeść z nim kanapki:) pysznikutki i cukier ok. Mi owoce sezonowe prócz arbuza nie podnoszą cukru także jem ile moge:)

Ostatnio kupiłam też kotlety sojowe. Co o tym myslicie? Cukier miałam super po tym, nawet po sporej porcji w panierce. Ale jak czytałam o tym to już nie wiem czy to zdrowe czy nie. Na opakowanio pisze, że bez GMO.. Ale tyle się pisza o tych opryskach. Z drugiej strony zwolennicy cenią to białko roślinne z soi. Może któraś z Was ma jakieś wiarygodne info od dietetyka lub diabetologa czy w ciąży warto jeść coś takiego jak kotlety sojowe? :p
 
Ja ostatnio wcinam sporo jajek. Na twardo, w postaci jajecznicy.. Nie podnoszą mi cukru. O dziwo sałatka jarzynowa albo z kurczakiem wędzonym na kolacje też jest ok. majonezu daje mniej niż normalnie, żeby się tylko posklejalo. Robiłam też sobie dżem truskawkowy z ksylitolem, trochę bardziej płynny, bo nie dodawalam żadnych żelatyn itp. ale dałam radę zjeść z nim kanapki:) pysznikutki i cukier ok. Mi owoce sezonowe prócz arbuza nie podnoszą cukru także jem ile moge:)

Ostatnio kupiłam też kotlety sojowe. Co o tym myslicie? Cukier miałam super po tym, nawet po sporej porcji w panierce. Ale jak czytałam o tym to już nie wiem czy to zdrowe czy nie. Na opakowanio pisze, że bez GMO.. Ale tyle się pisza o tych opryskach. Z drugiej strony zwolennicy cenią to białko roślinne z soi. Może któraś z Was ma jakieś wiarygodne info od dietetyka lub diabetologa czy w ciąży warto jeść coś takiego jak kotlety sojowe? :p
Ciekawe z tymi kotletami. Myślę że jak kilka razy się zje to nie zaszkodzi. Ja dziś masło orzechowe z chlebem razowym jadłam ale dobrze coś innego wypróbować czytałam że ma niski IG.
 
Moja kuzynka ze skracającą się szyjką już urodziła w 31 tygodniu ciąży. Ona po 3 dniach została wypisana ze szpitala maluszek w inkubatorze.
 
Cześć Dziewczyny! Wczoraj robiłam test obciążenia glukozą 75. Moje wyniki to:
Na czczo 79 ( norma 70-99)
Po 1h 165
Po 2h 162
Do tego 5 tygodni temu założono szew na skracającą się szyjke od tego momentu leżę i mam nakaz leżenia do końca ciąży.. jutro zaczynam 25 tydzień.. jestem przerażona [emoji17] czy te wyniki są bardzo złe? rozumiem ze bez diety sie nie obejdzie.. do lekarza idę w piatek[emoji17]
 
Tusinka wynik po 2h masz trochę podwyższony ale bardzo bardzo złe nie są. Spadek między pierwszą, a drugą godziną jest stosunkowo mały, ale najważniejsze jak u mnie w szpitalu mówią, że na czczo masz dobry wynik. Moim zdaniem wystarczy tylko dieta, nawet niekoniecznie bardzo restrykcyjna :) Trzymaj się, jeszcze parę tygodni i z każdym będzie coraz bardziej bezpiecznie dla maluszka, także głowa do góry.
Ja miałam wyższe wyniki i póki co dieta wystarcza, a nawet czasami coś podjadam i cukry nie skaczą więc na pewno będzie dobrze :)
 
Tusinka wynik po 2h masz trochę podwyższony ale bardzo bardzo złe nie są. Spadek między pierwszą, a drugą godziną jest stosunkowo mały, ale najważniejsze jak u mnie w szpitalu mówią, że na czczo masz dobry wynik. Moim zdaniem wystarczy tylko dieta, nawet niekoniecznie bardzo restrykcyjna :) Trzymaj się, jeszcze parę tygodni i z każdym będzie coraz bardziej bezpiecznie dla maluszka, także głowa do góry.
Ja miałam wyższe wyniki i póki co dieta wystarcza, a nawet czasami coś podjadam i cukry nie skaczą więc na pewno będzie dobrze :)

Bardzo Ci dziękuje za odpowiedz i za pozytywne słowa [emoji4] jestem w tym temacie całkiem zielona.. glukoza na czczo zawsze była nisko (72-79 przy normie 70-99) i ten temat był mi obcy.. jutro mam wizytę u ginekologa i spodziewam sie ze odeśle mnie do diabetologa. Nie mam tez żadnych objawów cukrzycy ciążowej. Póki co odstawiłam sama cukier, soki i słodkie owoce i jem tez mniejsze posiłki ale częściej.. pewnie w przyszłym tygodniu wybiorę sie do lekarza i mam nadzieje wprowadzi mnie w ten temat [emoji52]
 
reklama
Dziewczyny pomocy,wyskakują mi bolesne guzki pod pachami. Nie wiem co to może być i strasznie się martwię. Wizytę u ginekologa mam mam dopiero za 1,5 tygodnia.
 
Do góry