reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Fajny wynik[emoji846] ja trochę się boję zjeść takie pyszności chociaż bardzo bym chciała różnie mam z cukrem muszę uważać sama w domu piekę chleb bo próbowałam różne rodzaje i mam po nich wysoki cukier ostatnio pozwoliłam sobie na kawałek ciasta i miałam spoko wynik nie wiem od czego zależy.
A próbowałaś chleb żytni z Biedronki pakowany w foli takie małe kromki. Jest pod nazwą 7 zbóż bądź słonecznikowy.
 
Jak macie gdzies pod reka piekarnie Grzybki to polecam sprobowac chleb Zascianek. Ja nie moge jesc pieczywa z ziarnami, bo wyskakuja mi ketony, a ten jest idealny - moge zjadac nawet wiecej kromek niz poprzednio :)
 
Dziękuję. Miałaś rację. Była dziś u mnie moja ciocia która jest lekarzem. Zbadała pachy i węzły chłonne. Te bolące guzki są od depilacji. Zapisała co mam kupić w aptece i jak stosować. Przede wszystkim dezynfekować przed i po depilacji. Pogoniła mnie też za zbyt drastyczną dietę którą stosuje. Powiedziała że na czczo do 100 to nic strasznego a ja mam 90 kilka i mniej.

Mi wystarczyla dezynfekcja octeniseptem :)
Teraz w ciazy nie mam juz tego problemu, bo mam duzo mniej wloskow pod pachami - bylam w trakcie zabiegow laserowych gdy zaszlam w ciaze!

Mi ani ginekolog ani diabetolog nie pozwalaja na takie cukry :( Zwykle mialam ok. 98-103, mimo stosowania diety, i dostalam insuline na noc. Wprawdzie dopiero druga zadzialala, ale teraz cukier zawsze pieknie ponizej 90, wiec w normie :)
 
Dziewczyny, ja sie przyznam, ale troche mi wstyd - ja gdzies raz na tydzien, dwa palaszuje Magnum na patyku [emoji85]
Mam po nim cukier max. 110, rano nie rosnie - diabetolog nawet nie robi wyrzutow - pomaga mi to bardzo zniesc wszystkie inne restrykcje :)
 
@urs
A ile jednostek insuliny bierzesz na noc ja mam zalecone 3j. Po nich cukier mam poniżej 90. A po godzinie od posiłku 140 norma. Troche się martwię że ta moja dieta za bardzo restrykcyjna jest i 5 kg na 35 Tc. To za mało przybrałam na wadze.
Ja też octenisept mam i jeszcze acnosan do przemywania. Jak będę miała takie problemy to też chyba zdecyduje się na laser.
 
A powiedzcie jeszcze raz jak badałam cukier na czczo jak tylko się przebudziłam miałam wynik i zanim wstałam z łóżka 98. Po czym wstałam poszłam do łazienki na poranną toaletę trwała ok 10,minut i znów cukier zbadałam a tu wynik 86. I teraz który wiarygodny i prawidłowy? Dodam
że pierwszy bez mycia rąk. Czy ten fakt mógł by zawyżyć wynik cukru? Co o tym sądzicie?
 
reklama
@urs
A ile jednostek insuliny bierzesz na noc ja mam zalecone 3j. Po nich cukier mam poniżej 90. A po godzinie od posiłku 140 norma. Troche się martwię że ta moja dieta za bardzo restrykcyjna jest i 5 kg na 35 Tc. To za mało przybrałam na wadze.
Ja też octenisept mam i jeszcze acnosan do przemywania. Jak będę miała takie problemy to też chyba zdecyduje się na laser.

Ja to mam już końska dawke - 18 j :)

Po jedzeniu nie przekraczam nigdy 120, czesto nawet mam ok. 100.

U mnie waga niestety jest w tej chwili ok. 6 kg na minusie (21 tydzien), z tymze ja startowalam z BMI powyzej 30 i nie jem przy tym jakos bardzo malo. Faktycznie - zupelnie zmienilam sposob odzywiania, posilki co 3 godziny, oprocz lodow nie ruszam zadnych slodyczy, jestem tez na zwolnieniu i wiecej sie ruszam - mysle, ze to sa glowne przyczyny. Diabetolog jest zadowolona, ginekolog za to mowi caly czas - wieksze porcje. Staram sie je zwiekszac, ale na razie bez wiekszych efektow...
 
Do góry