reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ja robie cebula, cukinia, papryka, pomidory, seler naciowy, brokula jak mam ale nie zawsze a mięso albo pierś grillowana i pokrojoną albo w piekarniku albo mięso mielone.
A i żadnych sztucznych sosów. Ja duszę warzywa i dodaje wody a pomidory np daje też z puszki żeby nadać smaczek.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej, dzisiaj wychodzimy do domku :) i super, bo na obiad dzisiaj: to są pierogi w ilości szt. 10 i pomidorowa z mega rozgotowanym ryżem. Pyszne, ale dobrze, że nie mam tego glukometru ;) pytalyscie o cukry. Mnie nikt nie badał, ani przed ani po porodzie. Jakby w ogóle nie było problemu z mojej strony. Za to mały miał badany kilkakrotnie :)
 

Załączniki

  • 1438770379619.jpg
    1438770379619.jpg
    17,9 KB · Wyświetleń: 62
Luca
Cukinia, kabaczek, papryki (zolta,czerw), cebula, pieczarki, pomidory....hmm..nie pamietam co jeszcze. Plus przyprawy. Ryz czy kielbase zrobie osobno dla reszty towarzystwa a sama zjem z chlebem.
 
Werci
Mnie tez nie badali tylko Julcie kilkakrotnie. Kazali tylko sobie orientacyjnie glukometrem sprawdzac, ale i tak mialam wtedy wysoki i nikt sobie nic z tego nie robil, bo mowili, ze 6tyg.bedzie sie regulowac. I w moim przypadku tak wlasnie bylo.


Luca
Rece nam opadly. Teraz full kasy idzie na prywatna rehabilitacje, bo nie dalo sie takiej zalatwic na nfz zeby byla w bliskim czasie a moja mama potrzebowala na juz. Moze nie ma postepow gigantow, ale jak mozna tak robic. Jal sobie to przypomne to tez mnie ostry wnerw bierze...
 
Werci super ze wychodzisz. Z tym jedzeniem i zasadami odnośnie cukrzycy to zależy od szpitala. Jak leżałam to położne pilnowaly żeby podawać poziom cukru bo zawsze na obchodzie było na ten temat mówione a dieta też ustalona. Pierogów bym pewno nie dostała hehehe. A Ty nie brałas insuliny więc może też dlatego. Ja po porodzie mam mierzyc cukry i brać insulinę w zależności od sytuacji.
 
Luca
Cukinia, kabaczek, papryki (zolta,czerw), cebula, pieczarki, pomidory....hmm..nie pamietam co jeszcze. Plus przyprawy. Ryz czy kielbase zrobie osobno dla reszty towarzystwa a sama zjem z chlebem.

No ja nie daje kiełbasy ani ryżu.
Weź dorzuc dla siebie mięso koniecznie i zamiast tego chleba nie lepiej kasze gryczana? To jest mój ulubiony zresztą zestaw :-) Albo ugotuj sobie trochę makaronu brązowego to jest lepsze niż chleb i koniecznie daj że 150g mięsa.
 
Werci,
Super nowina, pewnie sie bardzo cieszysz!!!

Margo,
To sie nadaje do mediow, serio. Jeszcze teraz, ktos na pewno by podchwycil... Cale zycie placimy gruba kase zeby potem slyszec takie rzeczy.
 
Werci obiad wypas 10 pierogów WoW toż to rarytas :D

A ja leczo bez mięca robie i nawet bez chleba jem :)

Dalej mam nerwa przez ten szpital,gdybym nie była w ciąży to poszłą bym do tego szpitala i kłóciłą się,ale boje się że z nerwów na patologi bym wylądowała wrrrrrrrrr @&&$$$*!$*!#~#*!)$&!$(!$^!(
 
reklama
Luca
Ok. Dorzuce mieso. Akurat mam z wczoraj jeszcze. No wiem, ze te kasze zdrowe itd.ale tak mi po nich wywala, ze przyznaje, ze zaczelam ich unikach. Chociaz widze, ze cos mi sie uregulowalo po tamtych wyskokach wiec moze dzis znow sprobuje.
 
Do góry