reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Nie zdziw się jak po takim śniadaniu znowu się pojawią ketony! Zjedz do tego chociaż kromkę chleba, bo znowu zjadłaś bez węglowodanów, a nie na tym polega walka z cukrzycą, bo głodzisz dziecko, pamiętaj o tym :)
Fajnie, że pomogło i cukier w normie i ketonów brak, ale się nie zapominaj ;)
Masz racje. Zrobie sobie jutro jedna kromke i mizerie. Ja nigdy sniadan nie jadalam dlatego nie lubie nawet teraz ich jadac robie to dla córeczki. Nie bede sie zapominać :blink:
 
reklama
Część dzisiaj humor stanowczo lepszy. Ketonow brak. Cukry 83. Jestem przeszczesliwa. Na sniadanie zjadlam "mizerie" z ogorkow i pomidora cukier 91. Jak dobrze pogadać z kims kto zna problem. Wczoraj popoludniu po stresie calodniowym i zjedzonym obiedzie mialam cukier 72. Widac co bardziej szkodzi...
Naatka a nie miało być 172.bo cukier 72 po obiedzie i stresie to dobry cukier. Chyba że macie inne normy...
 
Cześć dziewczyny,
Jestem tu nowa i mam pytanie odnośnie badania HbA1c. Dzisiaj odebrałam wyniki i mòj to 6,4 % gdzie norma jest do 6.. Wczoraj byłam na wizycie u diabetologa i dostałam insulinę na noc ze względu na podwyższony wynik na czczo, w ciagu dnia rzadko zdarzały się przekroczenia... Obecnie to 30 tc a na diecie jestem od miesiaca.. Skoro cukry sa w ciagu dnia w normie a na czczo zdarzaja się małe przekroczenia to skad taki wysoki wynik tego badania? Czy może któraś z Was też miała przekroczony wynik? Bardzo się stresuje tym wynikiem :(
 
Nie wiem co to za wynik i jakie badanie :/ @Naatka cukier po obiedzie zdecydowanie za niski, może efekt tego, że znowu zjadłaś za mało cukrów? Pamiętaj, że mięso się nie liczy ;)
 
Nie wiem co to za wynik i jakie badanie :/ @Naatka cukier po obiedzie zdecydowanie za niski, może efekt tego, że znowu zjadłaś za mało cukrów? Pamiętaj, że mięso się nie liczy ;)
Zjadłam wczoraj na obiad dwie solidne michy zupy warzywno-kalafiorowej ale miesa nie jadlam. Moze zupy sa dla mnie za slabym posilkiem. Choc dzisiaj obzarlam sie ryzem z sosem gulaszowym z wolowina. Cukier po godzinie 88. To raczej dobry wynik na kolacje cztery kromki chlebka Ig z szynka i ogorkiem kiszonym po godzince wynik 117. Tez znosnie. Wczoraj mialam baaardzo slaby dzien glownie pod wzgledem psychicznym.
 
Cześć dziewczyny,
Jestem tu nowa i mam pytanie odnośnie badania HbA1c. Dzisiaj odebrałam wyniki i mòj to 6,4 % gdzie norma jest do 6.. Wczoraj byłam na wizycie u diabetologa i dostałam insulinę na noc ze względu na podwyższony wynik na czczo, w ciagu dnia rzadko zdarzały się przekroczenia... Obecnie to 30 tc a na diecie jestem od miesiaca.. Skoro cukry sa w ciagu dnia w normie a na czczo zdarzaja się małe przekroczenia to skad taki wysoki wynik tego badania? Czy może któraś z Was też miała przekroczony wynik? Bardzo się stresuje tym wynikiem :(
Ja mialam wynik 4,9%. Wg interpretacji z mojego laboratorium "prawidlowo prowadzona cukrzyca do 7%". Moze to nie jest zly wynik a jedynie cukry w nocy chce lekarz wyrownac insulina?
 
reklama
Nie wiem co to za wynik i jakie badanie :/ @Naatka cukier po obiedzie zdecydowanie za niski, może efekt tego, że znowu zjadłaś za mało cukrów? Pamiętaj, że mięso się nie liczy ;)
Dzisiaj na sniadanie kromka chleba z serem i ogorkiem zielonym, herbatka bez cukru i skrojony ogorek zielony. Cukier po godzinie 80. Ketonow na czczo brak a w godz po śniadaniu rowniez brak. Jest dobrze.
 
Do góry