reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Czy guzy sa symetryczne?
Depilowałaś sie ostatnio?
Właśnie podczas dzisiejszej depilacji zauważyłam. Pod prawą pachą jest większy, a pod lewą pachą mniejszy i niżej umiejscowiony gdy uciekam to bolą. W tych miejscach są takie widoczne uwypuklenia skóry
 
Właśnie podczas dzisiejszej depilacji zauważyłam. Pod prawą pachą jest większy, a pod lewą pachą mniejszy i niżej umiejscowiony gdy uciekam to bolą. W tych miejscach są takie widoczne uwypuklenia skóry

Ja miałam jakis czas temu podobnie - bolace przy dotykaniu guzki, ale dodatkowo puchla mi cala pacha. Dobrze, zeby obejrzal to lekarz, aczkolwiek cytujac moja Pania doktor “przy raku nie boli”... u mnie okazalo sie to byc po prostu zapaleniem mieszkow wlosowych po depilacji. Jesli w ostatnich badaniach krwi nie wyszlo nic niepokojacego to pewnie nie jest to nic strasznego!
 
Ja miałam jakis czas temu podobnie - bolace przy dotykaniu guzki, ale dodatkowo puchla mi cala pacha. Dobrze, zeby obejrzal to lekarz, aczkolwiek cytujac moja Pania doktor “przy raku nie boli”... u mnie okazalo sie to byc po prostu zapaleniem mieszkow wlosowych po depilacji. Jesli w ostatnich badaniach krwi nie wyszlo nic niepokojacego to pewnie nie jest to nic strasznego!
Lekarka mówiła że wyniki krwi w porządku. A co dostałaś na zapalenie mieszków? W ciąży miałaś tą dolegliwość? Też słyszałam o tym że rak nie boli. Czytałam też o dodatkowym gruczole mlecznym lub zakończeniach kanałów mlekowych pod pachami.
 
Ja miałam jakis czas temu podobnie - bolace przy dotykaniu guzki, ale dodatkowo puchla mi cala pacha. Dobrze, zeby obejrzal to lekarz, aczkolwiek cytujac moja Pania doktor “przy raku nie boli”... u mnie okazalo sie to byc po prostu zapaleniem mieszkow wlosowych po depilacji. Jesli w ostatnich badaniach krwi nie wyszlo nic niepokojacego to pewnie nie jest to nic strasznego!
Dziękuję. Miałaś rację. Była dziś u mnie moja ciocia która jest lekarzem. Zbadała pachy i węzły chłonne. Te bolące guzki są od depilacji. Zapisała co mam kupić w aptece i jak stosować. Przede wszystkim dezynfekować przed i po depilacji. Pogoniła mnie też za zbyt drastyczną dietę którą stosuje. Powiedziała że na czczo do 100 to nic strasznego a ja mam 90 kilka i mniej.
 
Dziewczyny pozwoliłam sobie wczoraj na szaleństwo zjadłam 5 dużych placków z jabłkami. Cukier po godzinie w normie i dziś na czczo 86. Jupi :)
 
@Menia2018 a z jakiej mąki placuszki? Bo jak z białej to serio zazdroszcze takiego wyniku:))) ja bym miała chyba cukier 200... Maka biała działa na mnie najgorzej:(
Ja ostatnio zajadam się leczo... Miałam w weekend urodziny córki i narobilam tyle jedzenia... największą frajda dla moich córek jest zrobić tort samemu... Także pokus bylo sporo, bo robiliśmy go chyba ze 2 dni i wyszedl cudny. Ciemny biszkopt, taka krucha warstwa z nutella i sucharkow, galaretka z prawdziwych przetartych malin i do tego krem z kremowki, mascarpone i mleka kokosowego. O dziwo po cienkim kawałku takiego cuda cukier miałam ok, a po maleńkiej jagodziance drozdzwej, slodzonej ksylitolem kiedyś miałam 164:/ na szczęście wszystkie resztki z gościny się kończą i już wracamy na poprzednie dietetyczne tryby:))
Odkryłam też ostatnio orzeszki ziemne. Mają niski indeks i dla mnie są ok, jako coś do pochrupania na meczyk:)) nie czuje się wyalienowana wśród innych kibiców zajadajacych się chipsami i paluszkami:) bo nie wiem jak Wasi Panowie, ale u nas mecze teraz to obowiązkowy seans rodzinny i pretekst do spotkań wszelkiej masci:D

Pozdrawiam i życzę, jak zawsze, niskich cukrów przez caaalutki dzien:))
 
Dziewczyny pozwoliłam sobie wczoraj na szaleństwo zjadłam 5 dużych placków z jabłkami. Cukier po godzinie w normie i dziś na czczo 86. Jupi :)
Fajny wynik[emoji846] ja trochę się boję zjeść takie pyszności chociaż bardzo bym chciała różnie mam z cukrem muszę uważać sama w domu piekę chleb bo próbowałam różne rodzaje i mam po nich wysoki cukier ostatnio pozwoliłam sobie na kawałek ciasta i miałam spoko wynik nie wiem od czego zależy.
 
@Menia2018 a z jakiej mąki placuszki? Bo jak z białej to serio zazdroszcze takiego wyniku:))) ja bym miała chyba cukier 200... Maka biała działa na mnie najgorzej:(
Ja ostatnio zajadam się leczo... Miałam w weekend urodziny córki i narobilam tyle jedzenia... największą frajda dla moich córek jest zrobić tort samemu... Także pokus bylo sporo, bo robiliśmy go chyba ze 2 dni i wyszedl cudny. Ciemny biszkopt, taka krucha warstwa z nutella i sucharkow, galaretka z prawdziwych przetartych malin i do tego krem z kremowki, mascarpone i mleka kokosowego. O dziwo po cienkim kawałku takiego cuda cukier miałam ok, a po maleńkiej jagodziance drozdzwej, slodzonej ksylitolem kiedyś miałam 164:/ na szczęście wszystkie resztki z gościny się kończą i już wracamy na poprzednie dietetyczne tryby:))
Odkryłam też ostatnio orzeszki ziemne. Mają niski indeks i dla mnie są ok, jako coś do pochrupania na meczyk:)) nie czuje się wyalienowana wśród innych kibiców zajadajacych się chipsami i paluszkami:) bo nie wiem jak Wasi Panowie, ale u nas mecze teraz to obowiązkowy seans rodzinny i pretekst do spotkań wszelkiej masci:D

Pozdrawiam i życzę, jak zawsze, niskich cukrów przez caaalutki dzien:))
Znam ten ból mój mąż też ogląda mistrzostwa świata i też czasmi chipsy albo inne rarytasy je a ja patrze i ślinka cieknie [emoji16].
 
reklama
@Menia2018 a z jakiej mąki placuszki? Bo jak z białej to serio zazdroszcze takiego wyniku:))) ja bym miała chyba cukier 200... Maka biała działa na mnie najgorzej:(
Ja ostatnio zajadam się leczo... Miałam w weekend urodziny córki i narobilam tyle jedzenia... największą frajda dla moich córek jest zrobić tort samemu... Także pokus bylo sporo, bo robiliśmy go chyba ze 2 dni i wyszedl cudny. Ciemny biszkopt, taka krucha warstwa z nutella i sucharkow, galaretka z prawdziwych przetartych malin i do tego krem z kremowki, mascarpone i mleka kokosowego. O dziwo po cienkim kawałku takiego cuda cukier miałam ok, a po maleńkiej jagodziance drozdzwej, slodzonej ksylitolem kiedyś miałam 164:/ na szczęście wszystkie resztki z gościny się kończą i już wracamy na poprzednie dietetyczne tryby:))
Odkryłam też ostatnio orzeszki ziemne. Mają niski indeks i dla mnie są ok, jako coś do pochrupania na meczyk:)) nie czuje się wyalienowana wśród innych kibiców zajadajacych się chipsami i paluszkami:) bo nie wiem jak Wasi Panowie, ale u nas mecze teraz to obowiązkowy seans rodzinny i pretekst do spotkań wszelkiej masci:D

Pozdrawiam i życzę, jak zawsze, niskich cukrów przez caaalutki dzien:))
Mąka biała zwykła. Powiem wam że jak trzymam dietę to cukry po godzinę max 110-120,pomyślałam że pozwolę sobie na więcej moja ciocia nastraszyła mnie hipoglikemią u maluszka po porodzie. Ja jutro zaczynam 35 Tc a na wadze przybrałam tylko 5kg. A co do kupnych bułek i ciast i innych słodyczy to oprócz cukrów zawierają i tłuszcze rafinowane. A na nawet drożdżowe ciasto nie jest do końca drożdżowe tylko na proszku do pieczenia. I stąd ten cukier może być wysoki. A tortem narobiłaś mi smaku był pewnie przepyszny. Jesli mogę proszę o przepis.
 
Do góry