reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Bylasia, no czasami Ci lekarze potrafią nieźle zestresować. Mój na razie o KTG nic nie mówił - teraz idę to podpytam, bo to też już końcówka. Mi tylko powiedział, że skieruje mnie do szpitala najpóźniej 5 czerwca... Też wizyty mam co 2 tygodnie i na każdej usg.
 
reklama
Zestresowalyscie mnie tym ze juz późno a ja nie gotowa :) w poniedziałek mam ginekologa i diabetologa. Zobaczę co gin mi powie. Ja mam termin na 24 czerwca ale ma mnie wziąć wcześniej do szpitala. Około 7 czerwca, może planuje coś wcześniej. A może samo coś się ruszy:)
We wtorek biorę się za pranie i prasowanie ubranek :) i swoją torbę spakuje :) Łóżeczko wybrane, aby zamówić.
Nie wiem czy takie rzeczy jak poduszka do karmienia , laktator,brać do szpitala? Co Wy w ogóle spakowalyscie? :) Zaczynam mieć stresa :)
aaa i jakich chusteczek nawilzanych używać będziecie? Wiem że mają być bez parabenow i jedne jakieś kupiłam. Wiem ze bambino są dobre od koleżanki. Myślałam nad pampers, huggies, hipp. Ale poczytałam o nich i opinie bez rewelacji mają.

I do kapania Maluszka oilatum baby jest ok? Bo wiem ze emolium podobno jest dobre.A Wy co radzicie
 
Ostatnia edycja:
Sylwia 89 ja mam na 22 czerwca termin :-). Ja laktator mam ręczny tomme tippe kupilam przy Starszaku, tylko ze bylam wtedy po cesarce. Teraz nie wiem jak bedzie. Ja nie karmiłam na poduszce ale teraz mam rogala do spania i uwielbiam go - bardzo dobrze mi sie z nim spi. Do mycia polecam mustele. Moj pierwszy synek alergik, ale mustela ladnie mu nawilzala skórę. Teraz tez kupilam. Polecam internetowa aptekę Lawenda z Łodzi, maja naprawde super promocje na Mustele. Jutro jak włączę kompa, mogę podesłać linka, bo teraz piszę z komórki. Ja emolium używałam tylko przy ostrych zmianach, zreszta skórka sie szybko przyzwyczajala i czesto musieliśmy zmieniać kosmetyki. Z chusteczek moja siostra, która urodziła miesiac temu polecala Cleanic Sensitive, ale ja jeszcze nie kupiłam. Nie wiem jakie pieluchy..te białe pampersy sa podobno fajne na poczatek choć wolalabym cos tańszego. W sumie to ja po prawie 6 letniej przerwie nie jestem na topie co jest dobre i czuje się jakas taka niedoswiadczona ;-)
 
Ostatnia edycja:
Sylwia no widzisz teraz bedziesz miala zajecie :-) Jesli chodzi o kosmetyki to czerpie wiedze ze stony Sroka o. Ja dopiero mysle nad kupnem a za zamawianie zabieram sie w czerwcu i tak zeby w lipcu juz miec praktycznie wszystko ogarniete.
 
Fajny blog Lucalew. Z ciekawości podejrzalam jak Pani ocenia Mustele -nie najlepiej, ale od 2011 roku sklad sie duzo poprawil i trochę nieaktualna ta ocena jest w tej chwili.
 
O dziewczynki jak ja Was zazdroszcze..!! u mnie do września jeszcze tyyyyyyyyyyyyyle czasu! Ale mimo wszystko cos tam pomału szykuję żeby zabić czas:). Dziś dostałam od sąsiadki mase ubranek po jej bliźniaczkach. Bo u mnie prawdopodobnie będzie dziewczynka, tak na 70%. Mam nadzieje, ze to juz sie nie zmieni - ale zrobilo mi się to ostatnio kompletnie nieistotne przy tej nowej ciążowej "rewelacji" :p .
 
Sylwia nie stresuj sie :) moja kolezanka termin za dwa tygodnie a dzisiaj wózek kupila ;)do mycia mam emolium, oilatum to tez emolient. Polecane przez kolezanki to tez: Hipp (tez zakupilam bo mialam bony rabatowe), Mustela, babydream z rossmana (sama uzywam w ciazy i jestem zadowolona bo maja fajny sklad). Emolium polecali w szkole rodzenia, no i dostalam od tesciowej dernatolog, wiec zobaczymy jak sie sprawdzi. Pieluchy to kupilam pampers te biale, ale to nie ma znaczenia jak nie uczulaja. Podobno dada z biedry sa spoko. Chusteczki mam hipp do szpitala. Pozniej woda ciepla i waciki ;) a chusteczki na wyjscia :)Sylwia mysle, ze poduszka sie przyda, laktator moze w razie czego przywiezc maz :) ja zapakowalam koszule 3 szt., kosmetyki dla siebie, szlafrok, klapki pod prysznic, skarpetki, majtki poporodowe, wkladki laktacyjne, podklady poporodowe, maly reczniczek, 2 reczniki, 2 staniki do karmienia, gumke do wlosow :) a dla malucha pieluchy tetrowe, recznik, ubranka, pampersy, szczoteczke do wloskow, kocyk. Jeszcze musze dokupic dla Malej bepanthen i dla siebie masc na brodawki :)no i warto sobie ciazowe papiery poukladac zeby pozniej nie szukac :) wybaczcie ze bez polskich znakow, ale z tel pisze. Chyba wszystko napisalam :)
 
Natka tak to ja próbowałam ten budyn ;) jak zjesz połowę to ok. Ja robiłam z połowy bo nie było z kim sie podzielić ;) a nie chcialam ryzykować większej ilości ;)
Sylwia ja laktator bralam ale się nie przydał, pierwszy dzień starałam się jak najczęściej przystawiać mala i na druga dobę chyba dzięki temu już pojawiło się mleko ale nawal pojawił się dopiero w domu, poduszki do karmienia w ogole nie mam ;)
Chusteczki używaliśmy dady dwa rodzaje i pampers, małej chyba każde pasuja, pampers lepsze te białe, ale dady też były ok
Pieluchy używamy dady i pampers bo takie dostaliśmy potem będziemy dady kupować
A do kapania ny używamy płynu z oliwka z Ziajki ;)
 
Dzięki dziewczynki za mnóstwo informacji :) ja jutro mam wizytę, będę wiedziała na czym stoję itd. Zamowimy tez wozek. Zdecydowaliśmy się na ten tako timber city. I łóżeczko tez :) dzisiaj trochę rzeczy zamówię na allegro. A we wtorek pranie i prasowanie.

Ja dzisiaj na czczo 78, po śniadaniu 104.
Tak myślałam o tym łóżeczku wczoraj ze jak Obudziłam się o 3 w nocy to spać przez to nie mogłam :)

A i z ciekawości zmierzylam cukier jak juz się obudzilam to o 3 miałam 77. To chyba dobry?
 
reklama
Sylwia dobry :) w nocy ma po prostu nie spasc na 60 :) jak nawet jest 92-95 to ok, oby na czczo bylo w normie :) u mnie dalej niziny cukrowe :)
 
Do góry