reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ja juz tez nie panikuje. Diabetolog nie widział problemu przy wyskokach cukru jezeli byłam w stanie wykluczyć produkt,ktory to powodowal. Nic nie wiem o wczesniejszym rozwiazani ciazy...nikt nic nie mówił o tym. Wg wagi dziecka jest na 50 centylu czyli nieduże. Ja jestem na samej diecie bez insuliny.

Tak z ciekawości pytałam bo u mnie przy pierwszej tak jak i przy tej ciąży ginekolog zaznaczyła, że ze względu na cc poród będzie wcześniej wywoływany oczywiście jeśli samo wcześniej nie ruszy... tak jak do wszystkiego co lekarz to inne podejście :confused:
 
reklama
Nie chodziło mi o cesarke tylko o wcześniejsze wywoływanie porodu ze względu na cukrzyce ciążowa :)
Myślę,ze gdyby dziecko przekraczalo normy wagi i bylo duze to pewnie by napomkneli o szybszym rozwiazaniu. Aczkolwiek,powiem szczerze moja ginekolog(druga) nawet nie zamierzała mnie kierowac do diabetologa (krzywa 93 117 147),ale ja juz przed wizyta u niej mialam zalatwiony glukometr i bylam po wizycie w poradni diabetologicznej-tak zalecila mi polozna,ktora widuję raz na tydzien. Przy mierzeniu cukru miałam wyskoki najwyzszy 186,tak wiec ginekolog zbagatelizowala problem,moze dlatego,ze jestem szczupla. Już nie wspomne o robieniu usg...eh. Pierwsza ciaza bez cukrzycy,urodzilam sn o czasie.
 
No ja bym niempozwolila wywoływać wcześniej porodu jeśli Wszytsko jest w porządku. I nie widzę sensu takiej ingerencji.
 
186 to akurat wysoki cukier. Ale to było jednorazowe?
Jak na kilka tygodni pomiarów (4 dziennie) około 8 wynikow ponad normę. Dwa razy wysoki (186,172). Reszta delikatnie powyzej 140. Bylam przerazona wysokimi wynikami,przyspieszylam wizytę u diabetologa. Jezeli bylam w stanie unormowac jedzenie i wykluczyć rzeczy,które mi zaszkodziły to nie bylo sensu brac insuline. Ale powiem szczerze bylam przerażona na poczatku...
 
Oczywiście ja też liczę na to, że samo się wszystko ruszy ale wole żeby w razie czego wywołali te pare dni wcześniej niż przenościć bo to jest bardziej niebezpieczne dla dziecka..
 
reklama
Do góry