reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Aschlee25 no nic się nie zrobi. Mus to mus. Do diety można się przyzwyczaić. Mało tego dziś byłam u gina bo pojawiła się prawdopodobnie infekcja i przez 3 tyg na tej diecie schudłam prawie 1.200 kg. Lekarka pytała się co zrobiłam czy się przypadkiem nie odchudzam ale nie, jedyne wytłumaaczenie to właśnie ta dieta cukrzycowa. Choć nie powiem kilka grzeszków popełniłam i tak naprawdę sprawdzam, co ja mogę jeść a czego nie. No i ostatnio musiałam wyeliminować buraczki z jadłospisu i jak dla mnie o dziwo gołąbki. Nie wiem czemu ale po nich skoczył cukier i to mocno bo aż 132. A ostatnio zjadłam kawałek ciasta na imprezie i miałam 116. Więc tego tak do końca też nie rozumiem.
 
reklama
Margo ale będzie niespodzianka jeśli u mnie jednak urodzi się synek.. No fajnie się złożyło z tymi imionami.
Luca, jeszcze parę dni poczekam z ta ostatnia kolacja. Może to co jem w ciągu dnia ma wpływ na ten poranny cukier, dzis upieklam ciasto, z marchewka, burakiem, olejem. Tak sobie podjadlam pare kawałeczkow. Teraz czekam na głód żeby zjesc kolacje. Pewnie ładnie zmieszcze się w normie. Kupiłam dziś wase zytnia, jak ja jadlam przed snem jakiś czas temu to ladnie bylo. Spróbuję mimo ze odradzalyscie, ale moze na mnie działa.
Tak od razu nie będę zwiększać tej insuliny, chyba w ogóle więcej jem teraz od kilku tyg, smakuje mi wszystko bardziej ;) oby dziecko za duzo nie przytylo :)
 
Edytka
Mam nadzieje ze mój nie będzie taki wybredny i zacznie pić to mleko. Mój był grubasek przez pierwsze miesiące. Strasznie szybko rośnie i jest dlugi i szczuply. Przez 3 miesiące urosl 9 cm. Teraz nie wiem ile ma bo nie byliśmy na szczepieniu przez to zapalenie ucha. I ostatnio bylismy na kontroli i przez 2 tyg tylko 100 g :( przez ta biegunkę po antybiotyku. Jakos powoli dochodzimy do siebie ale masakra. Do tej pory bardzo dobrze przybieral a tu nagle taki spadek :(oby szybko to minęło.

Margo
Ja na początku po porodzie jadłam jak nienormalna :)non stop,dosłownie. A teraz powiem Ci ze prawie wmuszam jedzenie w siebie. Bo żeby mieć pokarm,tak to już dawno bym chyba przeszła na dietę odchudzająca :)tzn nie musze się odchudzać bo po ciąży mi niewiele zostało ale. Jesc tak na sile. I jeszcze każdy mi mówi jedz i jedz bo nie będziesz miała pokarmu. Jak ja nie mogę już tak jesc.
 
Margo no moze faktycznie musisz zacząć inaczej jesc, choć z drugiej strony cie rozumiem bo ja jem chyba dwa razy tyle co kiedyś i wcale narazie nie tyje.

Sylwia moja jak gryzie butelke to bez różnicy czy dałam jej wodę, soczek czy swoje mleko więc nie wiem czy to ma takie znaczenie.
A do Bebiko czemu nie jesteś przekonana?

Edytka ja pralam w zwykłym proszku, tylko plukalam 2 razy, stwierdziłam ze jeśli się pojawi jakas alergia to wtedy przejde ba jakiś specjalny. Małej nic nie bylo. Teraz juz od jakiegoś czasu plucze raz i też wszystko jest ok.

Kamkaz taki spadek wagi na początku tej diety jest normalny. A co do gołąbkow to ten skok pewnie przez farsz

Sylwia no to jak spadek przez biegunke to zrozumiale, teraz juz pewnie będzie lepiej.
Ja też już czasem mam mniejszy apetyt, ale to tylko czasem bo ogólem jem bardzo dużo :D
 
Cześć,
zmusilam się wczoraj do jednej kromki wasy, byla rowno 22.30, dzis rano 88, ale czyja to zasługa to nie wiem, po kolacji miałam 130 a zjadłam 2, kanapki z zytnim, moze po tym podjadaniu mnie trzymało, albo dlatego ze chleb świeży. Ale dzis rano paste jajeczna z majonezem robiłam, i tez ten chlebek i 95 po śniadaniu.
Milego dnia mamusie i brzusie, w niedziele zacznę 35 tydzień, już tak blisko i tak daleko, i boję się i cieszę na zmianę ;)
 
Edytka
Ja to mialam w pewnym momencie dosc czesto po 130-140 i to na insulinie, ale chudlam i doktorka wolala abym miala jednak troche wyzsze cukry, ale zebym jadla. No i od 33tyg.przez 3 tyg.mialam tragiczna biegunke non stop! Z domu nie wylazilam :p i tez kilogramy lecialy ;)
 
Edytka wasa to szit ale ok nie przekonam tylko jedna wasa to zdecydowanie za mało. W diecie cukrzycowej chodzi głównie o węgle które powinny stanowić 50% w pożywieniu w ciągu dnia. A na noc nie wolno się glodzic.
 
hejka,
wtrącę swoje 3 grosze... Kinga w ogóle nie załapała butelki ze smoczkiem.. jak wróciłam do pracy to niania podawała jej picie z butelki avent + ustnik... na poczatku bez uszczelki a pewnego pięknego dnia zauważyłam, że ciągnie, założyłam uszczelkę i też jej się udało... a mm zaczęła pić dopiero po całkowitym odstawieniu kp... i też z tydzień trwało zanim się przekonała i zaczęła wypijać większą ilość... miała wtedy 10 m-cy...
 
Wy tak o karmieniu to napiszę że moja bratowa urodziła córkę 13miesięcy temu i nadal karmi Michalinę. Daje jej zwykłe jedzenie ale cyca i tak musi dostać no i całą noc z nią śpi na łóżku bo w nocy przebudza się i szuka piersi. A budzi się w nocy ok 3 razy na picie a mleka modyfikowanego nie znosi. Jak tylko zobaczy butelkę z białym płynem to szału dostaje
 
reklama
Margo ja tyje, bez problemu, ale trzymam sie normy, 8 kg do przodu, jeszcze pewnie ze 2-3 urosne :) gdybym chudla jak Ty czy Luca (o ile dobrze zapamiętałam), to bym się martwila, ale chyba ogolnie mówiąc dość lekka wersja tej mojej cukrzycy :)
Luca no ale skoro w tej wasie tylko maka sól i woda to niby czego nie jesc? Radzisz zwykla kanapkę na zwykłym zytnim? Jak zacznie cukier rosnac to bede kombinować, obiecuję ;)
 
Do góry