reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dziewczyny dołączam do was z białym pieczywem. Po połowie grahamki cukier 108, a po dwóch kromkach zwykłego chleba z tostera i kawa z mlekiem 104! Razowy widać i mnie nie służy. Dwie małe kromki powodowały już cukry ponad 130. Dieta ze mnie drwi. Cukier na czczo przed pierwszym posiłkiem ok 8 wyszedł 93. O 5 rano ok. 100. Dziś stawiam na prostsze wersje węglowodanow i zobaczymy rano. Zostanę jeszcze jeden dzień na 9j. Od eksperymentu bolą paluszki ale muszę, po prostu muszę znaleźć złoty środek na kolację ;)
 
reklama
Dziewczyny dołączam do was z białym pieczywem. Po połowie grahamki cukier 108, a po dwóch kromkach zwykłego chleba z tostera i kawa z mlekiem 104! Razowy widać i mnie nie służy. Dwie małe kromki powodowały już cukry ponad 130. Dieta ze mnie drwi. Cukier na czczo przed pierwszym posiłkiem ok 8 wyszedł 93. O 5 rano ok. 100. Dziś stawiam na prostsze wersje węglowodanow i zobaczymy rano. Zostanę jeszcze jeden dzień na 9j. Od eksperymentu bolą paluszki ale muszę, po prostu muszę znaleźć złoty środek na kolację ;)
Amea zastrzyk musisz i tak zrobić, daj sobie na spokojnie 10 j, większa dawka insuliny jest i tak obojętna dla dziecka, za to za wysoki cukier nie. Oczywiście, staraj się uregulować to dietą, ale nie lękaj się zwiększania insuliny
 
@brosandi no właśnie się zastanawiam czy i dla mnie nie jest obojętna jaka ilość bo cukier nie spada. Może do końca ciąży uda mi się znaleźć idealną dawkę :p Dużo tego czasu już nie zostało
 
@brosandi no właśnie się zastanawiam czy i dla mnie nie jest obojętna jaka ilość bo cukier nie spada. Może do końca ciąży uda mi się znaleźć idealną dawkę :p Dużo tego czasu już nie zostało
rozumiem Cię, bo raz zapomniałam wziąć insulinę i miałam 120 cukier, następnego dnia wzięłam, zjadłam to samo a miałam ponad normę
 
Uwierz mi, ryczałam pierwsze dwa-trzy tygodnie diety. Teraz wiem, że to tak nieprzewidywalne, że szkoda moich nerwów na to. Jem dobrze, cukry wysokie. Zjadłam mea porcję spaghetti z serem - cukier 110 - nie ma na to reguły. Czasem po prostu warto wyluzować i co ma być to będzie - po takim rozumowaniu znacznie łatwiej mi trzymać cukry w ryzach!
Chyba szukalam takich słów, szczególnie u osoby,ktora przezywa to samo. Dziekuje. Czy ketony w moczu sa nieistotne? Ani ginekolog ani diabetolog nie zwracaja na nie uwagi;/
 
Sprobuje o 22 zjesc chleb z czyms. Boje sie ze rano na czczo bedzie wysoko. Ja dziewczyny nie dostalam insuliny. Jedynie dieta.
 
Tyle ze wieczorem zjadam kolacje kolo 19:30 potem kolo 22 zjem pare rzodkiewiek i troche szynki i mam ketony w ilosci sredniej. Jak zaszalalam i wciagnelam pare chrupkow na wieczor to mialam tylko w ilości sladowej.
No nie jesz żadnych węglowodanów, ketony występują wtedy kiedy za mało węglowodanów dostarczasz. Rzodkiewki się nie liczą, szynka też nie, jogurt też będzie miał niewiele węglowodanów. Najlepiej w.przypadku wystąpienia ketonow właśnie kanapka
 
reklama
Do góry