reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Margo nie daj sobie wmówić, że jesteś złą/gorszą matką bo tak nie jest :) jesteś najlepszą matką dla swoich dzieci :) :)

Luca ja też się nie spodziewałam, że coś tam w tej ranie jeszcze może się dziać. W końcu to już ponad trzy miesiące. A tu jednak wszystko jest możliwe...
Co do spania to ona śpi tyle ciągiem, bez żadnej pobudki! Dziś 11h :) potem rano się budzi na kp i śpi kolejne 2-3 godziny. za to w dzień potem nadrabia i co 1,5 godziny ssie cyca :) wcześniej spała podobnie jak Twój Michaś, z pobudkami :)

Co do wasy... też mi się w ciąży zdarzyło parę razy zjeść ;)
 
reklama
Kamila i Inis co u Was jak cukry?

Ja tak myślę, że gdybym się idealnie tej diety trzymała to może bym i mało co przytyła... wczoraj po pizzy na kolacje, troche przy długo pieczonej, ale na forum zajrzałam i jakoś tak wyszło ;) miałam po godz 113, potem rosło do 130.. przed 23 dwie wasy zjadlam ( na sile praktycznie) rano cukier 88. Zasługa insu pewnie. Wiecie ta wase zaproponowała mi lekarka wlasnie, bo po białym pieczywie na pozna kolacje miałam ok 95 rano.
Tak w ogole to mierzyłam kilka razy dziennie tylko przez tydz przed wizytą, a w pozostałe dnie tylko na czczo. No i właśnie zabawne bylo to ze im bardziej trzymałam sie diety tym gorsze cukry na czczo ;) zaliczyłam kilka wesel, po dwóch po kilogramie przytyłam, po ostatnim nic, za duzo tancowalam chyba. Od kilku tygodni to mierze juz systematycznie, paski idą jak szalone.
Teraz myślę ze gdybym zupelnie tej diety przestrzegala, bo przyznaje ze gdy nie mierze cukru, czyli na 2. śniadanie czy podwieczorek jem co mi smakuje a niekoniecznie węglowodany złożone.... i nie mierze cukru i nie wiem jaki jest to chyba wtedy rosne!
Bułkę z miodem jadlam na drugie śniadanie. No taka zachcianka ;)
 
Margo współczuję takich położnych nie daj się żadnym naciskom bo to jest twój wybór a czasami konieczność u mnie na położnictwie tez kazali kp a że mało miałam pokarmu to poiłam mm a pierś tylko jako dodatek i sama ja odrzuciła po trzech miesiącach i tez od obcej osoby usłyszałam że powinnam kp a młodsza do tej pory ssie w nocy a myślałam, że góra miesiąc i mm
 
Edytka wiesz Twoja sprawa co jesz czy pilnujesz się czy nie. Nie wiem czy wasa lepsza od białego pieczywa wg mojej lekarki nie ale tak jak wyżej Twoja sprawa.
Ja tylko pamiętam że jak Michaś się urodził to najważniejsze było czy jest zdrowy potem jak leżał na oddziale noworodkowym to miał usg echo serduszka i lekarka w szoku że wszystko ok a ja ze starałam się w ciąży że pilnowałam itd a lekarka na to że to widać i tym chciałabym zakończyć że warto było trzymać dietę, mierzyć te cukry nawet wstawać w nocy. Poprostu warto było :-)
 
Luca mnie moja diab po pierwszej ciąży tak wychwalila ze aż mi się miło zrobiło. .. że dziecko zdrowe, waga dobra, urodzić sn się udało i że karmię piersią. .. pewnie ze warto... w tej ciąży tez się starałam ale jednak już nie tak.... ale jak słyszę ze są jeszcze lekarze którzy testu nie zlecają to nóż w kieszeni się otwiera. ..
 
Luca, ja ogolnie mam dobre cukry po posiłkach, wiec mam nadzieje ze nic zlego sie małej nie stanie po tym miodzie i bulce, pierwszy raz w ciąży tak mnie naleciało, lekarka pozwoliła mi troszke poslodzic kawę miodem. Zwłaszcza ze ja po obciążeniu glukoza miałam 80 i 81.Jedynie na czczo bylo źle...
No i skoro po tej wasie jest rano ok to chyba tez nic złego się nie dzieje.
Ania o jakich testach piszesz?
 
Ja po urodzeniu Julci bylam po skierowanie na obciazenie u internisty...a ten do mnie, ze nie trzeba zadnego obciazenia, wystarczy ten wynik na czczo...jak powiedzialam to mojej dr to ona wiekszych oczu zrobic juz nie mogla.


Edytka
A co Twoja dr mowi o takim podjadaniu niedozwolonych rzeczy typu bulka z miodem? Moja dr jest dosc wyluzowa a i czasem pozwalala na jakies grzeszki i kazala po nich nie mierzyc...no ale to od wielkiego dzwona bylo...nawet przy tej mojej biegunce wyznaczyla mi norme do 140 zebym nie mogla wszystkiego..
 
reklama
Do góry