reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Hej hej!

Luca - trzymam kciuki za wizytę!

Margo - ja się boje wizyt w domach dziecka czy hospicjum.. nie potrafię po prostu :no::no: :( :(

Dziewczyny byłam dziś u endokrynologa - zrobila usg tarczycy i powiedziala że jest WZOROWA.. co do wynikow - nie sa wcale takie złe, zabroniła czytania w internecie i kazała troche wyluzowac. Powiedziala, ze na początku na pewno nie byly gorsze więc mam przestać panikowac. Ja oczywiscie dalej sie denerwuje, ale cóż :p. Za dwa tygodnie powtórzyć tsh i ft4 i skonsultować, ale 'nic niepokojącego nie widzę'. :)

Wczoraj na kolacje wpadłam na "doskonały" pomysł - zjadłam makaron brązowy (niedużo! naprawdę) z serem białym i odrobiną śmietany.. Wywaliło mi cukier 144! Ku... jeszcze takiego efektu w życiu nie miałam. Nie mam pojęcia co tak źle zadziałało, bo taki makaron jadam do obiadu i jest ok.. No nic. To było ok 20, później o 22 kanapkę i kanapkę o 2 w nocy bo akurat wstałam (diab. polecała, żeby nadal jeść jak wstanę bo nie mierzę ketonów ale niby dobrze to zrobi) a rano cukier... 105 z jednego palca, z drugiego 99! NOŻ cholera! Nigdy nie mialam naczczo powyżej 100... no a później po śniadaniu nie moglam zmierzyć bo akurat byłam u lekarza i w dodatku nie wzielam glukometru.. Grr beznadzieja.
 
Lucalew kciuki i czekamy na info ;)

U mnie insulina swietnie daje rade. Psychicznie czuje sie lepiej gdy glukometr jest wciąż w normie choc pokute uda wyglądają okropnie ...
 
Pesq - ja też nie miałam robionych żadnych badań w związku z tarczyca od początku ciąży. Ja się długo nie pocieszam dobrymi wynikami cukru i od wczoraj znowu szaleją, ale znowu jestem przeziebiona. A jutro idę na ślub i wesele w charakterze świadka. ..
 
Hej dziewczyny wklejam co juz pisalam zeby 2 razy nie pisac :-)
Dziękuję dziewczyny za kciuki one dzialaja cuda :-*** Michas urósł ma 2149 g oczywiscie wiem ze to tez orientacyjan waga ale nawet jesli to i tak urosl a to najważniejsze a i wod tez przybylo afi 9,5 takze super ciesze sie bardzo. Szyjka 2 cm ale zamknieta. Mowila ze czuje juz glowke jak badala mnie na fotelu. Kolejna wizyta za 1,5 tyg.

Pytalam o slodkie mamy zeby powiedziala jak to jest z porodem, rozwiazaniem ciazy a wiec do puki sie nic nie dzieje to będą obserwowac. Mowila ze jak dotrwamy do 38 tc to bedzie chciala mnie polozyc na patologii nawet zeby tylko mnie obserwowac bo juz w 39tc na pewno beda robic proby oxy ale narazie mamy czas. Obeserwujemy co bedzie sie dzialo i na bieżąco bedziemy ustalac co dalej. Aaa i pochwwlila cukry w sumie widze ze ta zmiana insulin dziala wiec bardzo sie ciesze. A ze jestem dzis szczesliwa po wizycie zjadlam malego pączka :-)

Gosik to jak bylam w szpitalu mialam ochote mega na frytki i moja bratowa z synkami zrobili specjalnie dla mnie i mi przywieźli do szpitala i do tego jeszcze devolaja ale z tego co pamietam to cukry byly ok po tym :-)

Pesq a mowilysmy Ci a Ty sie nie potrzebnie stresujesz :-p
Makaron pewno nie podbil tak jak ta smietana i twarog. Nabial niestety ma to do siebie ze moze mocno podbijac. Ja np nie moge jesc czy pic mleka na I sniadanie czy kolacje bo mi bardzooo podbija cukier a tak mi sie chce ostatnio mleka oj butelke bym wypila ale trudno w ciagu dnia mala szklaneczke tylko moge.

Anula a Ty tylko w uda sie klujesz? Ja ta krotkodzialajaca czy szybkodzialajaca jak zwal podaje sobie w brzuch a w udo i posladek ta dlugodzialajaca.


 
Lucalew super!!! A mam pytanie...jak Michas jest tak nisko to czujesz ucisk..tam na dole? BO ja od 2 dni jak stoje i chodze to masakra...sikam co chwile! Jak leze jest spoko. Super ze jestes zadowolona :D A pączka zazdroszcze :p
Werci ja tez jutro ide na wesele....co bedziesz tam jadła? :p :D
 
Lucalew tylko w uda, choc czasu M mi w pośladek wkuwa. W brzuch sie boje :/ zreszta długo wkuwalam sobie clexane w brzuch i mam traumę bo byly sinaki na brzuchu.
 
Ja sie objadam czeresniami :-)

Generalnie cukry sa ok poza kolacja, ostatnio mam lekko pow 120. Ale wieczorem malo sie ruszam, moze dlatego... Generalnie padam po pracy, ale jeszcze kilka dni i sobie odpoczne :-)

Trzymam kciuki za was dziewczyny, ale widze, ze ostatnie badania ok.
 
Ja dzisiaj nie wyrabiam z tymi cukrami, co bym nie zjadła to 130 :( no ale pije tez herbatę z miodem, bo mi po tym lepiej, wiec to pewnie przez to .
Gosik- pewnie będę jadła wszystko w granicach rozsądku :) mam już za sobą komunie i było ok. Pilnował tylko, żeby wybierać mięso pieczone, do tego dużo warzyw, bez ziemniaków i ilości w miarę ok. Nawet zjadłam wtedy pół kawałka tortu i tez nie było tragedii :) jak mnie coś kusilo to dojadalam owocami, ale tylko troszkę ;)
 
reklama
Gosik
Ja mam Jasia tak nisko, ze czuje ucisk juz dawno...nie mowiac o sikaniu. Gdy wychodze z domu obieram trase z kiblem :D no i jak mi sie chce to musze JUZ! A to dopiero 23 tydzien :/ ale dr mowila, ze te zylaki tez mam stad, ze jest baaaardzo nisko.


Ech... :( no opowiem Wam cos.
3 tygodnie temu trafil do hospicjum mlody chlopak (30lat)...po tych 3 tygodniach widzialam go znow, ale postarzal sie o jakies 40 lat :( codziennie byla u niego zona (30lat) z dzieckiem (8miesiecy)...3 tygodnie temu chlopak jeszcze chodzil, spacerowal..od poniedzialku juz tylko lezal..wczoraj totalnie nieprzytomny a Ona (zona) juz bez dziecka siedziala i trzymala Go za reke...dzis juz lozko w hospicjum puste, idealnie zascielone... :( Nie moge sie pozbierac :( Moja kuzynka tez zmarla w tym hospicjum zostawiajac 2 malutkich dzieci, ale czy rodzina czy obcy to boli jak piorun jak sie na to patrzy :( Codziennie tam sa takie sceny, kogos wywoza, lozka zostaja puste...ech...
 
Do góry