reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Cześć dziewczyny! Ja zawitałam na ten wątek ponieważ szukam info na temat cukrzycy w ciąży. Obecnie mam taką właśnie słodką przypadłość i żyję z nią od samego początku ciąży. Obecnie mam dwie insuliny na noc i dzień,i zastanawiam się czy ktoś ma tez tak samo jak ja? Na noc podaję juz 28 jednostek :( to chyba dużo i chciałam sie dowiedzieć, czy któraś z was też miała takie dawki? Proszę poradźcie cos, bo zaczynam się już tym wszystkim stresować....

I pytanie do dziewczyn, które są już po rozwiązaniu a cukrzycę miały w dwóch ciążach - czy po drugiej ciąży cukrzyca odeszła w zapomnienie?

Pozdrawiam serdecznie wszystkie przyszłe i obecne mamusie :D
 
Dziewczyny poradźcie mi, otóż dostałam.insulinę na noc 2 jednostki, zastosowałam i bez efektu cukier na czczo jak był 90 parę tak nadal jest to samo. I nie wiem czy czekać na stabilizację czy dzwonić jeszcze dziś do diabetologa i pytać o zwiększenie dawki. Dwa dni już wstrzykiwałam.
 
Dziewczyny poradźcie mi, otóż dostałam.insulinę na noc 2 jednostki, zastosowałam i bez efektu cukier na czczo jak był 90 parę tak nadal jest to samo. I nie wiem czy czekać na stabilizację czy dzwonić jeszcze dziś do diabetologa i pytać o zwiększenie dawki. Dwa dni już wstrzykiwałam.
Hej ja mam 4 jednostek na noc bo na czczo mam wysoki cukier powyżej 90 kazali badać kilka dni i wtedy zadzwonić bo organizm musi się dostosować się do tej insuliny trzeba trochę czasu.
 
Ja zwiekszam już 3 tydzień insuline. Wczoraj bylo juz 13 j. a poranne cukry caly czas bez zmian :(
Co kilka dni wysylam wyniki diabetolog, w srode wizyta - zobaczymy co mi powie, bo jestem troche tym wszystkim zalamana :(
 
Hej, dziewczyny! Ja dołączam do was :) jeśli pozwolicie :)

u mnie cukry na czczo wnoszą 93,95 dzięki podaniu insuliny - mam Levemir - na noc. Dlatego jeśli dwa dni z rzedu wyskakują cukry powyżej 90 to podwyższam o jednostkę. Obecnie mam już 28 jednostek na noc - także sporo. Jak widzę u was znacznie mniej - nie stresujcie się. Jeśli nie jesteście pewne to oczywiście diabetolog i pytania. Ja również miałam takie stresujące sytuacje - teraz już sama sobie podnoszę ilość insuliny - patrząc na glikemię na czczo. Powodzenia
 
reklama
Do góry